Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podniesienie mocy 1.9 tdi kablem czy da sie jakoś samemu to zrobić AFN.


rafpia86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kabelek VCDS 10.6 i chciałbym sie zapytać czy samemu mogę podciagnąć autko . do jakiś 130 km ??? silnik 1.9 AFN rocznik 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kabelek VCDS 10.6 i chciałbym sie zapytać czy samemu mogę podciagnąć autko . do jakiś 130 km ??? silnik 1.9 AFN rocznik 2000.

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie jak w 99r był zmieniany CPU i podobno w tych nowszych nie trzeba lutowac... Prosze o odpowiedz kogoś kto się na tym zna:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, nie trzeba do puki nie uwalisz ecu, a VCDS 10.6 na szczęście tego nie uczynisz:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie jak w 99r był zmieniany CPU i podobno w tych nowszych nie trzeba lutowac... Prosze o odpowiedz kogoś kto się na tym zna:]

ile masz lat ??

zrozum że prócz teoretyków internetowych jest tu też parę ludzi którzy znają się na rzeczy i min, taka osobą jest SPANKY

kolego trochę pokory :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie jak w 99r był zmieniany CPU i podobno w tych nowszych nie trzeba lutowac... Prosze o odpowiedz kogoś kto się na tym zna:]

skoro wiesz lepiej to po co pytasz:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale co to za odpowiedz "nie" wielu jest tu takich co zakłada ze czegoś ''NIE'' da się zrobić a nie mają-na ten temat zielonego pojęcia.... wiec odpowiedz Grubiańska typu " nie"- bo nie , nie jest dla mnie odpowiedzialną i świadczy tylko o zarozumialstwie piszącego.... Bo On świty wielki znawca Pan wszech wiedzący napisał "NIE" i trzeba się go słuchać :)

Pozdrawiam.

P.S.

pytam bo Gosć zaproponował mi podniesienie mocy za 400 zł. i mówi ze zrobi to kabelkiem identycznym jaki mam w domu więc z tąd moje pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kabelków na rynku jest sporo, w sumie większosc wyglada identycznie

przytocze swoje ulubione zdanie

Teraz każdy moze chipować, ale nie kazdy powinien:wink: co drugi zakład mechaniczny ma teraz oferte podnoszenia mocy w VP i póxniej jeżdza po mieście i piertolą ze maja 150km:wink:

---------- Post dopisany at 09:34 ---------- Poprzedni post napisany at 09:33 ----------

A pozatym czytaj podpisy u kolegów:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawki wlutowac moze kazdy....kto umie lutowac :) (czyli np kazdy punkt naprawy rtv) - 2 kosci czyte z wysylka pewnie z 10zyla, programator willem ze 200zyla z wysylka, program do czipowania

np taki

Software WinOLS

pod tym numerem telefonu +49(2064)4163-0 dowiesz sie gdzie i jak go kupic. Zapewne nie powiedza Ci jak go ukrasc (a krazy jakas po sieci kraknieta starsza wersja - wystarsczy do AFNa)

tu masz wersje demo i instrukcja obslugi programu (do nauki obslugi/rozpoznawania map wystarczy)

Download WinOLS

pierwszy lepszy tutorial do starych diesli (jest ich troche - uwaga... widzialem tylko podglad w chomikuj... nie wiem jakiej jest jakosci)

chiptuning EDC 15.pdf mini.pdf - galletto 1260 pl - auta diagnostyka - andrzejsz42 - Chomikuj.pl

tu masz fora czipmacherskie

ecuconnections engine tuning social network

www.chiptuners.org — Chiptuning forum, chiptuning news, information about chiptuning, ECU tuning and howto guides.

Teraz troche samozaparcia i bedziesz bogiem koksu starych diesli

Z doswiadczenia Ci powiem, ze jak nie kumasz diagnostyki i rozumienia logow to temat Ciebie przerasta a jak sie znasz na kolumienkach w logasz i ogolnie rozumiesz sie z komputerami to dasz rade

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale co to za odpowiedz "nie" wielu jest tu takich co zakłada ze czegoś ''NIE'' da się zrobić a nie mają-na ten temat zielonego pojęcia.... wiec odpowiedz Grubiańska typu " nie"- bo nie , nie jest dla mnie odpowiedzialną i świadczy tylko o zarozumialstwie piszącego.... Bo On świty wielki znawca Pan wszech wiedzący napisał "NIE" i trzeba się go słuchać :)

Pozdrawiam.

P.S.

pytam bo Gosć zaproponował mi podniesienie mocy za 400 zł. i mówi ze zrobi to kabelkiem identycznym jaki mam w domu więc z tąd moje pytanie...

