Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania A4 B8 za pomocą VCDS


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

zakodowałem , przyjęło kodowanie,ale stan przycisku nie zostaje zamrożony po ostatnim zgaszeniu silnika pod dodaniu 32, wraca do włączonego SS. Nie wiem czy gasi bo nie zagrzał się silnik żeby SS zadziałał, ale coś mi się wydaje że tak jak pisał Grzesiek, pod kanalem 34 coś innego się kryje :( Nie ma podpowiedzi żadnych niestety.

P:S. Da sie jakos obejsc ten wyskacujacy blad jezeli nie mamy zamontowanego przycisku Drive Select w autach polifcie? Jest juz jakies lekarstwo zeby to usunac za pomoca kabla VCDS, bo na razie auto na gwarancji i nie chce montowac tego przycisku(co Ja im powiem w ASO ze nie wiem skad mam :) ).

jak nie będzie błędów myślisz że się ktos zorientuje że auto nie miało oryginalnie ADSa? Wątpię ;)

Moze te ustawienia chodza juz w wersjach FL po 2012? Tak jak pisalem mam wpisane nowa wartosc 60 i jak odpalam auto przycisk start stop jest off(lampka sie swieci).

Wolalbym na razie nie miec fizycznie tego przycisku ADS a jak jade do ASO to moge wrocic do ustawien fabrycznych i tyle ;) Czyli rozumiem koledzy ze nie ma na to lekarstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W takim razie u mnie nie siadło to jak trzeba, bo na starcie mam w kanale 34 cyfrę 4 i po zmianie na 36 czyli +32 wraca po zgaszeniu do pierwotnych ustawień start stopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kabel VCDS 12.12.0 chinczyk i chcialem podmienic plik Labels na nowsze z softu 12.12.3 .Niby wszystko OK kabel odpala ale jak w wchodze w ustawienia to niemam opisow tylko bit i cyferki 0,1,2 itd bez nazw? Co tam jeszcze podmienic zeby bylo OK.


W takim razie u mnie nie siadło to jak trzeba, bo na starcie mam w kanale 34 cyfrę 4 i po zmianie na 36 czyli +32 wraca po zgaszeniu do pierwotnych ustawień start stopu.

Ja orginalnie mialem na starcie w kanale 34 cyfre 28 to dodalem 32 i mam teraz 60 i hula. :wink:

Jeszcze jedna sprawa.Udalo sie komus w modelu polifcie MMI 3G+ uruchomic wyswietlanie naladowania baterii tak aby pokazywalo to w ustawieniach MMI?

Podobno jest to wylaczone fabrycznie.W zielonym menu sa te opcje zeby aktywowac ale nic to nie daje.Moze kabelkiem gdzie trzeba cos aktywowac? :mellow:


Trzeba pamietac ze to jest sterownik MCE 09 z polifta a tam moga byc inne kanały adapatacyjne niz przedlifcie

Warto to sprawdzić :)

U mnie jest chyba taki modul MCE 09? :)

Address 09: Cent. Elect. (J519)
Part No SW: 8K0 907 063 DG HW: 8K0 907 063 DG
Component: BCM1 1.0 H16 0103
Revision: 07016001 Serial number: 00000058147402
Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy da się zakodować pokazywanie rzeczywistej temp. płynu chłodzącego jak na filmiku poniżej ??
od 0:27

https://www.youtube.com/watch?v=KdKKGh1iyUs

Edytowane przez bodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem gostek tak samo zmienil ustawienia start@ stop w Audi A5 3.0 TDI S-Tronic Sportback FL-MY2012 i ma wszystko OK ;)

Czyli chyba w modelach A4,A5,Q5 FL od 2012 roku mozna to zmienic.

http://www.a5oc.com/forums/audi-a5-s5-tech/28600-complete-vcds-vagcom-mod-17.html

Cytuje gostka:

Quote:
Originally Posted by S-Fredo viewpost.gif
Hello to everyone,

Here is a way to disable Start & Stop on recent cars (tested on my Audi A5 3.0 TDI S-Tronic Sportback FL-MY2012):

- module 09-Cent. Elec.
- enter Security Code (should be showed up by VCDS)
- Adaptation on Channel 34:
subtract 4 to the value --> Start&Stop always disabled
add 32 to the value --> memorize last status (the Start & Stop status at engine startup will be the one at last engine shutdown)
- test & save

In addition of these values, if you add 64 to the value, the Start & Stop button light will be reversed: off if Start & Stop is disabled, and on if Start & Stop is enabled.

For example, on my car, the value was 28. I entered 60 as new value to memorize last status.

Enjoy
Fred

PS: seen on forums.audipassion.com (french forum)

Thanks for the tip, my S5 Sportback had the value of 28, and the new value of 60 works great to memorize the Start & stop setting between daily usage. Exactly just what I've been looking for!

Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja mam ustawione "na ostatnie zapamietanie" czyli odpalam auto i jest juz wylaczony przycisk na off(lampka sie pali) a jak chce uzywac do wylaczam i dalej ma aktywny start stop.

Mam tak samo od gdzieś 3 miesięcy, kiedy to zakładałem bixy i wymieniałem sterownik. Nie wiedziałem o co chodzi (nikt nie wiedział) a teraz już wszystko jasne. Podejrzę jaką ja tam mam wartość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione "na ostatnie zapamietanie" czyli odpalam auto i jest juz wylaczony przycisk na off(lampka sie pali) a jak chce uzywac do wylaczam i dalej ma aktywny start stop.

