Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Quattro a badanie techniczne


proton2

Rekomendowane odpowiedzi

Ok! teraz pytanie czy A6 z 2003 roku miało to montowane ale na moje wydaje mi się ze tak, jak najlepiej to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej sprawdzic VAG-iem

osobiście uważam ze zakładanie dwóch różnych rozmiarów

do auta z Q to bezsensowne i bezzasadne działanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie miałem zamiaru tego robić ale podjechalem dowiedzieć się o cene opon a koleś podlatuje mi do samochodu zobaczył jakie mam i mi mówi ze tu muszą być takie same jak na tyle bo auto jest z napędem na 4 koła, zaskoczył mnie tym ale nic nie mówiłem bo nie chcialem się zbłażnić :decayed:

Dobrze wiedziec ze tam gdzie wymieniam opony mają takie pojęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie miałem zamiaru tego robić ale podjechalem dowiedzieć się o cene opon a koleś podlatuje mi do samochodu zobaczył jakie mam i mi mówi ze tu muszą być takie same jak na tyle bo auto jest z napędem na 4 koła, zaskoczył mnie tym ale nic nie mówiłem bo nie chcialem się zbłażnić :decayed:

Dobrze wiedziec ze tam gdzie wymieniam opony mają takie pojęcie :)

no i juz sam widzisz ze nie ma co cudowac

zakładaj 4 jednakowe gumy i po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Quattro inie tylko ważny jest obwód kół który powinien być taki sam lub niewiele się różnić, ponieważ wtedy przy jezdzie na wprost mechanizmy różnicowe nie mają nic do roboty oprócz przenoszenia momentu, a i elektronika ABS,ESP,EDS dostaje wtedy porównywalne odczyty z czujnków prędkości obrotowej kół i nie zinterpretuje ich jako np. poślizg koła.

Nie ma żadnych przeciwskazań do badania Q na zwykłych rolkach bo on jest stały ale wyposażony w trzy mechanizmy różnicowe (po jednym na osiach i jeden międzyosiowy)o coprawda zwiększonym tarciu , ale spełniające swe zadanie czyli kompensowanie różnic prędkości obrotowej kół.

:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zgłupieć idzie. To można Quattro spokojnie jechać na badanie techniczne na zwykłe rolki? Jeden mówi tak, drugi inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zgłupieć idzie. To można Quattro spokojnie jechać na badanie techniczne na zwykłe rolki? Jeden mówi tak, drugi inaczej...

to słuchaj tych bardziej ogarniętych :decayed:

na rolki nie możesz wjechać tylko jedna osią...jak obie osie nie są na rolkach to odmawiasz i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz spokojnie jechac... tylko powiedz diagnoscie ze masz staly naped na 4 lapy i on juz bedzie wiedzial jak zrobic test hamulcy...[br]Dopisany: 22 Styczeń 2009, 09:35_________________________________________________

No i zgłupieć idzie. To można Quattro spokojnie jechać na badanie techniczne na zwykłe rolki? Jeden mówi tak, drugi inaczej...

to słuchaj tych bardziej ogarniętych :decayed:

na rolki nie możesz wjechać tylko jedna osią...jak obie osie nie są na rolkach to odmawiasz i tyle...

mozna wjechac jedna osia pod warunkiem ze kazde kolo bedzie z osobna mierzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna wjechac jedna osia pod warunkiem ze kazde kolo bedzie z osobna mierzone...

:blink: :blink: :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mialem okazje robic badania Land Roverow ze stalym 4x4 to tak wlasnie robilem... :wink4:

czyli po prostu włączają jedna rolkę ? a nie obie na raz - tak wtedy faktycznie można tak zrobić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mialem okazje robic badania Land Roverow ze stalym 4x4 to tak wlasnie robilem... :wink4:

czyli po prostu włączają jedna rolkę ? a nie obie na raz - tak wtedy faktycznie można tak zrobić :wink4:

dokladnie... minus tego taki ze przy badaniu kazdego kola oddzielnie nie pokazuje od razu roznicy sil hamowania dla kol jednej osi... a jak wiadomo nie moze przekraczac 30% :)

przynajmniej na Beisbarth na ktorym ja pracowalem tak bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zgłupieć idzie. To można Quattro spokojnie jechać na badanie techniczne na zwykłe rolki? Jeden mówi tak, drugi inaczej...

to słuchaj tych bardziej ogarniętych :decayed:

na rolki nie możesz wjechać tylko jedna osią...jak obie osie nie są na rolkach to odmawiasz i tyle...

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

brak słów....

P.S.

a tak na marginesie ktoś zamknie juz ten post ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...