Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie wnętrza LED jakie żarówki?


kqba

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mi napisać jakie żarówki LED kupić do oświetlenia wnętrza? Konkretnie

Konkretnie chodzi o:

podświetlenie podsufitki z przodu

rurki 2x C10W? + małe lampki 2x 5W (ale jakie, bo na pewno nie wciskane W5W, może BA15S R5W?)

podświetlenie pasażerów z tyłu 2x 5W

podświetlenie z tyłu bagażnika 2x ??

Czy to muszą to być żarówki CAN BUS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Kupiłem jakieś ledy T4W do tych małych maplights'ów i lipa.. świecą gdzieś w podsufitkę zamiast dawać na boki. :kwasny:

Druga kwestia to taka, że jak są zapalone światełka po otwarciu drzwi to jeszcze jakoś świecą.. ale jak się je uruchomi normalnie guzikiem to praktycznie w ogóle ich nie widać :doh:

To samo mam w ledami w drzwiach od oświetlania gleby :facepalm:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategorii Moja A4 parę osób widziałem na zdjęciach, że ma założone ledy w podsufitkę i też jestem ciekaw na jakie wymienili. Dobrze by było jeśli by ktoś napisał kto wymienił i gdzie je można dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAN BUS pewnie tak gdyż ma już wysoki rocznik auta tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie założyłem takie jak z linku poniżej jako postojówki do bixenonu. Efekt fajny, działają na razie dobrze. Można kupić jeszcze mocniejsze, ale są już sporo droższe. Te są wystarczające. 10zł/szt.

H6W BAX9S 5 LED SMD CAN BUS

Kupiłem jeszcze srebrne lampki kierunkowskazów PY21W, ale jakiś post wprowadził mnie w błąd i zamówiłem symetryczne, a powinny być asymetryczne (przynajmniej u mnie).

Teraz chciałbym zamówić lampki do środka, ale żeby znowu nie kupować w ciemno proszę o potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założyłeś te ledy w postojówki to nie wywala spalonej żarówki na fisie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wywala. Wszystko jest ok. Wczoraj nawet podpinałem kompa, bo resetowałem serwis i nie ma żadnych błędów. Fis mam pełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no to super, zamówię sobie w postojówki te co Ty masz i czekam na info odnośnie wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wymieniona kazda jedna zarowke wewnatrz samochodu na LED-y. Pieknie to wyglada,jasno swieci i polecam wszystkim.:naughty:

Co do wnetrza nie trzeba zadnych z CAN BUS-em.

Postaram sie podac jakie zarowki sa potrzebne, ale tylko mniej wiecej bo oznaczen modeli nie pamietam. Zreszta znajdziecie na forum ;)

Wiec tak:

pod nogi z przodu i siedzenia z tylu, pod drzwi, i do schowka ida takie same jak do postojowki - wystarczy wymontowac jedna i bedziemy wiedziec jakie kupic.

Do oswietlenia gornego,glownego - wchodzi zarowka rurkowa dluga (chyba 52 mm ale pewny nie jestem)- z zewnatrz jest identyczna jak zwykla tylko zamiast drucika w srodku sa ledy.

Do oswietlenia punktowego dla kierowcy jak i pasazera, z przodu i z tylu wchodza takie same - z okrąglym wejsciem na wcisk (tu jest minus bo ledy dostanie sie tylko swiecace do przodu, a nie na boki i traci sie czesc swiatla)

Co do postojowek w swiatlach z przodu (to przynajmniej w mojej B6) trzeba bylo kupic specjalnie zeby nie wywalalo bledu - koszt ok 30-stu paru zlotych.

Moglem sie gdzies pomylic,bo ja to wymienialem ponad rok temu na parkingu pod sklepem gdzie kupowalem te LED-y :kox::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jeszcze srebrne lampki kierunkowskazów PY21W, ale jakiś post wprowadził mnie w błąd i zamówiłem symetryczne, a powinny być asymetryczne (przynajmniej u mnie).

Teraz chciałbym zamówić lampki do środka, ale żeby znowu nie kupować w ciemno proszę o potwierdzenie.