Mam tak samo od gdzieś 3 miesięcy, kiedy to zakładałem bixy i wymieniałem sterownik. Nie wiedziałem o co chodzi (nikt nie wiedział) a teraz już wszystko jasne. Podejrzę jaką ja tam mam wartość.

Normalnie "czary mary" :D A tak na serio, ile to jeszcze funkcji jest do odkrycia,,he :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzone, w przedlifcie nie działa. Silnik zagrzany i SS działa jak dzialal. Mam MCE z końcówka 063M. I wartość kanału 34-4.a juz się cieszylem:(

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja musze u siebie spróbować czy to pójdzie na 063N, tylko gorzej bo mi VCDS nie podaje SECURITY CODE a podobno są inne w ON i w PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sprawdzaliscie ?

01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 wyłaczamy Bit 6

09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Interesuje mnie możliwość kodowania podświetlenia zegarów w B8. Znalazłem takie podpowiedzi dla A6:

Aby aktywować tą opcję, należy VAG-iem połączyć się ze sterownikiem "Instruments", następnie wybrać "Adaptacja", kanał 19. Zmiana podświetlenia następuje po zmianie pierwszej cyfry w kodowaniu. Dostępne opcje:
0xxxx - podświetlenie tarcz i wskazówek tylko po włączeniu świateł
1xxxx - wskazówki świecą zawsze, tarcze po włączeniu swiateł (ta opcja jest domyślnie ustawiona)
2xxxx - skala świeci zawsze, wskazówki po włączeniu świateł
3xxxx - wskazówki i skala świecą zawsze (niezależnie od świateł) Czy jest ktoś w stanie napisać gdzie i w jaki sposób to zakodować w B8? Będe wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Interesuje mnie możliwość kodowania podświetlenia zegarów w B8. Znalazłem takie podpowiedzi dla A6:

Aby aktywować tą opcję, należy VAG-iem połączyć się ze sterownikiem "Instruments", następnie wybrać "Adaptacja", kanał 19. Zmiana podświetlenia następuje po zmianie pierwszej cyfry w kodowaniu. Dostępne opcje:

0xxxx - podświetlenie tarcz i wskazówek tylko po włączeniu świateł

1xxxx - wskazówki świecą zawsze, tarcze po włączeniu swiateł (ta opcja jest domyślnie ustawiona)

2xxxx - skala świeci zawsze, wskazówki po włączeniu świateł

3xxxx - wskazówki i skala świecą zawsze (niezależnie od świateł) Czy jest ktoś w stanie napisać gdzie i w jaki sposób to zakodować w B8? Będe wdzięczny za pomoc.

.......... przeciez masz napisane w podpowiedziach i to po Polsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Interesuje mnie możliwość kodowania podświetlenia zegarów w B8. Znalazłem takie podpowiedzi dla A6:

Aby aktywować tą opcję, należy VAG-iem połączyć się ze sterownikiem "Instruments", następnie wybrać "Adaptacja", kanał 19. Zmiana podświetlenia następuje po zmianie pierwszej cyfry w kodowaniu. Dostępne opcje:

0xxxx - podświetlenie tarcz i wskazówek tylko po włączeniu świateł

1xxxx - wskazówki świecą zawsze, tarcze po włączeniu swiateł (ta opcja jest domyślnie ustawiona)

2xxxx - skala świeci zawsze, wskazówki po włączeniu świateł

3xxxx - wskazówki i skala świecą zawsze (niezależnie od świateł) Czy jest ktoś w stanie napisać gdzie i w jaki sposób to zakodować w B8? Będe wdzięczny za pomoc.

.......... przeciez masz napisane w podpowiedziach i to po Polsku :)

3xxxx - wskazówki i skala świecą zawsze (niezależnie od świateł)

W polifcie tyż tak jest?

Edytowane przez SenseiAdik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki włączyłem to: Awaryjne tylne światła STOP oraz kierunkowskazy

46-Moduł Komfortu --->Coding 07--->Long Coding Helper---> BYTE 8

Bit 0- 1 active

Bit 1- 1 active

wszystko ładnie się zapisało, tylko że jak sprawdzałem i hamowałem awaryjnie to niedziała :facepalm:

Koledzy chyba nie działa to u mnie, dzisiaj robiłem parę prób awaryjnego hamowania i zero reakcji. Hamowanie od 80 do 0, ABS bije a światła nie mrugają. 2 razy kodowałem sterownik i niby zapisuje i powinno działać, może ma to związek z tym, że posiadam żarówkowe tylne lampy i one tego nie obsługują??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba naprawdę przypier@#$ić w hamulec żeby zadziałało, moim zdaniem zdecydowanie za późno działa. spróbuj tak,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie też się zastanawiaęłm czy działa hamowałem naprawde mocno a tu nic nic..

ale skoro tak mówisz muszę spróbować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale tak mocno nie hamowałem i światła łapało (kierunki) nie wiem tylko czy stopu też mrugały :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chyba nie działa to u mnie, dzisiaj robiłem parę prób awaryjnego hamowania i zero reakcji. Hamowanie od 80 do 0, ABS bije a światła nie mrugają. 2 razy kodowałem sterownik i niby zapisuje i powinno działać, może ma to związek z tym, że posiadam żarówkowe tylne lampy i one tego nie obsługują??

Ja mam żarówkowe i mogę potwierdzić, że działają ;) Też myślałem że nie, do momentu jak mi jakiś zwierzak wyskoczył na ulicę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...