Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z gwintem TA.


Rooney1990

Rekomendowane odpowiedzi

Na oko to nie robota bylo przynajmiej zabki policzyc na gwincie ja jak ustawiam to co do mm linijka mierze.Jak masz roznice wieksza to moze dlatego ci tak podskakuje.

---------- Post dopisany at 00:44 ---------- Poprzedni post napisany at 00:42 ----------

Felgi 18?

---------- Post dopisany at 01:23 ---------- Poprzedni post napisany at 00:44 ----------

image.jpg

image.jpg

tu masz jak jest prawidlowo skrecone

http://www.sendspace.com/file/skns2v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko bo do poprawek teraz bedzie. Fela 17 225/45. Poprawne skrecenie, do gwintu nie pasuja te poduszki pod sprezyna, wyjelem ze starych wszystko co sie dalo. Z przodu sprezyna od dolu lezy na nakretce a na niej jest plastikowy krazek. Zrobie zdjecia jak go skrece tak jak powinien byc i podesle jak to wyglada u mnie, jak jest poskladany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak nie powinno podskakiwać auto-tak, jakby amortyzator nie spełniał swojej roli...:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak nie powinno podskakiwać auto-tak, jakby amortyzator nie spełniał swojej roli...:eusathink:

Moze jest za nisko? Sprezyna luzna i odbija auto. Jak wyzej sprezyna sie sciska to i amor popracuje. Dobrze kminie? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sprawdzałem u mnie jak to wygląda po skręceniu gwinty na sam dół i również wtedy jest sprężyna lużno i myślę że nie powinno się tak opuszczać gwintu. W tych droższych jest tak że jest dodatkowa sprężyna która w takiej sytuacji dociska tą główną żeby nie opadła a w Ta, mts, czy fk tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie tak wyglada przod na 80 mm tyl 100mm

http://s13.postimage.org/kfgnckgoz/IMG_0126.jpg

Przod mam podobnie, ale tyl nizej i musze to skorygowac.

201205271427.jpg

Tak wyglada u mnie sprezyna z amorem, moze dokupic jakas gume pod sprezyne? Bedzie mniej skakalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czerwone sprezyny , na twoim miejscu bym ustawil tak zeby luzu nie bylo i jak najnizej i powinno byc ok

Dostane klucz to pomodze, bo jelopy zapomnieli mi razem z gwintem wyslac :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wygląda dokladnie tak samo tylko że ja mam KONI i niema opcji żeby sprężyna była luźna na podniesionym aucie, spręzyna jest tak napięta ze musze ją dosyć duzo ścisnąc zeby poregulować wysokość :wink:

Założyłeś ori odboje,jak tak to skracałeś je? Nie dostałeś żadnych dokumentów do gwintu jak masz go ustawić i ile obciąć odboje jak zostają ori?

Moim zdaniem jak nie skróciłeś odboi i zrobisz teraz to przy wysokości jaką masz teraz ustawioną auto Ci spadnie prawie na glebe, no chyba że sie myle :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wygląda dokladnie tak samo tylko że ja mam KONI i niema opcji żeby sprężyna była luźna na podniesionym aucie, spręzyna jest tak napięta ze musze ją dosyć duzo ścisnąc zeby poregulować wysokość :wink:

Założyłeś ori odboje,jak tak to skracałeś je? Nie dostałeś żadnych dokumentów do gwintu jak masz go ustawić i ile obciąć odboje jak zostają ori?

Moim zdaniem jak nie skróciłeś odboi i zrobisz teraz to przy wysokości jaką masz teraz ustawioną auto Ci spadnie prawie na glebe, no chyba że sie myle :eusathink:

Z przodu przelozylem odboj ale go nie skracalem. Z tylu go nie ma bo byl za dlugi i sie nie zmiescil. Dlatego d*pa mi lezy bo nie odboju a przod jest nawet wysoko a sprezyna luzna i malo regulacji w dół zostalo :kox: A informacji zadnych nie dostalem, tylko karte gwarancyjna :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skrócisz odboje to bedziesz musiał podnieść na gwincie bo bedzie za nisko i wtedy rozwiąże sie problem z luźną sprężyną :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skrócisz odboje to bedziesz musiał podnieść na gwincie bo bedzie za nisko i wtedy rozwiąże sie problem z luźną sprężyną :wink:

A czy rozwiaze problem skakania auta? I czy te odboje ze starego zawieszenia w ogole wkladac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rozwiąże problem skakanie tego niewiem :cheesy: odboje skróć i załóż spowrotem najlepiej z osłonami, całkiem ich nie możesz wyżucić zeby nie zniszczyć za szybko amorów i żeby Ci kiedys nie dobiło do aswaltu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odboje są obowiązkowe, do gwintu i większego obniżenia krótsze inaczej amorki powiedzą pa pa. Ale ja bym się nie dziwił kolego, że auto podskakuje jak zawieszenie opiera się o odboje już, to jak ma ono pracować ? Jeżeli chcesz taką mega glebe to nie wiem czy na TA Ci się to uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rozwiąże problem skakanie tego niewiem :cheesy: odboje skróć i załóż spowrotem najlepiej z osłonami, całkiem ich nie możesz wyżucić zeby nie zniszczyć za szybko amorów i żeby Ci kiedys nie dobiło do aswaltu

O ile je skrocic mniej wiecej?

---------- Post dopisany at 15:48 ---------- Poprzedni post napisany at 15:47 ----------

Odboje są obowiązkowe, do gwintu i większego obniżenia krótsze inaczej amorki powiedzą pa pa. Ale ja bym się nie dziwił kolego, że auto podskakuje jak zawieszenie opiera się o odboje już, to jak ma ono pracować ? Jeżeli chcesz taką mega glebe to nie wiem czy na TA Ci się to uda.

Czytaj ze zrozumieniem. Nie chce meeeeega gleby, ale ma byc nisko. Przede wszystkim chce sie pozbyc efektu pilki. Z tylu odboji nie mam a z przodu sa ale nie skrocone. Polowe uciac? Bedzie dobrze?

---------- Post dopisany at 15:48 ---------- Poprzedni post napisany at 15:48 ----------

Odboje są obowiązkowe, do gwintu i większego obniżenia krótsze inaczej amorki powiedzą pa pa. Ale ja bym się nie dziwił kolego, że auto podskakuje jak zawieszenie opiera się o odboje już, to jak ma ono pracować ? Jeżeli chcesz taką mega glebe to nie wiem czy na TA Ci się to uda.

Czytaj ze zrozumieniem. Nie chce meeeeega gleby, ale ma byc nisko. Przede wszystkim chce sie pozbyc efektu pilki. Z tylu odboji nie mam a z przodu sa ale nie skrocone. Polowe uciac? Bedzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz chyba rozkminilem ock.

Po1. W TA sa juz seryjnie odboje, przynajmniej z tylu go wyczulem reka.

Po2. Z przodu musze zdjac odboj ze starej zawiechy bo chyba sa 2 (TA i stary) i ten stary dotyka prawie gornego mocowania.

Po3. Podniesc tyl bo jest za nisko i dlatego jest taki miekki.

Jak cos to mnie poprawcie. I pytanie czy wrzucac jeszcze skrocone stare odboje dodatkowo do tych TA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...