Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

czyli w takim wypadku u siebie muszę mieć w tej chwili ustawione na 1, 2 lub 3, a muszę mieć 5 (nie mam multi kiery ani RNS'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wieczorem sprawdzę czy ma to wpływ na połączenie. Mój moduł jak pamiętam miał 2. Zobaczę czy połączy się przez VAGa 3,11 i kabel KKL, bo VCDS 10,6 łączy się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety niema to wpływu. Połączyłem sie vag comem 3.11 zmieniłem 6 na 2 rozlaczylem się i potem znowu połączylem. I wszystko działa tylko nie łączy się za pierwszym razem. U mnie połączyło sie za drugim. kabel to najprostszy kkl niebieski. Mam też drugi pod vcdsa na CANie i on za pierwszym razem działa. Linie K i can mam podłączone z kostki iso radia.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podłączyłem can'y pierw do radia i próbowałem się połączyć kablei i nic, następnie przełączyłem can'y do climatronic'a i dalej to samo, czyli "Too many error..." :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to przy module masz jeszcze linie K i przez nią się łączy moduł a can jest tylko do sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją BT w A3 8P (2006r) - może ktoś z Was natknął się na podobny przypadek. Po podłączeniu w aucie - nie możemy uzyskać połączenia między BT i telefonem (BT jest widoczny tylko krótko po włączeniu zapłonu a następnie znika z listy wyszukanych w telefonie urządzeń).

Diagnostyka działa prawidłowo - VCDS łączy się z modułem za każdym razem i bez problemów. BT oraz współpracujące sterowniki są zakodowane prawidłowo.

Ta sama sytuacja powtarza się także na 2 innych modułach oraz antenach - dlatego wykluczam uszkodzenie. Podejrzenie pada na źle podłączoną wiązkę elektryczną ale błędów w sterownikach brak (poza nie wpiętym mikrofonem).

Chciałem sprawdzić jak zachowuje się moduł BT poza autem - podłączyłem więc zasilanie 12V i okazało się, że driver włącza się na kilka sekund po czym następuje rozłączenie. Tłumaczę to brakiem odpowiedzi od magistrali CAN i przejściem w tryb uśpienia. Być może to samo dzieje się w aucie ale zastanawiam się nad możliwościami - skoro kodowania jestem pewien (w A3 oprócz urządzeń współpracujących koduje się także bramkę CAN) i wiązki raczej też.

Może coś podpowiecie - bo poza jeszcze jednym przeglądem wiązki elektrycznej nic innego nie przychodzi mi do głowy.

hej koledzy ja mam taki sam problem co bartek mianowicie podlaczylem BT do RNSE wedlug schematu domina i wszystko pieknie ale tylko na ok 10 min i nagle rozlancza mi telefon i juz zaden telefon nie widzi tego BT VCDS za karzdym razem sie laczy i tylko w BT pokazalo mi blad 00466-(Moduł sterujący dla Elektroniki kolumnie kierownicy w J527)

sprawdzilem juz ze 3 moduly i kazdy robi tak samo zmienilem juz ze 2 wiazki i nic dodam ze auto posiada system bose moze on cos miesza bo u kolegi podlaczylem tez a4-B6 bez bose i takie samo kodowanie i wszystko dziala bez zarzutu dodam ze w a3 8p tez prubowalem z systemem bose i to samo co umnie dziala tylko przez 10 ok 10 min i nagle rozlancza i juz za cholere zaden telefon nie widzi BT

wielkie dzieki za jakomkolwiek pomoc

pozdrawiam ROBERT

Pacjentem jest moje auto, także mogę Ci tylko powiedzieć, że po kilku zmianach kodowania i restercie z poziomu RNS-E bluetooth w końcu sie obudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podłączyłem can'y pierw do radia i próbowałem się połączyć kablei i nic, następnie przełączyłem can'y do climatronic'a i dalej to samo, czyli "Too many error..." :facepalm:

Te cany to dobrze skręcone? Rozumiem że z działaniem BT nie ma problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to przy module masz jeszcze linie K i przez nią się łączy moduł a can jest tylko do sterowania.