O czym ty piszesz kupujesz żarówkę PY21W w przypadku Osram nosza nazwę DIADEM CHROME (świeca na pomarańczowo a powłoke mają srebrną) - sa jeszcze DIADEM (świeca na pomarańczowa i mają przezroczystą bańkę z taką poświatą na niej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem na tej aukcji:

Żarówki CHROM do kierunków 21W asymetryczne PY21W

Najpierw kupiłem symetryczne, bo gdzieś na forum tak wyczytałem, ale po wyjęciu okazało się że powinny być asymetryczne. Te są sporo tańsze od Osramów, więc po co przepłacać?

Co do postojowek w swiatlach z przodu (to przynajmniej w mojej B6) trzeba bylo kupic specjalnie zeby nie wywalalo bledu - koszt ok 30-stu paru zlotych. :kox::grin:

Te postojówki o których pisałem kilka postów wyżej kosztowały niecałe 10zł/szt. i też nie wywalają błędu na FISie. Jak dla mnie, to na dzień dzisiejszy wolałbym żeby miały trochę bardziej żółtą barwę światła, bo za bardzo wpadają w niebieski (mają podobno 5000K). Mogły by mieś tak ok 4500K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to kupowalem ponad rok temu, a technologia Led jednak staje sie coraz bardziej dostepna, a co z tym idzie tansza.

U mnie to sa 4 male diody led umieszczone na plytce (po 2 od gory i od dolu) jak w ukladach scalonych - plytka o rozmiarach ok 3 x 1 cm. Calosc jest plaska. Gosc w sklepie zapytal sie mnie czy pokazuje mi bledy jak powiedzialem ze tak, to dal mi wlasnie te specjalne. Co do barwy to ja preferuje tylko czysto biala, ew. zimny bialy czyli przedzial od 5000 K - 6700 K . HIDy mam 6700 K i nie zamienilbym na zadne inne. Co prawda na zalamaniu soczewki jest barwa niebieskawa, ale ogolenie czysto biala - super wszystko widoczne. Juz sie nigdy nie przejde na zwykle zarowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi się wydawało że te 5000K powinny być ok, ale są jednak za bardzo niebieskie w stosunku do xenonu. Niby na aukcji pisze że kolor biały, ale jak widać są różne odcienie białego :) W drugim aucie mam tez led-y białe, tyle że W5W bez CANu i mają barwę czysto białą. I o takie właśnie by mi się rozchodziło, ale nie ma tych samych z CANem.

Nawet jak teraz sprawdziłem ceny na aukcjach to jest taniej niż było kilka tygodni temu. Te co kosztowały ponad 30zł, teraz są poniżej 20zł nawet.

Edit:

Do podsufitki nie są potrzebne żarówki CANBUS. Ja kupiłem na próbę zwykłe C10W LED SMD 42mm z radiatorem za 5,50zł/szt. i świecą bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także i mnie zainteresował temat oświetlenia wnętrza LED w B6:naughty: Dokładnie mówiąc interesuje mnie na razie jedynie oświetlenie w podsufitce (przód, tył, nad bagażnikiem). Na forum, w jednym z wątków znalazłem taki wykaz potrzebnych żarówek:

przód C10W-12v-10w x 2 szt

podsufitka przód BA9s-12v-5w x 2szt

podsufitka przód C5W-12v-5w x 2szt

podsufitka środek BA9s-12v-5w x 2szt

podsufitka bagażnik - ?

Koledzy możecie mi potwierdzić czy to na pewno te żarówki i jakie żarówki potrzebne są do oświetlenia w podsufitce bagażnika (nie w klapie). Będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam sa chyba c5w 36mm ale ja zmiescilem c10w 42mm i tez jest ok. Swieca juz pol roku bez awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta ok? Jak najlepiej długość tych rurkowych (C5W, C10W), bo widziałem: 36mm, 39mm, 42mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi ten wątek nie odpala... A jak we temacie, może ktoś doradzić ilu diodowe żarówki do podsufitki kupić ? widze że są od 3 do 16 diodowych. Mam wrarzenie ze 3 diodowe będą za słabe a 16 diodowe za silne. Chyba 6-8 diodowe bedą optymalne, ale może nich sie ktoś wyrazi kto już montował i widział efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...