Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Turbina się "nie włącza"

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jak wyżej. moja a4 dzis mnie zawiodła wgl nie słychać turbiny tak jakby jej nie było. kompletnie brak w nim mocy, nie idzie wgl wyprzedzać. co to może być? proszę o jakieś diagnozy

z góry dziękuję

Opublikowano

Albo powstała nieszczelność w układzie wężyków podciśnienia albo usterka obwodu czujnika ciśnienia doładowania albo przerwa w obwodzie zasilania elektrozaworu N75 itd. itp. Możliwości jest wiele. Podepniesz się pod Vag-Coma to przynajmniej będzie widać czy sterownik silnika przechowuje jakiś stały błąd bo jak auto teraz dynamiki nie ma wcale to należy zapomnieć o logowaniu dynamicznym.

Opublikowano
  • Autor

na VAG pokazało mi takie błędy.

575 Ciśnienie w przewodzie dolotowym

różnica dorególowania - BŁĄD SPORADYCZNY

519 Czujnik ciśn.w przewodzie dolotowym-G 71

zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY

553 Przepływomierz masowy powietrza-G70

przerwa lub zwarcie do masy

mógłby mi je ktoś zanalizować i powiedzieć co mam zrobić? z góry dziękuję

Opublikowano

Najpierw sprawdzić czy błąd 00519 i 00553 dadzą się skasować Vagiem - jeśli jeden z nich lub obydwa nie będą chciały się skasować to najpierw trzeba zacząć od sprawdzenia stanu wiązki do nich oraz spryskać piny czujnika i przepływki oraz wtyczek do nich spray'em do czyszczenia i konserwacji złącz elektrycznych. Jeśli błędy nadal nie dadzą się skasować to sprawdzić bezpieczniki (zwłaszcza te opisane jako odpowiedzialne za sterowanie silnikiem, nie wiem jakie podzespoły obsługuje konkretny bezpiecznik w tym modelu Audi bo sam jeżdżę Golfem) a jak będę sprawne to podmienić od znajomego lub kolegi z forum i czujnik i przepływkę na próbę. Jeśli dadzą się skasować to należy wykonać logi dynamiczne grup : 003 z 011 i 008 z 010 i wstawić tu na forum linki do tych logów bo zapewne Twoje turbo przeładowuje na maksa o czym świadczy błąd czujnika G71.

Opublikowano
jak wyżej. moja a4 dzis mnie zawiodła wgl nie słychać turbiny tak jakby jej nie było. kompletnie brak w nim mocy, nie idzie wgl wyprzedzać. co to może być? proszę o jakieś diagnozy

z góry dziękuję

Turbina do czyszczenia, zawaliłeś ją PSJ-otem

Miałem to samo.

Opublikowano

Co to jest ten- PSJ

Opublikowano

piz*owaty Styl Jazdy

Opublikowano

:polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew:

niezłe, nie słyszałem

ogólnie:

turbo do czyszczenia, kata do wywalenia

(powtarzam sie.... :facepalm:)

Opublikowano
  • Autor

turbina czyszczona niespełna cztery miesiące temu i zrobione to było dobrze. błędy się skasowały po krótkiej przejażdżce ponownie nie wyskoczyły. spróbuje zrobić te logi. dzięki sztomel

---------- Post dopisany 09-07-2012 at 12:03 ---------- Poprzedni post napisany 06-07-2012 at 19:21 ----------

podmieniłem zaworek N75 od podciśnienia turbiny. i wyskakuje mi tylko taki błąd "Ciśnienie w przewodzie dolotowym różnica dorególowania" czy to nadal ten zaworek ma winę czy jest do wyregulowania na tej takiej gruszce co załącza turbo? dodam że po przejechaniu ok 60 km turbina raz działała a raz nie. ale w drodze powrotnej znowu ok 60 km była już całą drogę.

Opublikowano

Najprawdopodobniej jednak przycina się zmienna geometria wewnątrz turbosprężarki. Zdziwiłem się też ostatnio jak w samochodzie kolegi z innego forum sprawdzaliśmy regulację ciśnienia doładowania turbo i okazało się, że 4 sztuki N75 (jego oryginalny oraz 3 które przywiózł na podmiankę - pożyczone od kolegów) działały wadliwie. Dopiero kiedy włożyłem do jego auta swój N75 to turbo zaczęło pompować jak należy. Morał z tego taki, że czasami życie lubi zaskakiwać - nawet w przypadku tych podciśnieniowych N75.

Opublikowano

N75 jest zaworem cisnieniowym a nie podciśnieniowym, z racji tego że w dolocie rzadko kiedy jest vacuum (chyba że turbo zarzniete na amen),

zwykle jest zero

a działanie kierownic oparte jest własnie na ciśnieniu

Opublikowano

w tdi kierownice sa sterowane podcisnieniem, u nas klapka WG nadcisnieniem

Opublikowano

aaaaaa... :facepalm:

podciśnienie idzie z vacuum, zapomniołech...

Opublikowano
aaaaaa... :facepalm:

podciśnienie idzie z vacuum, zapomniołech...

:bicz:

:decayed:

Opublikowano

je,,,bie mi sie już...

beznyna, diesel, diesel, benzyna, dwusów.... :polew::polew::polew::polew:

Opublikowano

Ale nie ma problemu. Są TDI gdzie regulacja ciśnienia turbodoładowania jest sterowana podciśnieniem a są też i te z zaworem WG sterowane ciśnieniowo - wszystko zależy od konkretnego modelu silnika.

Opublikowano

Zgadza sie, ake tam gdzie sa kierownice zwykle jest podcisnienie jak w afnie, a tam gdzie zwykly wg na klapce, nadcienienie - 1z

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Opublikowano
  • Autor

czyli radzicie wymienić zaworek n75 na całkiem nowy czy jeszcze raz czyszczenie turbiny??

Opublikowano

Zaworek kosztuje ok 100zl wiec nie majatek a na przyszlosc chociaz bedziesz pewien ze to nie on szwankuje, a stary na pewno tez juz nie dziala jak nowy, a turbo do przejrzenia poraz kolejny swoja droga

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Opublikowano
  • Autor

zaworek 250 zł z takim złączem jak jest u mnie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.