Czyli jeżeli BT mi działa i numery wyświetlają się na FIS'ie to CAN'y są dobrze podłączone tylko coś z K-Line jest źle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Can jest odpowiedzialny za wyświetlanie na FISie i komunikacje z kierownicą. Sprawdź linie K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ori moduł BT. W międzyczasie dołożyłem nagłośnienie BOSE i zauważyłem że nie działa przycisk do wmawiana poleceń głosowych. Po za tym jak ktoś do mnie dzwoni nie słyszę co ktoś do mnie mówi.

Dołożyłem teraz RNS i mam pytanie co muszę zrobić aby wszystko zaczęło działać tak jak przedtem.

---------- Post dopisany at 17:42 ---------- Poprzedni post napisany at 17:19 ----------

Sprawdziłem dokładniej i przycisk na uchwycie tel działa bo muzyka się wyłącza ale potem nic nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw mostkuj kabelki od telefonu w bagażniku , tak jak opisałem to w wątku o rns-e , potem luknij w przejściówke od rns-a tam też zapewne czerwona kostka z 4 przewodami nie pokrywa sie z tymi w przejściówce isoII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawdzę to. Jeszcze jedna sprawa. Wyświetla mi cały czas komunikat o karcie Sim w RNS-e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..bo masz podstawowego blutka lub niezakodowanego pod rns-a , jaka literka na końcu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw mostkuj kabelki od telefonu w bagażniku , tak jak opisałem to w wątku o rns-e , potem luknij w przejściówke od rns-a tam też zapewne czerwona kostka z 4 przewodami nie pokrywa sie z tymi w przejściówce isoII

Wrzucam foty jak to u mnie wygląda te połączenie w kostkach. Rzeczywiście coś się to nie pokrywają te Piny. Jak dokładnie mam je połączyć.

20120616331.jpg

20120616333.jpg

20120616334.jpg

---------- Post dopisany at 21:22 ---------- Poprzedni post napisany at 19:19 ----------

Wszystko ogarnięte dzięki Domin.

Da się jakoś ustawić aby głos w czasie dzwonienia był cichszy oraz powiadamianie o połączeniu z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również wielkie podziękowania dla kolegi domin79, stara instalacja BT przywrócona do żywych tylko dzięki cierpliwości Dominika..!

było trochę problemów z pinami, ale szybko ogarnięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce znowu wrócić do mojego problemu "Too many error to conect..". Dziś udało mi się nawiązać połączenie z moim BT. Wina leży w moim kablu, a nie połączenia lini K. :kwasny: Tak więc jak by ktoś miał podobne problemy co ja, to proponuje zmienić kabel do diagnostyki, a nie szukać błędów w podłączeniu modułu BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jaki masz ten kabel i program? bo ja zwykłym BlueKablem za 25pln i Vag3,11 łącze się bez problemu, klonem VCDSa 10,60 również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel mam od viakena, vag-com 3,11 i 4,09. A połączyłem się VCDS 8,06 i jakimś innym kablem (nie wiem dokładnie jaki to był, ale obsługiwał w pełni can)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaka jest aktualna wersja oprogramowanie RNS E ? W tym temacie wyczytałem że ktoś ma 660 i ma więcej opcji. Ja mam 650. A jakie Wy posiadacie ?

Mam moduł bluetooth w wersji D i wersje RNS E w wersji High EU. Kodowanie telefonu mam 0000822, niestety nie mogę zmienić trzeciego zera na jedynkę :( (chyba wersja bluetooth to blokuje).

Aktualnie mam poziom sygnału telefonu, operatora i numer telefonu podczas połączenia na Navi i nr telefonu na FISie (telefon z adroidem 4.0).

Dziś podłączyłem Nokię i i pojawiła się książka na FISie, ale chyba tylko z karty SIM.

Pytanie, jakie macie kodowanie telefonu z modułem bluetooth w wersji D, oraz czy "wyciągnęliście" coś więcej z tego sprzętu ? Typu, wybieranie numeru telefonu z Navi, książka navi itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...