Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki przy ruszaniu i hamowaniu


tomas2012

Rekomendowane odpowiedzi

O tych drugich, te pierwsze są chyba do tylnych amorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłem wczoraj auto do aso ponieważ nikt nie umie tego zdiagnozować. Skakali wczoraj koło auta 4 godziny. Wahacze ok, przekładnie odkrecili tez są stuki, łożyska przeguby wszystko ok. Okazało sie ze dzwiek dochodzi jak by z trawersy pod silnikiem, jak auto jest na szarpakach i dotknie sie trawersy czuć uderzenie na niej wiec to coś z nią. Nie mają jeszcze 100% pewności. Samochód został u nich, jak coś bede wiedział dam znać. Powiedzieli ze z takim przypadkiem to jeszcze nikt do nich nie przyjechał hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! U mnie tez wystepuje taki sam problem ostatnio wymieniłem w samochodzie wszystkie tarcze i klocki na TRW amorki i springi również wachacze przednie te od kabiny stukanie ustało lecz na pewien czas os 2 dni znowu zaczelo mnie nękać wiec jak zdjagnozują co to jest u ciebie to byłbym bardzo wdzięczny za informacje bo jest to strasznie irytujące jak wkładasz kupe pieniędzy w samochód a usterka pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!Ja tez to mam i wszystko sprzawdziłem oprocz tych gum u gory.Mam jeszcze obawy czy to nie przegub wewnetrzny tez ma takie objawy.Juz tak miałem w golfie.Tylko on przy predkosci 90km dostawał wibracji.Wymienilem przegob i spokoj.Czekam tez na odpowiedz co U Ciebie wyszło.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis 8 godzin diagnozował co moze stukać. Wykluczyli wszystkie elementy zawieszenia, amortyzatory, przeguby, łozyska, gałki drążki i przekładnie kierowniczą. Wkoncu okazało sie ze stukały sanki, wózek, czy jak to oni określają trawers. Są one zrobione z 2 blach złożonych na zakładke - i to te składanie wydawalo takie strzelanie, stukanie itp Kierownik serwisu powiedzial ze w B7 sanki w tym miejscu są tez pospawane a nie tylko założone na zakładke, wiec pospawali mi to jak jest fabrycznie w b7. Teraz jest błoga cisza, problem rozwiązany. Ciesze sie jak cholera bo serwis podszedł do tego naprawde bardzo profesjonalnie a nie wymienił mi pół auta na darmo. Jak ktoś doda zdjęcie auta od spodu (zdjęcie zrobione z przodu w kierunku tyłu) wskaże miejsce które nalezy pospawać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz marcuso86, obiawiam sie, że mogę mieć to samo. Jak puszczam gaz na niskim biegu, wtedy auto gwałtownie wyhamowuje silnikiem, to z prawej strony auta ew środka w okolicach zawieszenia słychać takie stuknięcie, słychać też czasami przy ruszaniu i skręcie w lewo. Byłem w jakimś serwisie ale sprawdzał to jakiś paździeż , bo powiedział że zawieszenie/ wahacze są ok i to może być poduszka pod silnikiem, w co nie chce mi się wierzyć.

Też miałeś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2394275186.jpg

Uploaded with ImageShack.us

W zaznaczonym miejscu sanki są poskładane z 2 czesci na zakładke. Wystarczy jedno z drugim pospawać (nie na calej długości bo po co, tylko np co 10cm). Po tym zabiegu błoga cisza. Jeśli jestescie na szarpakach i dotknijcie w tym miejscu sanek reką, jeśli poczujecie ze to one strzelają to macie juz problem rozwiązany. Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie w stylu servisu taka taniocha :grin::grin:

Ja dziś także się wybrałem na szarpaki i jestem pewien na 99% że mam to samo co ty, jutro jadę na spawanie te sanki mam nadzieje że pozbędę się tego stuku raz na zawsze.

Dam znać jaki efekt.

---------- Post dopisany 05-07-2012 at 17:59 ---------- Poprzedni post napisany 04-07-2012 at 20:52 ----------

kolego marcuso86 wielkie dzięki za to że udostępniłeś info na temat twojej usterki u mnie okazało się to samo. Na wymieniałem pół samochodu koszty w tysiącach i bez skutku :doh::doh:

W dniu dzisiejszym wydałem 30zł za pospawanie sanek i po problemie :banan::banan::banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ciesze sie że mogłem pomóc:wink:

hmm teraz widze ze czasem lepiej pojechać na serwis niż do jakiegoś gienka co ma garaż i każe ci wymienić pół samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze ze usterka wyeliminowana i odrazu sie lepiej jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mi się to samo zaczyna dziać, przy skręcaniu, przy ruszaniu, czasem przy ostrzejszym hamowaniu usłyszę puknięcie, które ciężko zlokalizować :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe łatwo sprawdzić odkręć stabilizator i złap rękoma i poszarp raz w jedna raz w drugą sankami i powinien pojawić się ten dźwięk jeżeli nie to szukaj dalej co warsztat to coś innego usłyszysz na temat tego dźwięku i najlepiej jechać na stację diagnozy biorą 20zł za oś zawsze to większe prawdopodobieństwo że znają przyczyne bo pajace na warsztatach podniosą na podnośniku i pajacują :kox::kox: że to zawiecha a jak nie uda się to na poduszki pod silniki itd szkoda słów :thumbdown::thumbdown: jak dla mnie najlepszy sposób to poczytać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pojawiła sie u mnie odrobina nadziei, że może coś się uda zrobić z moim pukaniem. Opiszcie dokładnie kiedy u was to pukanie występowało? przy ruszaniu, hamowaniu na zakrętach? bo ja mam tak cza jak ruszam czasami sie pojawia ale przede wszystkim na zakrętach jak auto przechyla się z jednej strony na drugą, Zawiecha cała wymieniona , drążki, łączniki. i nie mam pomysłu co to może być więc powiedzcie jakie objawy dokładnie były u was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...