Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie to zakodować?

poszukaj w opcji CAR :wink:

ale mi nie chodzi o autoblokadę drzwi w czasie jazdy powyżej jakiejś tam prędkości,

mi chodzi o taki patent kończę jazdę wysiadam z auta i przypuśćmy zapominam je zamknąć ale to nic bo on sam się zablokuje za chwilkę ;) - jest takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie ma.

jedynie jak auto otworzysz przez przypadek kluczykiem, nie otwierając żadnych drzwi - to ono się samo zamknie po minucie lub krócej.

...jak być przez przypadek zostawił kluczyk na siedzeniu (w kurtce, w torbie) i by ci się samo zamknęło to co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha a braciak w a3 z 99 rok ma właśnie tak że sam mu się po 2 czy 3 minutach zamyka.

wiecie może jak jest z opcią w zielonym menu (odbicie palca) chodzi to o otwieranie bez naciskania pilota tylko trzymając go np. w kieszeni otworzymy dzwi, ja takie małe prostokąciki jakby podczerwień w klamkach mam tylko że to mi nie działa? ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha a braciak w a3 z 99 rok ma właśnie tak że sam mu się po 2 czy 3 minutach zamyka.

wiecie może jak jest z opcią w zielonym menu (odbicie palca) chodzi to o otwieranie bez naciskania pilota tylko trzymając go np. w kieszeni otworzymy dzwi, ja takie małe prostokąciki jakby podczerwień w klamkach mam tylko że to mi nie działa? ,

w A4 B8 nie ma opcji i nie mozna zakodowac odbicia palca :wink:

Jesli chodzi o otwieranie auta bez kluczyka (Keyless) to samym kodowaniem tego nie zrobisz .

Potrzebujesz odpowiedni KOMFORT , anteny , czujniki w klamkach , instalacja oraz kodowanie .

Ty masz niestety same zaslepki " małe prostokaciki "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, system sprawdza przez anteny peryferyjne czy wewnątrz auta nie ma kluczyka,

dopiero może uruchomić procedurę samo-zamknięcia, to jest keyless system :wink:

---------- Post dopisany at 20:03 ---------- Poprzedni post napisany at 19:32 ----------

Panowie, kto ma bixy, podgrzewane siedzenia i system eko start/stop?

potrzebuje nr MCE który obsługuje te 3 rzeczy :wink:

wiem że D nie da rady z start/stop chyba że trzeba zmienić soft na wyższy :eusathink:

Bartek, sprawdziłeś może swój MCE,

mam na oku MCEz literką C - bez podgrzewania (mam sterowniki które ogarną podgrzewanie), ale czy ruszy na nim start/stop :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w samochodzie:

8Q4 = headlight-range adjustment, automatic- dynamic with cornering light

Zakodowałem doświetlanie zakrętów z przeciwmgielnych - był sens czy lepiej to wyłączyć, z drugiej strony - gdzie jest to zakodowane (właśnie, że światła są skrętne) - bo takie są, dobrze to rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań:

1. Udało się komuś połączyć z modułem 10. Park assist za pomocą kabla VAG002 od e-service? Ja nie mogę się połączyć z modułem.

2. Czy jeżeli w długim kodowaniu nie mam opcji 'na ptaszka' doświetlania zakrętów (jest tam tylko pozycja z trybem tursytycznym) to jak ustawię na sztywno 01000001 to przyjmie mi kodowanie?

Edit: przyjął, działa doświetlanie.

3.

2. domykanie szyb, chodzi o to, że gdy zamykam samochód to się zamykają automatycznie a nie przez 3 sekundy przytrzymania, coś takiego jest możliwe?

