Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana radia symphone na rns-d Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z RNS-D wymieniłem symphona na Rns-d i praktycznie nic nie dziala za kazdym razem po wylonczeniu trzeba wpisywac kod,brak podswietlania rns-d,brak dzwieku słyxhac tylko jakies dziwne szczelanie no i brak radia na fisie.Wie ktos o co chodzi sprawdzalem opis pinow na symphonie i rns-d sa takie same wiec e czym problem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że nie masz tunera TMC rns-d nie czyta sygnału can. Tuner TMC odpowiada za zgranie magistrali can z rns-d

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja jeszcze swojej RNS-D nie założyłem ale jakiś czas temu wnikałem w teorię. Na pewo nie jest plug and play. Z resztą ja już mam dokupione wiązki specjalnie do RNS D żeby było podpięte zasilanie wszędzie tam gdzie trzeba, stąd twoje probley pewnie z podświetleniem i nie tylko. żeby mieć sygnał na FIS musisz mieć podłączony jeszcze moduł TMC, który oprócz podawania sygnału TMC (zbędny) do nawigacji dekoduje jeszcze infomacje pomiędzy sygnałem CAN samochodu a CAN nawigacji ( dwa niestety niekompatybilne systemy). Generalnie dość sporo trzeba poprzepinać kabli i potrzebne dodatkowe wtyki żeby zrobić instalację pod RNS-D. Gotowe kable są na allegro i chyba w naviservice.

No oprócz tego, trzeba zmienić kodowanie VAG-iem żeby auto wiedziało, że ma RNS zainstalowany. Jeśli chodzi o głośniki to musisz wiedzieć czy masz aktywny tył przez wzmacniacz i odpowiednio do tego podłączyć rns. Nawigacja może mieć VAGiem ustawione inaczej w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki czyli najlepiej kupic gotowa wiazke no i ten modul TMC do tego kodowanie i powinno byc ok. Masakra myslalem ze to wszystko jest plug&pley jak sie nie myle to jak dokladalem kiedys RNS-E do mojej poprzedniej A4 to wystarczyla tylko wiazka iso i wszystko bylo ok a tu starszy model i takie probly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przy rns-e jest dużo mniej roboty. Jak będziesz kombinował wiązki to szukaj używek bo nawet same kostki w ASO z pinami kosztują krocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz czasem jakis namiarow gdzie szlo by dostac takie wiązki używki?? no i ten moduł TMC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner czasem idzie trafić na Allegro. Z wizja jest gorzej. Popytaj w naviservis.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki

---------- Post dopisany 08-06-2012 at 07:22 ---------- Poprzedni post napisany 07-06-2012 at 23:05 ----------

Panowie wiecie moze jaki jest numer seryjny tego modułu TMC i prosił bym o jakąs fotke jak ktos ma tej Wiazki do rns-d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale ten moduł dosyc drogi jak to wszystko sie zsumuje to wiele taniej niz RNS-E to nie wyjdzie wiec lepiej mialem dołozyc i kupic RNS-E

---------- Post dopisany 09-06-2012 at 20:39 ---------- Poprzedni post napisany 08-06-2012 at 19:03 ----------

A jeszcze jedno pytanko ja mam orginalnie navi na fisie to chyba powinien byc ten sterownik tmc czy nie. Moze szło by go wykozystac do tej rns-d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...