Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czy to uszczelka pod głowicą?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Jakiś czas temu zauważyłem na silniku miejsce spocone olejem (kolejne już zresztą :thumbdown: - wcześniej np. uszczelka pod pokrywą zaworów, jak widać uszczelki nie poradziły sobie z przejściem na full syntetyk... :gwizd: ).

Zamieszczam zdjęcie tego miejsca:

http://img152.imageshack.us/img152/8529/66152022.jpg

Czy to jest uszczelka pod głowicą, czy może się mylę?? Za wszelkie sugestie byłbym wdzięczny :wink:

Opublikowano

tak to jest uszczelka pod glowica tylko dziwne te pocenie co tam robi olej? Plyn to bym zrozumial ale olej?

Opublikowano
  • Autor

Więc jeśli jest to olej (a nie płyn), to co może być nie tak? Oczywiście nie pytam o puszczającą uszczelkę... W sumie to nie sprawdzałem tego miejsca dokładnie np. dotykając palcem (wtedy wiedziałbym na 100% czy to olej), ale patrząc na to wzrokowo, to skojarzył mi się ten ślad pocenia właśnie z olejem... Za jakiś czas sprawdzę dokładniej co to jest...

Więc czeka mnie teraz wymiana uszczelki pod głowicą, planowanie itd ???

Opublikowano

Uszczlka na 100% pod głowicą puszcza olej. Głowa do zdjęcia i robota Cię czeka ;)

Opublikowano
  • Autor

Tak, też myślałem... :kwasny: Ale wolałem się upewnić. Ehh zamiast inwestować $ w modyfikacje auta, to muszę najpierw je doprowadzić do ładu... :wallbash: Ale wszystko z czasem się ogarnie i będzie git :thumbup:

Opublikowano

No niestety, zanim się zacznie coś zmieniać w aucie najlepiej zrobić wszystko co seryjne i najważniejsze. wiem po sobie...

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie :thumbup1: Ale auta nie planuję w najbliższym czasie sprzedawać, więc mogę w nie inwestować. Na razie prócz rozrządu, oleju, filtrów, gumowej rurki - kolana odchodzącego od Intercoolera, uszczelki pod pokrywę zaworów, będę musiał uporać się jeszcze z uszczelką pod głowicą, gumową rurą - kolanem odchodzącą od turbo do IC, egr-em, do tego jeszcze korekcje na jednym z wtrysków są nie zbyt ciekawe (ok -1.9) - pewnie wtrysk nadaje się do wymiany... Tak więc trochę tego jest :facepalm:

Gdy się z tym uporam będziemy modzić :decayed:

Opublikowano

Jestes pewny ze to nei jest stare zapocenie? Uszczelka pod glowica to jest troche roboty, a moze nie do konca koniecznej.

Opublikowano
  • Autor

Raczej na 99% jestem pewny że to jest "świeże" zapocenie. Gdy kupiłem auto silnik był suchy, nie było widać szczególnych śladów pocenia olejem itd. Dopiero po wymianie oleju na full syntetyk motula (poprzedni właściciel jeździł na pół syntetyku castrola) zaczęły się problemy... :kwasny: Jak widać uszczelki nie dały rady, np. pod pokrywą zaworów, pod głowicą, przy egr, odma też wywala dużo syfu...

Opublikowano

Miałbym takie jedno "ale". W okolicy tego miejsca jest krociec z termostatem. A płyn chlodniczy tez jest trochę tłusty. Mógłby podobne plamy zostawić. Może wyczysc silnik najlepiej myjka podcisnieniem , ale z gorąca woda - od biedy mozesz normalnie wymyc i przedmuchac powietrzem i obserwować czy sie coś znów pojawi i skąd.

Opublikowano
  • Autor

Więc postaram się umyć to miejsce i będę obserwował dalszy rozwój sytuacji... Dostęp jest dość marny... Od czego są te dwie wtyczki między tymi dwoma strzałkami? Można je wyjąć na czas czyszczenia tego miejsca szmatką?

Opublikowano

Od świec żarowych to sa przewody. Popsikaj preparatem do mycia silnika i potem spłucz woda pod cisnieniem.

Opublikowano
  • Autor

Co do mycia silnika to mam trochę obaw co do tego... Czytałem kiedyś o tym... Jest ryzyko narobienia problemów z silnikiem, a konkretnie chodzi o elektronikę. Czy jednak moje obawy są bezpodstawne?

Opublikowano

jak nie ma zadnych anomalii poza spoceniem absolutnie nie wymieniaj.Glowica to nie hop-siup

Opublikowano
  • Autor

O jakich anomaliach mówisz? Ślady oleju w płynie chłodniczym? Tudzież odwrotnie? Jak się jeszcze upewnić że uszczelka jest do wymiany w 100%??

Opublikowano

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-b7-pocenie-sie-uszczelce-glowica-221547/

Moim zdaniem powinieneś wyczyścić i co jakiś czas zaglądać czy pocenie powraca na moim przykładzie wyczyściłem i narazie suchutko

Opublikowano
  • Autor
http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-b7-pocenie-sie-uszczelce-glowica-221547/

Moim zdaniem powinieneś wyczyścić i co jakiś czas zaglądać czy pocenie powraca na moim przykładzie wyczyściłem i narazie suchutko

Widzę po zdjęciach, że sprawa wyglądała podobnie jak u mnie. Czyściłeś samą szmatką, czy używałeś jakiś środków do mycia silnika, wody pod ciśnieniem?

Opublikowano
Co do mycia silnika to mam trochę obaw co do tego... Czytałem kiedyś o tym... Jest ryzyko narobienia problemów z silnikiem, a konkretnie chodzi o elektronikę. Czy jednak moje obawy są bezpodstawne?

Jak sie boisz to owiń reklamówka alternator. Jak umyjesz silnik nic Ci się nie stanie z elektryka, potem zapal silnik niech sobie chodzi na jałowych.

Opublikowano
http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-b7-pocenie-sie-uszczelce-glowica-221547/

Moim zdaniem powinieneś wyczyścić i co jakiś czas zaglądać czy pocenie powraca na moim przykładzie wyczyściłem i narazie suchutko

Widzę po zdjęciach, że sprawa wyglądała podobnie jak u mnie. Czyściłeś samą szmatką, czy używałeś jakiś środków do mycia silnika, wody pod ciśnieniem?

małym pędzelkiem z odrobiną benzyny i szmatką do sucha,na razie nie widać żadnych wycieków

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za wszystkie opinie :wink: w weekend pobawię się co nie co z czyszczeniem. Później zobaczymy co z tego wyniknie, czy olej wróci czy będzie sucho...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.