Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Asystent Swiatel Drogowych HIGH BEAM ASSIST 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie założone, wygląda że wszystko działa ok. Jedyne z czym trzeba było powalczyć to nastawy podstawowe czujnika kąta skrętu w 16 i active steering w 1B. Po wypieciu wtyczki z gateway wywaliło kalibrację kolumny active steering.  I tutaj schody bo magnesy w kolumnie rozblokowaly się a koło kierownicy obróciło się o kilkanaście stopni. Udało się ustawić kierownicę na zero , ale chwilę zeszło. Jak ktoś będzie miał problem to pisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu wypinałes wtyke z gatewaya ?

Zmieniałes go ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie sterownik na światłowodzie z literką L czyli obsłuży mi asystenta, sprawdzałem przyjmuje kodowanie. Mam też seryjne lusterko fotochrom 8pin z czujnikiem wilgoci oraz mam też czujnik zmierzchu i deszczu. Mam pytanie, jak kupie lusterko z kamerą to trzeba ciągnąć kable z 8 pinowej kostki lusterka do getway? Na schemacie pisze że 3 i 8 pin idzie do 7 i 17 chyba kostki w getway. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody trzeba ciągnąć, bo nic co masz tam teraz nie korzysta z CANa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w gateway pin 7 i 17 bede mial pusty i tam przeciagam kable. Jakie piny trzeba kupić do wtyczki w gateway?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, inhosik napisał:

Czyli w gateway pin 7 i 17 bede mial pusty i tam przeciagam kable. Jakie piny trzeba kupić do wtyczki w gateway?



a masz inne systemy TYPU "  ACC  SIDE  LANE ASSIST ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam seryjny asystent zmiany pasa ruchu, dokladalem teraz fotochrom zewnetrzny w piny 4 i 5 oraz el skladane lustra, co do wyposazenia jest jeszcze mmi 2g el. klapa i nagłośnienie bang, lane assist nie ma 

Edytowane przez inhosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pinów nie będziesz miał pustych, bo masz Side Assist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To CANY łapiesz w słupku A  czarna wtyka 17 PIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super dzięki :-) bardzo pomocna informacja, lusterka z innych modeli audi pasują do b8? Czy tylko i wyłącznie szukac lustra z początkiem numeru 8k0

Edytowane przez inhosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2016 o 15:25, komoornik napisał:

Na górze z przodu jest wycięcie.

Powinien tam wystawać metalowy "dzyndel".

a6192fa0494dbbb3c4e8dbda2176.jpg

Nie każde lusterko z kamerą ma czujnik wilgotności? Jakie numery lusterek posiadały a jakie nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, komoornik napisał:

Tak.

8K0857511E na pewno ma.

Tylko że jest ono pod line asyst i do mnie nie podejdzie.  Szukam numeru zeby bylo z czujnikiem i nie pod line asyst chyba że da radę w nim zdjąć ta szeroką osłonę i założyć moją wąska z fotochromu 8 pinowego co mam teraz w aucie 

Edytowane przez inhosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak lusterko wewnętrzne pod Lane Assist. Tak, osłona jest do przełożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, na allegro widziałem ze w większości sa z szeroką osłoną i myślałem ze jak ją zdejmę to moja wąska nie podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 5.03.2017 o 14:27, wrclaguna napisał:

A czemu wypinałes wtyke z gatewaya ?

Zmieniałes go ?

Wtyczke wypiąłem z Gatewaya bo nie chciało mi się szukać w słupku kabli tylko chciałem bezpośrednio lutować się przy sterowniku (jakoś nie ufam kolorom kabli w instalacji ;))

Zawartość dodana 2 minutes later

Nastepnym razem będe wiedział żeby Gatewaya nie wypinać. W B8 rozpinałem kilka razy zworę w słupku i wystarczyło kasować błędy, a przy tych wszystkich asystentach robi się więcej burdelu, bo jeszcze wysypał się Side Assist :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem a mianowicie kodowałem sobie ostatnio kilka rzeczy Auto hold audi drive select itp musiałem coś kliknąć przez przypadek bo wyskakuje mi teraz błąd Asystent światęł drogowych , ktoś ma pomysł jak to wyłączyć , z góry dziękuje 

IMG_20170422_161224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z działaniem tego systemu. Potrafi się np. załączyć za jadącym samochodem lub wyłączyć światła tuż przed najeżdżającym pojazdem.  Czy ktoś ma jakieś pomysły? Jakieś doświadczenia? Może system źle założony, zakodowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...