Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż dokładek zderzaka i listw progowych


Kriss1322

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukiwałem wczoraj cały dzień forum i nic nie znalazłem w tym temacie, mianowicie chodzi mi o demontaż dokładek zderzaka, progów i listw dolnych z drzwi w celu lakierowania pod kolor auta, ma ktoś jakieś foto story z takiego demontażu? lub po prostu napisze jak to zrobić żeby nic nie pourywać? i czy zderzaki trzeba zrzucać?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

1. Demontaż dokładek zderzeka - najprawdopodobniej musisz zdemontować oba zderzaki do tego;

2. Listwy dolne drzwi są na dwóch wkrętach krzyżakowych każda, jak otworzysz drzwi to jeden jest na początku drzwi a drugi na końcu - jak je wykręcisz to wysuwasz listwy do tyłu drzwi i równolegle do nich;

3. Progi - musisz odczepić listwę maskującą wkręty - w tym celu otwierasz drzwi i ściągasz ją - nie jest nigdzie przykręcana, jest na wcisk. Uważaj przy demontażu, żeby nie połamać korytek montażowych - ja w niektórych miejscach połamałem i musiałem poźniej przyklejać tą listwę, jak zdemontujesz ta listwę maskującą bierzesz się d odkręcania torxów trzymających próg (są one pod listwą maskującą i od strony podwozia oraz od strony nadkoli) - ze 30 szt. na sronę.

Wsio. Pozdr i powodzenia z dmontażem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

1. Demontaż dokładek zderzeka - najprawdopodobniej musisz zdemontować oba zderzaki do tego;

2. Listwy dolne drzwi są na dwóch wkrętach krzyżakowych każda, jak otworzysz drzwi to jeden jest na początku drzwi a drugi na końcu - jak je wykręcisz to wysuwasz listwy do tyłu drzwi i równolegle do nich;

3. Progi - musisz odczepić listwę maskującą wkręty - w tym celu otwierasz drzwi i ściągasz ją - nie jest nigdzie przykręcana, jest na wcisk. Uważaj przy demontażu, żeby nie połamać korytek montażowych - ja w niektórych miejscach połamałem i musiałem poźniej przyklejać tą listwę, jak zdemontujesz ta listwę maskującą bierzesz się d odkręcania torxów trzymających próg (są one pod listwą maskującą i od strony podwozia oraz od strony nadkoli) - ze 30 szt. na sronę.

Wsio. Pozdr i powodzenia z dmontażem:wink:

Ok dzięki za info, no to teraz wygospodarować tylko czas i zabierać się za rozbieranie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

1. Demontaż dokładek zderzeka - najprawdopodobniej musisz zdemontować oba zderzaki do tego;

Zderzaki muszą byc zdemontowane innego wyjścia nie ma. Prz avantcie jest gorzej ściagnąć zderzak niż przy sedanie więc czeka cię wiecej pracy. Przerabiałem ten temat przy mojej poprzedniej A4 B6 sedan jak i miesiąc temu przy moim avancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za infoz fotkami podglądowymi :) przydały by się jeszcze foto demontażu wszystkich listw progowych no i pytanko czy przedni zderzak tez trzeba tak rozbierać? ma ktoś foto jak to zrobić od a do z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy progowe to banał. Gorzej jest z przednim zderzakiem. Trzeba zdemontować oba nadkola (lub częściowo odkręcić i odchylić). masz tam po 3 śruby na stronę (łączą zderzak i błotnik). Potem demontujesz kratki od halogenów i tam będziesz miał jeszcze sruby po jednej na stronę. Wydaje mi się, że jeszcze trzeba coś odkręcić ale nie mogę sobie przypomnieć co:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy progowe to banał. Gorzej jest z przednim zderzakiem. Trzeba zdemontować oba nadkola (lub częściowo odkręcić i odchylić). masz tam po 3 śruby na stronę (łączą zderzak i błotnik). Potem demontujesz kratki od halogenów i tam będziesz miał jeszcze sruby po jednej na stronę. Wydaje mi się, że jeszcze trzeba coś odkręcić ale nie mogę sobie przypomnieć co:eusathink:

Przedni zderzak w porównaniu z tylnym w avancie to pikuś :wink: 20 minut i pozamiatane :) Odkręciłbym 2 albo 3 przednie w tym samym czasie co jeden tylny w avancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za infoz fotkami podglądowymi :) przydały by się jeszcze foto demontażu wszystkich listw progowych no i pytanko czy przedni zderzak tez trzeba tak rozbierać? ma ktoś foto jak to zrobić od a do z

Przedni zderzak szybko się zdejmuje.

Odkręcasz reflektory i demontujesz, za nimi widać nakrętki od zderzaka przy błotniku, chyba po 2szt na stronę (tył 3 szt)

Dodatkowo dwie długie śruby po wyjęciu kratek na halogeny - nie odkręca się do końca

Jeżeli masz osłonę pod silnikiem to oczywiście też trzeba odkręcić

Jak ksenony to wąż do sprysków oraz kostka od halogenów i czujnika temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam udało się sciagnać listwe maskującą śruby z progów i nie połamał rowków montażowych to grubo gratuluje !!! :)

Ja juz się zastanawiam na jaki klej to przykleić jak wrócą od lakiernika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja listwy maskujące zdejmowałem, i udało się nie połamać :wink: więc jak ktoś to weźmie na sposób a nie na siłe to da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie która to ta listwa maskująca ???? od dołu podwozia ???? czy to ta plastikowa nakładka na próg opcjonalnie sline ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie która to ta listwa maskująca ???? od dołu podwozia ???? czy to ta plastikowa nakładka na próg opcjonalnie sline ?????

ta listwa jest na łączeniu między progiem ,a listwą osłaniającą próg ,maskuje śruby montażowe

progi_FL_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba ją zwać jest na zatrzaskach które lubia pękać, potem można przykleic na silikon

Przy malowaniu listew i dokładek tą listwę też malowałem, póki co farba trzyma:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...