Otwieranie i zamykanie okien Pilotem

46-Moduł Komfortu---> Coding 07 --->Long Coding Helper---> odznaczamy Remote Control active [Otwieranie i zamykanie szyb kluczykiem]

Czy dobrze to rozumiem, zamykamy auto z pilota jeżeli jakaś szyba jest otwarta to się domknie automatycznie? Teraz mam, że trzymając otwieranie/zamykanie szyby się otwierają/zamykają na żądaną wysokość. Chciałbym aby domykały się same (mam tak w innych autach) czy ta opcja tak działa? I czy wtedy działa otwieranie z pilota szyb?

Edit: po odznaczeniu nie ma możliwości otwarcia/zamknięcia szyb z pilota, szyby nie domykają się same. Zatem ponawiam pytanie czy jest możliwość tak zakodować aby po zamknięciu auta szyby same się domykały?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję Ci Bartuś za moduł komfortu :grin:

...

tylko potrzebowałem moduł elektryki nr 09 :wink:

ale i tak dziękuje za próby

- dla potomnych moduł obsługujący pakiet QQ1 + bixy + Start/stop + grzanie taboretów

z miodzio i wrc doszliśmy, że MCE 8K0 907 063 powinien być z literką P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję Ci Bartuś za moduł komfortu :grin:

...

tylko potrzebowałem moduł elektryki nr 09 :wink:

ale i tak dziękuje za próby

- dla potomnych moduł obsługujący pakiet QQ1 + bixy + Start/stop + grzanie taboretów

z miodzio i wrc doszliśmy, że MCE 8K0 907 063 powinien być z literką P

ups...wkrecilem sobie ze to miał być komfortu...sorry ,ale widzę ze już masz potrzebne info ...następnym razem się poprawie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i tak "for efforts" :wink:

Kupiłem dzisiaj jeden moduł MCE, ale sprzedający wygadał się że to krojony gdzieś z Italii :kwasny:

... dobrze, że było za pobraniem i wygadał się przez przypadek w czas abym do aso nie jechał - więc paczka odbiła się od moich drzwi bez odbioru!

ciekawe czy w pierdlu jest internet? - na forum mus zaglądać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i tak "for efforts" :wink:

Kupiłem dzisiaj jeden moduł MCE, ale sprzedający wygadał się że to krojony gdzieś z Italii :kwasny:

... dobrze, że było za pobraniem i wygadał się przez przypadek w czas abym do aso nie jechał - więc paczka odbiła się od moich drzwi bez odbioru!

ciekawe czy w pierdlu jest internet? - na forum mus zaglądać :decayed:

Kurczę, podziwiam tych ludzi co sprzedają na allegro graty z jumy, ja bym spać nie mógł :facepalm:

---------- Post dopisany at 20:52 ---------- Poprzedni post napisany at 20:48 ----------

Jarek, pytałeś jaki mam MCE 09, sprawdziłem, P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie / Panowie potrzebuje kodowanie na wizualizacje cofania do MMI 3G wszędzie szukam ale nie potrafie znaleść :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnij się parę stron wstecz:wink:

Właśnie całe " przeleciałem " i nic d*pa zbita :kwasny:

No ale jeszcze raz zobacze moze cos przeoczyłem :grin:

---------- Post dopisany at 23:00 ---------- Poprzedni post napisany at 22:12 ----------

Pół godziny siedziałem w aucie i w końcu udało mi sie zrobić wizualizacje system parking do MMI 3G :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan odnosnie kodowania w przypadku MMI Basic (radyjko Concert):

1) W jaki sposób wykonać reset MMI po kodowaniu ?? (Sposób przedstawiony w 1 poście chyba nie działa w MMI Basic ;/ )

2) Próbowałem uruchomić wizualizacje czujników parkowania na ekranie MMI (posiadam 4 czujniki z tyłu ---fabryczne :) ) i podczas kodowania wywala błąd: "Coding rejected, Error 31: Request out of range" co może być nie tak ???

3) Podobny problem jest przy próbie zmiany logo startowego MMI "Coding rejected, Error 31: Request..... ???

Natomiast inne kodowania poszły pięknie: TPMS, Lap Timer, Test zegarów :) Program VCDS

Za każde sugestie z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...