A ja proponuje tak, jedz do tego goscia, zaplac mu te 400zl... i daj nam znac jak wyszlo.

Jak rowniez, chyba jednak za malo siedzisz na forum, bo nie wiesz ze kolega spanski, jest jednym z lepiej obeznanych ludzi w tym temacie.

Pozdrawiam

PS. I o ile dobrze pamietam to AFN w A4, ostatni wyszedl w lipcu 1999 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli vcds chce ci podniesc moc za 400zł to ja ci to zrobie za friko napiszcze ci instrukcje

wejdz w silnik login 12233 adaptacja kanal 01 i zwieksz dawke do 2.4 i na tym koniec chiptuningu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli vcds chce ci podniesc moc za 400zł to ja ci to zrobie za friko napiszcze ci instrukcje

wejdz w silnik login 12233 adaptacja kanal 01 i zwieksz dawke do 2.4 i na tym koniec chiptuningu.Pozdrawiam

Dobre... :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś kolego pytanie czy możesz samemu, kolega spanky odpowiedział że nie więc nie wiem w czym widzisz problem. Co do tego podnoszenia mocy to na niezłego cwaniaka trafiłeś:grin: może jedź na hamownie przed i po i ciekawe czy wyjdzie te 130KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a... jest jeszcze jedna droga do bycia bogiem koksu! (ale to niesportowa droga...)

szukasz kogos z AFNnem po bogu koksu, placisz mu za uzyczenie "komputera"... wyciagasz kosci bo boskim czipie, czytasz ich boska zawartosc, szukasz wersji ori softu (wlasciciel auta pewnie dostal ori kosci na pamiatke a jak nie to latwo namierzyc do takiego starego i popularnego auta), otwierasz jedno i drugi winolsem a program zobrazuje graficznie roznice w mapkach albo np przedstawi "delta" dla kazdej komorki mapki (do tego logi zrobione z tego auta i masz swietny material szkoleniowy - trzeba jeszcze mapki rozumnie przekopiowac i zlogowac oczywiscie)

Gdybys mial szczescie i trafilbys na taki sam sterownik jak Twoj to copy&paste ich zawartosci i masz boskiego czipa "za free"

Prawami autorskimi sie nie stresuj bo zaden bog koksu nie ma przeciez prawa do zarabiania pieniedzy na modyfikacji programow boscha (a raczej ich parametrow - bo programow przeciez nie modyfikuja)... i przeciez dokldanie w ten sposob wchodzili w temat.

Pozdrawiam,

Przemek

P.S.

w przypadku AFNa boski moze byc tylko marketing ale ze jest kupa czipmacherow co edukacje zawodowa skonczyli na procedurze wgrywania w ciemno i bezrozumnie gotowcow wiec slabym pomyslem jest branie bezrozumne czegos w ciemno (a czy to 40pln,400pln a moze 1400PLN kosztuje - nie ma roznicy)

wyzej podlinkowany tutorail chyba dotyczny PDkoe (widzialem na szybki mapki "duration").. ty szukaj takich tutorialow gdzie bedzie mapka "pump voltage"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz każdy moze chipować, ale nie kazdy powinien:wink

w tej dziedzinie droga na skróty jest pełna przykrych niespodzianek, ogromna wiedza i doświadczenia to nie wszystko, bo nawet z tym cieniony tuner jak się nie przyłoży, to trzeba poprawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli vcds chce ci podniesc moc za 400zł to ja ci to zrobie za friko napiszcze ci instrukcje

wejdz w silnik login 12233 adaptacja kanal 01 i zwieksz dawke do 2.4 i na tym koniec chiptuningu.Pozdrawiam

Czyli ta instrukcja to to za co gość chciał pobrać 400 zł?? jak mu powiedziałem o zmianie kości i wgraniu programu powiedział "nic nie trzeba lutować" ale jak zdejmował mi imo. tez mu mowie ze trzeba lutować, to mnie wyśmiał. po 5 godzinnej walce w końcu zlutował inne kości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli vcds chce ci podniesc moc za 400zł to ja ci to zrobie za friko napiszcze ci instrukcje

wejdz w silnik login 12233 adaptacja kanal 01 i zwieksz dawke do 2.4 i na tym koniec chiptuningu.Pozdrawiam

z tym 2.4 bym tak nie szalal , zakres mu sie moze konczyc i na 4.5 :-)

przyrost mocy po takiej modyfikacji - nie zauwazalny ;)

p.s czego to teraz ludzie nie wymysla zeby wyciągać kase od kompletnie nieswiadomych uzytkownikow aut ...

p.s 2 to czy auto idzie po kablu czy tez nie nie zalezy od rocznika auta ... tak dla ciekawosci niektore auta z rocznika 98 ida też po kablu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...