Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czyszczenie soczewki lasera RNS-E?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Czy ktoś z Wrocławia lub okolic pomógłby mi w wyczyszczeniu soczewki? Navi przestała czytać płytę (na 10 razy czyta może 1 raz) pojawia się napis - nie mogę odczytać płyty CD/DVD. Proszę włóż płytę. Czyszczenie zwykłą płytą nie dało żadnych rezultatów. Poczytałem trochę i mam nadzieje że przybrudzona soczewka może być przyczyną, a sam nie chcę się tego podejmować.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Jeśli chodzi o czyszczenie samej głowicy z soczewką to zabieg nie jest mega trudny. Wyciągasz RNSa i ściągasz jedynie górną obudowę (10 minut roboty). Tylko takie czyszczenie jest jedynie na chwilę. Odradzam stosowanie jakichkolwiek rozpuszczalników, benzyn i alkohol (w 90% soczewka głowicy to plastik).

Przejechanie po niej tyi środkami często powoduje pozostawienie nalotu i zmatowienia

Układ laserowy to również lustro pod soczewką oraz dioda laserowa z odbiornikiem.

Idź do serwisu RTV - zapłacisz stówę i wyczyszczą profesjonalnie cały układ na myjce ultradźwiękowej.

Opublikowano

Czyścić spokojnie możesz, ale to rzeczywiście zabieg na chwilę - ja u siebie czyściłem 5 razy i w końcu wymieniłem napęd. Jest to optymalne rozwiązanie i takie polecam, bo problem będzie ciągle wracał. Napęd w RNS-E tak niestety ma - w nowszych modelach są napędy kryte w silikonowe pokrowce, z którymi się montuje całość - podpytaj czaki'ego.

Opublikowano

Pracowałem kiedyś w serwisie autoryzowanym marki ... . Czasami dla klientów którzy nie chcieli wymieniać optyki (lasera) to robiliśmy płukanie jeżeli oczywiście optyka raz czytała raz nie. - oczywiście bez GW

Tzn wyciągaliśmy optykę. ciepła woda przegotowana ok 40st z płynem do naczyń typu Ludwik moczenie ruszanie ok 5min później płukanie pod bierzącą wodą i płukanie w wodzie przegotowanej i szybkie suszenie suszarką. Każda optyka wstawała. W optykach głownym problemem jest kurz (bród) osadzający się na soczewce lusterku i laserze i elemencie odbiorczym strumienia lasera

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

ale to do wyciągniecia już tego lasera to trzeba chyba bardziej rozebrać rnsa niż tylko górę ?

Opublikowano

Mysle ze nawet tyle co do samej wymiany lasera... Nie popisaly sie niemce z tymi napedami

Opublikowano
Mysle ze nawet tyle co do samej wymiany lasera... Nie popisaly sie niemce z tymi napedami

ja myśle że niemce sie popisały ale jak używasz oryginalnej tłoczonej płyty , a jak u nas wszyscy łądują nieori i to jeszcze brudne i porysowane, a w sumie to i niektórzy ładują tam płyty z mp3 i orają ten napęd. A wydaje mi się że po to są zmieniarki osobne do audio i specjalnie po to niemce zrobili dodatkowe dwa wejścia na karty SD żeby z tego palić MP3 :) dobrze myśle ? :)

Opublikowano

Ja wyjąłem radio, wyczyściłem pałeczką do uszu umaczaną w alkoholu i chodzi już 2 lata i nic sie nie dzieje. Prosty zabieg. Więcej się człowiek namęczy żeby wyjąć radio.

Opublikowano
Ja wyjąłem radio, wyczyściłem pałeczką do uszu umaczaną w alkoholu i chodzi już 2 lata i nic sie nie dzieje. Prosty zabieg. Więcej się człowiek namęczy żeby wyjąć radio.

w sumie racja :)

Opublikowano

osobiscie nie "oralem" napedu a i tak dokonal zywota, 7 lat pociagnal w sumie. Z plytami to racja ale najlepiej i tak by bylo na karcie zapodac mapke.

Opublikowano
osobiscie nie "oralem" napedu a i tak dokonal zywota, 7 lat pociagnal w sumie. Z plytami to racja ale najlepiej i tak by bylo na karcie zapodac mapke.

a jest taka możliwość żeby odczytał mape z karty SD ?? ktoś próbował ?

Opublikowano

Nie bo karty SD nie mają takiej pojemności.

JAk RNS-E wychodziło to karty miały tylko 256mb max. więc to nie było wogóle przewidziane.

Musiałby powstać alternatywny soft do RNS-E który by więcej funkcji dodał a taki nie istnieje.

Audi powoli zapomina o tym sprzęcie.

Opublikowano
Nie bo karty SD nie mają takiej pojemności.

