Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania A4 B8 za pomocą VCDS


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

dajcie suwak na 1 .


Witam.
Prośbę mam....
Czy ktoś pomógłby mi ogarnąć kodowanie PDC przód w MMI 3G High ???

Mam obecnie 4 kanałowy moduł i PDC z tyłu....przyszlo kilka dni urlopu (oby pogoda byla) to chcialbym ogarnąć przód ale z kodowaniem to polegne :(



Poniższe kodowania są z tego co widziałem dla MMI 2G....
bezttytuu5.png
beztytulu6.png
bezttytuu8.png

Wchodzimy w 07 Control Head 10 Adaptacje 01 channel i dodajemy cyfre +4 do istniejacej wartosci

Pozniej wchodzimy w 10 Coding 07 LongCoding i zmieniamy na odpowiednie bity

U mnie przy manualnej skrzyni kodowanie jest 100003

bezttytuu2p.png
beztytulu2.png
beztytuluk.png
beztytulu31.png



Musisz odblokowac geen menu :)

Opcja car ---> cardevicelist ---> zaznaczasz APS pozniej zazaczasz suwak na 5 i RESTART MMI



3goswietlenie1.png


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dajcie suwak na 1 .

Witam.

Prośbę mam....

Czy ktoś pomógłby mi ogarnąć kodowanie PDC przód w MMI 3G High ???

Mam obecnie 4 kanałowy moduł i PDC z tyłu....przyszlo kilka dni urlopu (oby pogoda byla) to chcialbym ogarnąć przód ale z kodowaniem to polegne :(

Poniższe kodowania są z tego co widziałem dla MMI 2G....

bezttytuu5.png

bezttytuu8.png

Wchodzimy w 07 Control Head 10 Adaptacje 01 channel i dodajemy cyfre +4 do istniejacej wartosci

Pozniej wchodzimy w 10 Coding 07 LongCoding i zmieniamy na odpowiednie bity

U mnie przy manualnej skrzyni kodowanie jest 100003

bezttytuu2p.png

beztytulu2.png

beztytuluk.png

beztytulu31.png

Musisz odblokowac geen menu :)

Opcja car ---> cardevicelist ---> zaznaczasz APS pozniej zazaczasz suwak na 5 i RESTART MMI

3goswietlenie1.png

Zielone menu mam odblokowane.

Tylko czy w przypadku 3G bedzie to w : 07 Control Head czy w 10 PARK ASSIST całe kodowanie robione ?

1. Adaptacja...robimy +00004 do aktualnej wartości

2. LongCoding i zmieniamy bity

3. Zielone menu: car ---> cardevicelist ---> zaznaczasz APS pozniej zazaczasz suwak na 5 i RESTART MMI

Tyle ? czy coś popitoliłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

1. jest już możliwość wyłączenia przez VCDS funkcji start/stop w 2.0 TDI?

2. chciałem koledze odblokować ukryte menu ale po podłączeniu nie mam na VCDS "07 Control Head", jest na to jakaś odpowiedź?

Dwa pytania:

1. jest już możliwość wyłączenia przez VCDS funkcji start/stop w 2.0 TDI?

2. chciałem koledze odblokować ukryte menu w MMI 2g ale po podłączeniu nie mam na VCDS "07 Control Head", jest na to jakaś odpowiedź?

Edytowane przez lukiluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest że niby da się wyłączyć tylko w 2.0 benzynie

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/200983-vcds-vag-com-kodowania-a4-b8/

Wyłaczanie systemu START/STOP :

UWAGA !!! W tej chwili dostepne dla silnika 2.0 TFSI !!!
01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 wyłaczamy Bit 6

09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2

Edytowane przez wesoly_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze glupie pytanie, ale jakos tutaj nie znalazlem.

Jak zrestartowac mmi w Radio Concert?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze glupie pytanie, ale jakos tutaj nie znalazlem.

Jak zrestartowac mmi w Radio Concert?

Wyłączyć, wcisnąć przycisk włączania jeszcze raz i przytrzymać aż się zrestartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakies kodowanie do halogenow zeby szybciej sie zapalaly i przy mniejszym skrecie kol?

