Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mam internet tylko z komórki, także nie mam jak przeszukać forum... czy wersja modułu N będzie współpracować bezproblemowo z RNS w B6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety mam internet tylko z komórki, także nie mam jak przeszukać forum... czy wersja modułu N będzie współpracować bezproblemowo z RNS w B6 ?

Będzie - N to moduł z rocznika 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam internet tylko z komórki, także nie mam jak przeszukać forum... czy wersja modułu N będzie współpracować bezproblemowo z RNS w B6 ?

Będzie - N to moduł z rocznika 2009.

Ok dzięki, chodziło mi o to ze 2009 to zapewne z B8 a nie wiem jakie tam RNS-y pakowali :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pakowany jest ten sam moduł - zmienia się tylko jego soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pakowany jest ten sam moduł - zmienia się tylko jego soft.

to może powinien w końcu ktoś sprytny to "zfleshować" :) - skoro elektronika ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zainstalowałem moduł BT u siebie. miałem niestety wtyczkę średnio PNP więc musiałem lutować. jako tako mi wyszło i chciałem sprawdzić czy wszystko śmiga zanim mikrofon i resztę badziewia zacznę upychać po dziurach.

podłączyłem. BT niby działa. telefon widzi. książkę mam. wybierać numery mogę. wybieram numer. elegancko mi się łączy. osoba z którą się łączę odbiera, ja ją słyszę a ona mnie... NIE. to samo w jak ktoś dzwoni do mnie. ja słyszę wszystko elegancko. oni mnie NIE. :confused4:

podpiąłem vagiem się do 77. nie wywalił żadnych błędów. wszystko na oko wygląda ok.

mikrofon idzie do modułu BT więc to raczej nie wina moich lutowań. tym bardziej że cała reszta śmiga.

ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze wielostykowe, 54-stykowe w BT:

11 - Wejście mikrofonu (+) dla mikrofonu telefonu -R38-/sterownika elektroniki obsługi systemu nawigacji -J402-

12 - Wejście mikrofonu (-) dla mikrofonu telefonu -R38-/sterownika elektroniki obsługi systemu nawigacji -J402-

17 - Magistrala CAN High (system Infotainment)

18 - Magistrala CAN Low (systemu Infotainment)[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2010, 20:47_________________________________________________W przypadku Noika E51 i modułu D - miałem brak komunikacji - nie czytał książki z karty SIM

Po online upgrade ze strony NOKII do najnowszego softu w telefonie zaczęło działać :)

UWAGA:

Należy zrobić kompletny backup telefonu włącznie z kartą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez cobra takie moze, inaczej graficznie zrobione na starym rns-e,

co do kolegi masz zle podlaczony moduł napewno piny tel+ tel -

czy slyszysz dzwiek parowania bt z telelfonem ? jak nie to napeno jest podlaczny zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po walce z uszkodzonym modułem H założyłem w końcu moduł N :kox: działają oczywiście wszystkie opcje jakie wymienialiście: poł odebrane, wybrane, nieodebrane, książka tel z tymi ikonkami obok, inf na fisie, melodyjka odgrywana z tel i chyba tyle. Telefony jakie przetestowałem to: Nokia 5800, E51, N97mini. Jak dostane w końcu sprawną wersję H to będę mieć jak do sprzedania z antenką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie bym dorwał te 30 powypadkowych aut :> pozatym moduły światłowodowe od c6 q7 nowe a3 nowe a4 b8 w góre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam w moim samochodzie zestaw nokia.Kupiłem moduł BT Z literką Q. Jak mam to podłaczyc aby zabujało.Ma ktos schemat?

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dikson to jakiś żart z tym pytaniem - wszystko jest opisane na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie słabo szukałem. Miałem nadzieje że ktoś podpowie gdzie to jest ponieważ nie siedze 12 godzin dziennie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - zajrzyj do pierwszego posta (użyj "zwijaka" aby rozwinąć temat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno! opis jest do podłączenia RNS z BT. Ja potrzebuje połączyć Concert II z BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze do tego wątku - nie widziałem na poprzednich 33 stronach informacji więc się podzielę:

Jakiś czas (ze 3 miesiące) temu zainstalowałem w swojej B6 RNS-E wraz z modułem Q (wszystko zakupione od Czakiego), okablowanie do podłączenia nabyłem w NaviService.

Rozbudowałem następnie instalacje o Bose i zapałałem chęcią podłączenia Audi Music Interface.

Standardowo moduł bluetooth (o ile nie fabryczny) montowany jest za schowkiem pasażera, w moim schowku (lodówka i miejsce na zmieniarkę/AMI) moduł ładnie się wpasował właśnie w miejsce przewidziane na zmieniacz CD. W związki z zakupem AMI przygotowałem się do przełożenia modułu Q w miejsce fabrycznej instalacji czyli pod fotel pasażera.

Zakupiłem plastikową puszkę, przygotowałem wszystko - i zonk....

Po zdjęciu fotela, plastików i odgięciu podłogi okazało się gąbkowa wytłoczka wykładziny jest idealnie dopasowana do kształtu podłogi - czyli uniemożliwia założenie puszki z modułem.

Troszkę się zapieniłem - ale po chwili okazało się iż fabryka o ile wariant samochodu nie przewiduje oryginalnej instalacji bluetooth stosuje wytłoczkę podłogi z zatopionym kawałkiem styropianu ( w kształcie puszki pod moduł) w piance wykładziny. Ostatecznie wystarczyło wyrwać (delikatnie!) styropian i zamocować puszkę w przewidzianym miejscu - działa, pasuje i mam miejsce pod AMI.

Mam nadzieję że ta informacja przyda się tym którzy chcą umieścić moduł w fabrycznym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...