JAk RNS-E wychodziło to karty miały tylko 256mb max. więc to nie było wogóle przewidziane.

Musiałby powstać alternatywny soft do RNS-E który by więcej funkcji dodał a taki nie istnieje.

Audi powoli zapomina o tym sprzęcie.

ale można przecież włożyć do 2 GB tak ? no to chociaż sama mapa polski sie nie zmieści ? :)

Opublikowano
Pracowałem kiedyś w serwisie autoryzowanym marki ... . Czasami dla klientów którzy nie chcieli wymieniać optyki (lasera) to robiliśmy płukanie jeżeli oczywiście optyka raz czytała raz nie. - oczywiście bez GW

Tzn wyciągaliśmy optykę. ciepła woda przegotowana ok 40st z płynem do naczyń typu Ludwik moczenie ruszanie ok 5min później płukanie pod bierzącą wodą i płukanie w wodzie przegotowanej i szybkie suszenie suszarką. Każda optyka wstawała. W optykach głownym problemem jest kurz (bród) osadzający się na soczewce lusterku i laserze i elemencie odbiorczym strumienia lasera

Broń Boże od takiego serwisu!!! I takie mieliście procedury od producenta co do czyszczenia optyki, LUDWIK I CIEPŁA WODA ... :)??? Mam nadzieję, że nikt o zdrowym umyśle nie uwierzył w to co napisałeś. Powiedz jeszcze, że odklejaliście soczewkę z głowicy na potrzeby jej umycia :), a następnie ją przyklejaliście, ustawialiście focus, screen,prąd i całą resztę...

Do czyszczenia każdej optyki używa się w 99% przypadków (nawet w fotografii) tylko IZOPROPANOLU - Izopropanol.

Brak poprawnego odczytu zawartości płyty bierze się zazwyczaj z 3-ech przypadków, zakurzona soczewka ( i tu czyszczenie izopropanolem pomaga o ile emisja diody laserowej jest właściwa, zawsze należy przeprowadzić pomiar), utrata emisji lasera (odrobinę ale na krótki czas pomaga regulacja emisji diody), wypalona soczewka (to najczęstsza przyczyna w połączeniu z utratą emisji diody laserowej)

Pzdr for ALL.

p.s. napisałeś "pracowałem" ciekawe czemu już tam nie pracujesz:)... serwis padł czy inny powód :)???

Opublikowano
Pracowałem kiedyś w serwisie autoryzowanym marki ... . Czasami dla klientów którzy nie chcieli wymieniać optyki (lasera) to robiliśmy płukanie jeżeli oczywiście optyka raz czytała raz nie. - oczywiście bez GW

Tzn wyciągaliśmy optykę. ciepła woda przegotowana ok 40st z płynem do naczyń typu Ludwik moczenie ruszanie ok 5min później płukanie pod bierzącą wodą i płukanie w wodzie przegotowanej i szybkie suszenie suszarką. Każda optyka wstawała. W optykach głownym problemem jest kurz (bród) osadzający się na soczewce lusterku i laserze i elemencie odbiorczym strumienia lasera

Broń Boże od takiego serwisu!!! I takie mieliście procedury od producenta co do czyszczenia optyki, LUDWIK I CIEPŁA WODA ... :)??? Mam nadzieję, że nikt o zdrowym umyśle nie uwierzył w to co napisałeś. Powiedz jeszcze, że odklejaliście soczewkę z głowicy na potrzeby jej umycia :), a następnie ją przyklejaliście, ustawialiście focus, screen,prąd i całą resztę...

Do czyszczenia każdej optyki używa się w 99% przypadków (nawet w fotografii) tylko IZOPROPANOLU - Izopropanol.

Brak poprawnego odczytu zawartości płyty bierze się zazwyczaj z 3-ech przypadków, zakurzona soczewka ( i tu czyszczenie izopropanolem pomaga o ile emisja diody laserowej jest właściwa, zawsze należy przeprowadzić pomiar), utrata emisji lasera (odrobinę ale na krótki czas pomaga regulacja emisji diody), wypalona soczewka (to najczęstsza przyczyna w połączeniu z utratą emisji diody laserowej)

Pzdr for ALL.

p.s. napisałeś "pracowałem" ciekawe czemu już tam nie pracujesz:)... serwis padł czy inny powód :)???

no to ostro WIJAR pojechałeś po koledze :) ale dzięki serdeczne za światłe i profesjonalne wskazówki :hi:

Opublikowano

Hi,

czasem trzeba się po prostu zastanowić co się pisze, w szczególności na forum gdzie czytają to inni i ktoś może uznając to za pewnik skorzystać z takiej porady- Ludwik i ciepła woda... Idę o zakład, iż żaden producent sprzętu elektronicznego nie ma w swoich procedurach takiego sposobu czyszczenia optyki :)!

