Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B5 - moje skromne wozidło

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wyposażenie:

---> silnik 1.9 tdi 1Z w trakcie małej przeróbki

---> wspomaganie kierownicy

---> ABS

---> klimatyzacja typu pokrętłotronic

---> elektryka szyb przód, tył korbotronic

---> el. lusterek + podgrzewanie

---> składane tylne siedzenia

---> immo + alarm + centralny

---> jasiek kierowcy

Przelot, poprzedni licznik pokazywał 241 tys. na obecnym zmalał do 204 tys. aczkolwiek 400 tysiaków jest jak najbardziej realne. Auto nie bierze oleju, przy każdej okazji pali z pół obrotu i nigdy nie było z nim większych problemów - i niech podtrzymuje tą tradycję :)

Standardowy standard, ale najważniejsza rzecz to TDI, czyli podstawa do dobrej zabawy :) A tą dobrą zabawę umożliwia niskie spalanie, średnio 5,4 - 5.6l. W aucie wszystko wymieniane na czas a nie na ostatnią chwilę. Auto nie bite i nie malowane.

A teraz do rzeczy czyli opis modyfikacji dokonanych przez poprzedniego właściciela i przeze mnie:

---> dołożona półka z głośnikami i trzecim światłem stop

---> w liczniku termometr temp. zewnętrznej

---> centralny zamek wraz z domykaniem szyb z pilota i alarmem

---> zamontowany podłokietnik

---> Radio Audi Concert wraz z podświetleniem i jego regulacją

---> lampy tylne poliftowe ori (I lift)

---> białe kierunki na błotnikach

---> lusterka i klamki psiknięte w kolorze nadwozia

---> nowe oponki Continental Premium Contact 2 205/55/R16

---> lampki zespolone Depo II lift - efekt koks :mrgreen:

---> grill po II lifcie

---> zaciski + jarzma przód 288 + tarcze wentylowane/klocki ATE

---> zakonserwowane podwozie,progi,nadkola, układ wydechowy oraz drobne poprawki lakiernicze, kratki wlotu na zderzaku w czarny mat

---> kierownica trójramienna S4

---> kolektor dolotowy wraz z flanszą od AWX

---> całkowite usunięcie EGR

---> nowy skórzany mieszek od zmiany biegow

--->: licznik z pełnym Fisem i dodatkowymi zegarami

---> była wolna odma ale od dłuższego czasu jej nie ma

Plany na przyszłość:

---> delikatne ulepszenie silnika

---> niżej, zdecydowanie niżej bo obecnie auto przypomina wóz drabiniasty

---> podsufitka zwątpiła i całkowicie obwisła, do wymiany

---> największym marzeniem byłoby ustylizowanie auta na S4, wraz z felami, kto wie może kiedyś, kiedyś...

---> alu 17 od B6 Sline

Resztę czas pokaże mimo to staram się iść w ori kierunku, żadne lotki, neony, Lexusy czy inne dzikie węże nie zagoszczą nigdy w aucie :)

Dokonane naprawy:

---> 2x regulator napięcia + nowe koło pasowe + sprzęgiełko + nowy mostek

---> wymieniony przegub + osłony

---> komplet świec żarowych

---> wymiana termostatu na ori z ASO i płynu chłodniczego g12, płynu wspomagania 2x raz

---> stare tarcze tylne poleciały na złom, obecnie Lucas i klocki TRW + łożyska

---> wymiana wahaczy górnych z obu stron - Lemforder

---> wymienione drążki kierownicze wraz z końcówkami Lemforder

---> nowe odbojniki amortyzatorów tył Sachs

---> wymiana oleju w skrzyni biegów (Castrol Taf-X 75w90)

---> przejście z Castrola 10w40 :roll: na Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40

---> totalny przegląd układu hamulcowego

---> wymieniony kompletny rozrząd

---> czujnik temperatury

---> wymiana uszczelki pokrywy zaworów, uszczelek pod kolektorem wydechowym, uszczelka pod kolektor dolotowy, wymienione simmeringi wału przód i wałka głównego, uszczelka chłodnicy oleju, uszczelki śrub do pokrywy zaworów. Większość z nich była jak kamień :-/

---> uszczelnienie pompy + czyszczenie nastawnika

Na częściach nie oszczędzam, wszystko robione na czas, zarówno płyny jak i filtry + cała reszta.

To był wiosenny prezencik, kiedyś kiedyś...

bc9c994c5085ae73m.jpg

Nowe fotki 05.06.2011

Lampki zespolone Depo, grill po II lifcie, klamki i lusterka w kolor :)

6766a7fb428aa91emed.jpg 1b191775402c91a7med.jpg 380e7aa0343cd80amed.jpg 16f62b20d320d4e7med.jpg c47c8e9116a4bcf3med.jpg 09d80ac07989729fmed.jpg

15.06.2011 Mały prezencik dla Aczwóreczki :-D zaciski + jarzma przód 288 + tarcze wentylowane/klocki ATE :mrgreen: Niestety zimówki na 15-tkach wykluczyły 312-tki

aa25f10b3684ef4cm.jpg b8f2fae3ce3e10cfm.jpg f49e4e1f4aa2ff3bm.jpg

08.07.2011 Kolejny prezencik dla Aczwóreczki

7fb5de2e963a7748m.jpg

31.07.2011

W logach dynamicznych wyszło że jest mała nieszczelność w dolocie. Postanowiłem rozwiązać ten problem jednorazowo i skutecznie :mrgreen:

2x łączniki silikonowe w poczwórnym oplocie znoszące ciśnienie do 10 barów :mrgreen:

4x wzmacniane obejmy o twardości 8.8 na klucz 13

3x silikonowe wężyki podciśnienia - 3,4 i 5 mm (część do A4, część do A6)

09992c4b906fb2ecmed.jpg

31.07.2011

Wreszcie udało się wyrwać za normalne pieniądze taśmę i obudowę kolumny kierowniczej pod kierę esową. Ehh te przedlifty... zawsze musi być coś do zrobienia :mrgreen:

3f4c8fc76792431fmed.jpg

01.08.2011

Wymieniłem podejrzane wężyki podciśnienia (ktoś powie w 1z akurat masz podciśnienie :mrgreen: ), logi mówiły prawdę. Stare były sparciałe i kruche a przy turbo i n75 to już całkiem. Obejmy na dolot też były liche, a teraz nastał spokój na wieki wieków :jump:

f4201440d9ce659bmed.jpg

Kilka pierdół na polepszenie humoru :mrgreen: Kolektorek od AWX + flansza na miejsce po EGR (w drodze)

Kolektorek

59c227cca598af57med.jpg

Brudny kolektorek

17e1c73b0bc7cb7emed.jpg

Kolektorek pucowanko

0acc7874231c3659med.jpg

Gdyby nie płyn do czyszczenia kominków to wyrzuciłbym go za okno :anger:

Niech sobie oddycha świeżym powietrzem

Wysłany: 2012-04-03, 22:19

--------------------------------------------------------------------------------

Szczęśliwie po wielu bojach, licznik z Fisem i dodatkowymi zegarami zagościł na stałe.

Podczas montażu okazało się że nowa manetka ze sterowaniem ma uszkodzony jeden pręcik, trzeba było więc przełożyć samą wajchę i kostkę do starej manetki.

Kolejna kwestia to sygnał spalania, rozpiska pinów do ECU swoje, auto swoje a rzeczywistość swoje. Na szczęście sygnał już podpięty, od teraz mogę się cieszyć:

- średnim spalaniem

- spalaniem chwilowym

- czasem jazdy

- jaki dystans pokona auto

- średnią prędkością

Było tak:

8f1752f56b66570amed.jpg

A teraz jest tak:

d0b37397e1c54d04med.jpg

Podłączony czujnik temperatury oleju, pokazuje idealnie.

Temat fisu- zamknięty, dodam tylko że dla osób które nie miały od początku licznika z komputerem pokładowym jest to bajka... Teraz czas wymyślić kolejne mody :-D

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i forumowiczki, niebawem na auto wpadnie wlepka klubowa (będzie Audipodkarpacie, A4 Club Polska i A4-Klub a co :) ) także ćwiartowanie czas zacząć :mrgreen:

Opublikowano
Wyposażenie:

:arrow: klimatyzacja typu pokrętłotronic

:arrow: elektryka szyb przód, tył korbotronic

:polew::polew::polew::polew:

A tak na poważnie bardzo fajne autko. Widzę że coś działasz oby na dobre. Bezawaryjności życzę :thumbup1:

Opublikowano
Wyposażenie:

fajnie ze modzisz lubie to, za ramki zaraz bedziesz kąsany :D:grin:

Opublikowano
  • Autor

Już się przygotowałem psychicznie na forumowe ćwiartowanie także nie jest źle ;) W sumie to jeżdżę na różne zloty i rameczki zostały. Co najlepsze jak kiedyś pewien małolat przywalił mi w zderzak i pogiął tablicę rejestracyjną z całym mocowaniem to o dziwo ramka została nietknięta.

Opublikowano

za***iste te obejmy :decayed:

Opublikowano

Bardzo za***isty kolor :kox:

Fajnie ze dbasz o nia, oby sluzyla i powodzenia w modach :hi:

Opublikowano

A powiedz mi, nieświadomemu, jak zrobić pełny fis działający.

Mam problem z moimi zegarami...i czeka mnie wymiana (1/2 fis)

Wdzięczność.

Opublikowano
  • Autor
Bardzo za***isty kolor :kox:

Fajnie ze dbasz o nia, oby sluzyla i powodzenia w modach :hi:

A dziękuję, staram się jak mogę, choć daleko jeszcze do doskonałości. Nie mniej autko jest oczkiem w głowie, ostatnio zafundowałem A4:2x mycie, glinkowanie, przejechalem środkiem Poorboy's World na zadrapania i na koniec zmordowałem woskowanie. 6 godzin przeleciało jak nic.

Co do fisu to kolega musi poszukać tematu w odpowiednim dziale, tam wszystko jest wyjaśnione.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Bardzo ładna A4...tak trzymaj:wink:

Opublikowano

bardzo ładna a4 , kurczę sam chcę zakupić taki licznik z FIS'em , bo mój to golas , nawet temp nie pokazuje , tylko nie wiem za co się zabrać;/

Opublikowano

Są jakieś postępy czy skupiasz się na B7? :wink:

Opublikowano

niezłe mody pozdrawiam ! ;]

Opublikowano
  • Autor

yyyy powiem szczerze że auto zostało sprzedane 1,5 roku temu :)

następca jest tutaj --> http://a4-klub.pl/a4-s4-rs4-b5-74/b5-afn-avanturnik-=-216-t-awx-17-s-line-312-228-awx-and-webasto-239570/

---------- Post dopisany at 08:05 ---------- Poprzedni post napisany at 07:58 ----------

Są jakieś postępy czy skupiasz się na B7? :wink:

Na razie gromadzenie funduszy, jedyne co to znajomy bardzo ładnie odnowił felgi zimowe wraz z dekielkami. Niebawem wrzucę zdjęcie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.