Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CO to za stuk uderzenie ?


Krystian2290

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , mam pewien problem iż wrzucam jedynke i chce mu depnac puszczam szybko sprzeglo i w gaz Audi ostro rusza i z ruszeniem mocny trzask/uderrzenie ( jakby uderzenie ręką w ścianę regips hehe -->porownanie takie) co to moze byc ? Dzieki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze przegub

sprawdz je wszystkie w jakim sa stanie

Mysle ze trzeba by podjechac na stacje diagnostyczna, bo sam tego na ulicy nie sprawdzi...

Ps. Michal jaki masz fajny nowy awatar.... :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze przegub

sprawdz je wszystkie w jakim sa stanie

Mysle ze trzeba by podjechac na stacje diagnostyczna, bo sam tego na ulicy nie sprawdzi...

Ps. Michal jaki masz fajny nowy awatar.... :thumbup1:

u mnie np sluchac taki stuk podczas ruszania ze skretem jest to takie uderzenie jak by kolo pedalow slyszane wiem ze mam koncowki drazkow do wymiany bo sa spekane a ciekawy jestem co tam wiecej sie znajdzie:decayed:

dzieki danu dzis go stworzylem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam na poduszki silnika lub poduszkę skrzyni.

Przeguby raczej takich odgłosów nie wydają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że ostatnio byłem na przeglądzie i koleś powiedział że jest do wymiany przedni lewy górny wahacz , może to od tego tak mocno wali przy ostrym ruszaniu ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem, że jak stuka przy ruszaniu oczywiście przy skręcie jest taki stuk to może być:

1. Końcówki drążków

2. Drążki kierownicze

3. Zużywająca się już maglownica

4. W skrajnych przypadkach przeguby

:wink:

jak ja szukałem po swoim wozie to znalazłem popękane gumy od końcówek drążków i już delikatnie cieknącą maglownice i taki stuk mam przy ruszaniu reszta zawieszenia jest ok potwierdza to test diagnostyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdź z ciekawości łapę pod skrzynią biegów czy nie jest pęknięta lub poluzowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mialem dokładnie to samo. Stuk przy mocniejszym depnieciu z miejsca. Szczególnie odczuwalny po pusczeniu gazu i ponownym wciśnięciu. Zajrzałem pod auto i okazało się, że gumowy odbój się rozleciał (z przodu w dolnej części silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mialem dokładnie to samo. Stuk przy mocniejszym depnieciu z miejsca. Szczególnie odczuwalny po pusczeniu gazu i ponownym wciśnięciu. Zajrzałem pod auto i okazało się, że gumowy odbój się rozleciał (z przodu w dolnej części silnika)

od czego ten odboj ci sie rozlecial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mialem dokładnie to samo. Stuk przy mocniejszym depnieciu z miejsca. Szczególnie odczuwalny po pusczeniu gazu i ponownym wciśnięciu. Zajrzałem pod auto i okazało się, że gumowy odbój się rozleciał (z przodu w dolnej części silnika)

od czego ten odboj ci sie rozlecial?

Auto miało wypadek i nikt tego nie wymienił :decayed:

Ja juz napisałem, że stawiam na poduszki silnika lub poduszkę skrzyni biegów. To bym sprawdził pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbój jest gumowy i z latami prcieje - nic w tym dziwnego nie widzę. Poza tym kiedyś miałem problem z komputerem, falowały obroty i silnik szarpał przy dodawaniu i zwalnianiu gazu. To wykończyło odbój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem to samo, po wymianie poduszki jak ręką adjął:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wypowiedzi:) Jestem zagranicą i dlatego pytam bo wystraszyłem się że to coś grroźnego. Wracam do PL za miesiąc to to zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...