Blah.!

Pzdr for All!

Opublikowano
Hi,

czasem trzeba się po prostu zastanowić co się pisze, w szczególności na forum gdzie czytają to inni i ktoś może uznając to za pewnik skorzystać z takiej porady- Ludwik i ciepła woda... Idę o zakład, iż żaden producent sprzętu elektronicznego nie ma w swoich procedurach takiego sposobu czyszczenia optyki :)!

Blah.!

Pzdr for All!

:hi::hi::hi:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Pracowałem kiedyś w serwisie autoryzowanym marki ... . Czasami dla klientów którzy nie chcieli wymieniać optyki (lasera) to robiliśmy płukanie jeżeli oczywiście optyka raz czytała raz nie. - oczywiście bez GW

Tzn wyciągaliśmy optykę. ciepła woda przegotowana ok 40st z płynem do naczyń typu Ludwik moczenie ruszanie ok 5min później płukanie pod bierzącą wodą i płukanie w wodzie przegotowanej i szybkie suszenie suszarką. Każda optyka wstawała. W optykach głownym problemem jest kurz (bród) osadzający się na soczewce lusterku i laserze i elemencie odbiorczym strumienia lasera

Broń Boże od takiego serwisu!!! I takie mieliście procedury od producenta co do czyszczenia optyki, LUDWIK I CIEPŁA WODA ... :)??? Mam nadzieję, że nikt o zdrowym umyśle nie uwierzył w to co napisałeś. Powiedz jeszcze, że odklejaliście soczewkę z głowicy na potrzeby jej umycia :), a następnie ją przyklejaliście, ustawialiście focus, screen,prąd i całą resztę...

Do czyszczenia każdej optyki używa się w 99% przypadków (nawet w fotografii) tylko IZOPROPANOLU - Izopropanol.

Brak poprawnego odczytu zawartości płyty bierze się zazwyczaj z 3-ech przypadków, zakurzona soczewka ( i tu czyszczenie izopropanolem pomaga o ile emisja diody laserowej jest właściwa, zawsze należy przeprowadzić pomiar), utrata emisji lasera (odrobinę ale na krótki czas pomaga regulacja emisji diody), wypalona soczewka (to najczęstsza przyczyna w połączeniu z utratą emisji diody laserowej)

Pzdr for ALL.

p.s. napisałeś "pracowałem" ciekawe czemu już tam nie pracujesz:)... serwis padł czy inny powód :)???

oby więcej takich konkretnych forumowiczów :hi:

Opublikowano
Pracowałem kiedyś w serwisie autoryzowanym marki ... . Czasami dla klientów którzy nie chcieli wymieniać optyki (lasera) to robiliśmy płukanie jeżeli oczywiście optyka raz czytała raz nie. - oczywiście bez GW

Tzn wyciągaliśmy optykę. ciepła woda przegotowana ok 40st z płynem do naczyń typu Ludwik moczenie ruszanie ok 5min później płukanie pod bierzącą wodą i płukanie w wodzie przegotowanej i szybkie suszenie suszarką. Każda optyka wstawała. W optykach głownym problemem jest kurz (bród) osadzający się na soczewce lusterku i laserze i elemencie odbiorczym strumienia lasera

Broń Boże od takiego serwisu!!! I takie mieliście procedury od producenta co do czyszczenia optyki, LUDWIK I CIEPŁA WODA ... :)??? Mam nadzieję, że nikt o zdrowym umyśle nie uwierzył w to co napisałeś. Powiedz jeszcze, że odklejaliście soczewkę z głowicy na potrzeby jej umycia :), a następnie ją przyklejaliście, ustawialiście focus, screen,prąd i całą resztę...

Do czyszczenia każdej optyki używa się w 99% przypadków (nawet w fotografii) tylko IZOPROPANOLU - Izopropanol.

Brak poprawnego odczytu zawartości płyty bierze się zazwyczaj z 3-ech przypadków, zakurzona soczewka ( i tu czyszczenie izopropanolem pomaga o ile emisja diody laserowej jest właściwa, zawsze należy przeprowadzić pomiar), utrata emisji lasera (odrobinę ale na krótki czas pomaga regulacja emisji diody), wypalona soczewka (to najczęstsza przyczyna w połączeniu z utratą emisji diody laserowej)

Pzdr for ALL.

p.s. napisałeś "pracowałem" ciekawe czemu już tam nie pracujesz:)... serwis padł czy inny powód :)???

oby więcej takich konkretnych forumowiczów :hi:

no w takich przypadkach gdy chodzi o elektronike i zaawansowane podzespoły to racja , chociaż chałupnicze metody w przypadku np bixów które parują , są skuteczne :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.