Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedziałająca wentylacja


DeHa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze swoja A6 (1Z). Nie działa mi wentylacja. Mam tylko nawiew gorącego powietrza, mimo, że na klimatroniku mam ustawioną niższą temperaturę. Próbowałem wstawić inny panel klimatronika, niestety nie udało się znaleźć z tymi samymi numerami. Podłączyłem inny, ale dalej dmuchało gorącym.

VAG nie pokazuje żadnych błędów. Jak włączę klimatyzację to rurki są oszronione, a w kabinie gorąco.

Czy to wina panelu klimatronika czy czegoś innego (silniczek sterujący klapami nawiewu?)

Proszę doradźcie gdzie szukać przyczyny.

Pozdrawiam

Daniel H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie któryś z serwomechanizmów, ale to jest wróżenie z fusów. Trzeba sprawdzić błędy. A tak na marginesie, to zadaj pytanie w dziale klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Jak masz dostęp do VAGa to prosta sprawa. Po pierwsze to musisz sprawdzić błędy, pewnie będzie błąd od klapy temperatury. Owa klapa najprawdopodobniej się zawiesiła. Jak skasujesz błędy to musisz przeprowadzić nastawy podstawowe. Procedura wygląda tak.

Wchodzisz w grupę AIC Heating 10

dalej Fault Codes - 02 kasujesz błędy

jak niemasz już błędów w sterowniku to przechodzisz do nastaw podstawowych.

Basic Settings - 04 grupa 001 dajesz Go i obserwujesz co się dzieje.

W A6 C5 jest dwustrefowa klima jak u mnie więc powinno być 6 silniczków.

Po rozpoczęciu kalibracji będziesz słyszał jak pracują klapy. A na ekranie będzie widać zmiany wartości patrz czy wszystkie ruszyły. Jak kalibracja skończy się powodzeniem to w polach będą same 0.

Sprawdzasz błędy jak jest czystko to cieszysz się klimą.

Jest jeszcze druga opcja mniej optymistyczna. Czyli kalibracja nic nie dała dalej jest błąd klapy. Wtedy rozbierasz plastiki w A4 B6 jest to schowek i plastik pod kierownicą demontujesz silniczki i sprawdzasz czy klapy się nie zacinają, jak już wszystko rozruszasz to znowu przeprowadzasz kalibracje. Jak dale nie działa to znaczy że masz uszkodzony silniczek i należy go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...