Z gory dzieki :)

Przy okazji, czy jest jakies kodowanie zeby pokazywalo na Fisie jakie jest spalanie w danym momencie i ile km/h akurat jade? Mam Radio concert czyli Mmi basic i czerwony fis.

Edytowane przez Kooga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do pytania kolegi. Może wtedy idea doświetlania zakrętów z halo miała by sens w B8, bo teraz juz dawno jade prosto a halo sie zapala . Nie mowiąc o dynamicznym doświetlaniu na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnej regulacji :wink:

Doswietlanie ( czy jak tam sie to nazywa :decayed: ) działa nam tylko do pewnej predkości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnej regulacji :wink:

Doswietlanie ( czy jak tam sie to nazywa :decayed: ) działa nam tylko do pewnej predkości .

A moze o odpowiedz na moje drugie pytanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo. Czy można zakodować ustawienia podświetlania neonów na postoju (wtedy świeci się deska) aby się nie przygaszały? Czyli świeciły tak jak na dziennych ... (chcę jeździć na neonach do bólu czyli jak dziś do 20:30, ale wtedy na ustawieniach dziennych nie bardzo widzę co się dzieje na desce dlatego chciałbym używać postojowych).

Edytowane przez SenseiAdik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lampach przedliftowych dało się zrobić że pasek ledowy na postojach świecił tak samo mocno jak na dziennych , na kanałach podnosiło się wartość do 100 procent jasność świecenia led , niestety nie wiem jak jest w poliftowych lampach na neonie , na pierwszej stronie tego wątku masz opisane jak zrobić to w przedliftowych lampach , spróbuj u siebie może nic się nie zmieniło

Jasność diód LED przy włączonych światłach mijania (Fabrycznie mamy 9%)
09-Cent.Elektr. ---> Security Access-16 (kod 20113) --->Adaptacja 10--->Channel 3 wartości w zakresie 0-100 poniżej 5% LED zgaśnie

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, czy jest jakies kodowanie zeby pokazywalo na Fisie jakie jest spalanie w danym momencie i ile km/h akurat jade? Mam Radio concert czyli Mmi basic i czerwony fis.

Nie masz FISA ?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/218860-montaz-manetki-fis-pod-komputer-pokladowy/#entry3071243

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, czy jest jakies kodowanie zeby pokazywalo na Fisie jakie jest spalanie w danym momencie i ile km/h akurat jade? Mam Radio concert czyli Mmi basic i czerwony fis.

Nie masz FISA ?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/218860-montaz-manetki-fis-pod-komputer-pokladowy/#entry3071243

Aaa, no to dzieki. Nawet nie wiedzialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że watek z pdc jest zamknięty, mam 2 pytania. Dołożyłem czujniki z przodu i wszystko chyba działa, tylko mam wątpliwości co do kodowania mmi 3g low. Raz jest napisane, że trzeba odznaczyc ptaszki przy parking help audi dim 1 i 2, a raz że zaznaczyć, generalnie nie ma żadnej różnicy ktory jest zaznaczony, lub oby dwa sa odznaczone, wiec nie wiem do czego one służą i co zostawić ? Co oznaczają wartości suwaka 0-9 przy np APS ? Guzik od przodu świeci się tylko na pomarańczowo ? Widzialem gdzieś, ale chyba bylo to b6/b7 że świecił się na zielono. Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mce091.jpg

mce092.jpg

82329944.jpg

98675957.jpg

64042356.jpg

11916791.jpg

15278347.jpg

88223341.jpg

mce093.jpg

53065506.jpg

59553837.jpg

43204385.jpg

101fuj.jpg

111iu.jpg

121xm.jpg

97411768.jpg

60657438.jpg

Witam,

Mam problem ze swoim programem VCDS. Nie wyświetla mi po wejściu w Adaptację opcji "Long Coding Helper". Próbowałem wersją 11.11 i 12.12 i nic. U dwóch znajomych też, co mają kable i programy - również nie wyświetla się ta opcja. Czy można to jakoś włączyć, czy potrzebna jest konkretna wersja programu VCDS?

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...