Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

sory wcześniej nie doczytałem. Jeśli masz słuchawke to masz mikrofon. Potrzebujesz tylko moduł i okablowanie. i teraz jeszcze pytanie czy masz kiere multi? i jaki telefon ?

Kierownice mam zwykłą, ale może kiedyś będę ją zmieniał na multi. Jeżeli chodzi o telefon to Nokia Lumia 800.

no to jeśli nie masz kiery multi to bierz moduł D , bo i tak Ci kontakty na fisie niepotrzebne skoro i tak je bedziesz wybierał recznie z telefonu. Z lumiami był jakiś mały problem z wyświetlaniem nazw kontaktów ale do samego działania zestawu głośnomówiącego powinno być ok.

No to co dokładnie zakupić żeby to podłączyć i do czego podłączyć, skoro w radiu już wszystkie wtyczki są zajęte (ta od wyciszania najprawdopodobniej jest zajęta przez nawigację)??

jedź do Domina :P jak nawet nie bedzie miał jakiejś wtyczki to Ci ją sam wyprodukuje :P:P:P :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A który moduł polecacie do zestawienia multi + concert II? Widziałem że na forum jest na sprzedaż z literką A

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/modul-bluetooth-antenka-150zl-262703/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który moduł polecacie do zestawienia multi + concert II? Widziałem że na forum jest na sprzedaż z literką A

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/modul-bluetooth-antenka-150zl-262703/

powinien chodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanko,

ma ktos rozpiske, w jakie wejscia przy wtyczce do modulu powinny byc te kabelki co do pinow 6 i 12? Po wlozeniu bezpiecznika telefnu po 10 sek mi go pali....:kwasny: co moze byc powodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanko,

ma ktos rozpiske, w jakie wejscia przy wtyczce do modulu powinny byc te kabelki co do pinow 6 i 12? Po wlozeniu bezpiecznika telefnu po 10 sek mi go pali....:kwasny: co moze byc powodem ?

odepnij kostke od blutka i zobacz czy dalej jara:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który moduł polecacie do zestawienia multi + concert II? Widziałem że na forum jest na sprzedaż z literką A

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/modul-bluetooth-antenka-150zl-262703/

powinien chodzić :)

To teraz ważne pytanie: Lepiej kupić moduł z literką A czy z D,bo chyba oba mają taką samą funkcjonalność, ale z rozpiski wynika że D jest nowszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który moduł polecacie do zestawienia multi + concert II? Widziałem że na forum jest na sprzedaż z literką A

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/modul-bluetooth-antenka-150zl-262703/

powinien chodzić :)

To teraz ważne pytanie: Lepiej kupić moduł z literką A czy z D,bo chyba oba mają taką samą funkcjonalność, ale z rozpiski wynika że D jest nowszy?

oczywiście że nowszy czyli D , im nowszy tym w przyszłości bedzie bardziej uniwersalny jak będziesz chciał coś rezać w aucie typu rnse, kontakty na fisie , wybieranie z kiery , kontakty nieodebrane itp na rnsie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zakupiłem już sobie tego z literką D i antenką.

Co teraz muszę zakupić jeżeli mam ten zestaw Cullmana (bo tak jak pisałem wcześniej na kanale 77 nic się nie zgłasza) Jaki kabel będzie mi potrzebny żeby to podpiąć do zwykłego radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zakupiłem już sobie tego z literką D i antenką.

Co teraz muszę zakupić jeżeli mam ten zestaw Cullmana (bo tak jak pisałem wcześniej na kanale 77 nic się nie zgłasza) Jaki kabel będzie mi potrzebny żeby to podpiąć do zwykłego radia?

to teraz zakup kostke do blutka numra nie pamiętam:facepalm: do tego potrzebujesz jeszcze dołożyć 3 kabelki 2xcan i k-line:wink: reszte masz tylko trzeba odpowiednio poprzepinać , gdzieś w tym wątku jest ładny opis przejścia z culmana na bt:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zakupiłem już sobie tego z literką D i antenką.

Co teraz muszę zakupić jeżeli mam ten zestaw Cullmana (bo tak jak pisałem wcześniej na kanale 77 nic się nie zgłasza) Jaki kabel będzie mi potrzebny żeby to podpiąć do zwykłego radia?

opis jest i wszystko da rade zrobić samemu ale jak chcesz zaoszczędzić czasu nerwów i połamanych części to uśmiechnij się do Domina :D:D:D

za czteropak desperadosa zrobi napewno ( co nie Domin ? :decayed: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie się uśmiechnę, ale najpierw chciałem wszystko kupić, żeby niczego nie zabrakło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie się uśmiechnę, ale najpierw chciałem wszystko kupić, żeby niczego nie zabrakło :)

no to bardzo dobrze :):thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciągle nie wiem co mam kupić :decayed:

Gdzie szukać tego zestawu Cullmana?

Jechać do Aso i się wypytywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciągle nie wiem co mam kupić :decayed:

Gdzie szukać tego zestawu Cullmana?

Jechać do Aso i się wypytywać?

ale ty już większość masz:wink: masz moduł z antenką to potrzebujesz tylko kostke do niego:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się kupić samą kostkę z kablami, czy trzeba kupić jakiś kabel i go uciąć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się kupić samą kostkę z kablami, czy trzeba kupić jakiś kabel i go uciąć??

jak pojedziesz do Domina to on ma fabryke wszystkiego co potrzebne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi właściwie o tą ikonke BT na RNS-E ale zależy mi na kontaktach i połączeniach odebranych na RNS-E.

Jakie masz kodowanie RNS-E i BT?

Moduł Q, po założeniu miał domyślnie w kodowaniu, ustawienia pod multifunkcje w kierownicy, ja takiej nie posiadam, zmieniłem tylko to, czyli druga pozycja 0, trzecia 7 a nie 8.

Ponoć bez multifunkcyjnej kierownicy - nie będzie kontaktów na FIS. Ale czy jest szansa żeby pojawiły sie na RNS-E ?

00?xxxx: FUNKCJE

1 - komfort (dla RNS-E High/RNS-E Low)

00x?xxx: KIEROWNICA

0 - bez multifunkcji lub starszy typ kierownicy (przyciski bez rolek)

00xx?xx: URZĄDZENIA WSPÓŁPRACUJĄCE

7 - RNS-E, diagnostyka przez K-line

00xxx?x: JĘZYK (OBSŁUGA GŁOSOWA)

2 - angielski (UK)

00xxxx?: JĘZYK (WYŚWIETLACZ)

2 - angielski (UK)

Kodowanie BT jest OK - ale nie podałeś kodowania RNS-E. Na 3-cim bicie od końca masz 7?

Przepraszam że nie odpisywałem ale nie miałem dostępu do internetu.

Gdzie sprawdzić to kodowanie RNS-E ? Jakie powinno być by uzyskać dostęp do kontaktów?

Na 3 bicie mam 7 -

00xx?xx: URZĄDZENIA WSPÓŁPRACUJĄCE

7 - RNS-E, diagnostyka przez K-line

ale jeszcze sprawdze dla pewności.

Dziś zauważyłem że pojawił mi sie nazwa kontaktu na FIS - po tym jak zaczął mi dzwonić telefon i odebrałem połączenie.

Zauważyłem też że jak juz odbiore telefon i rozmiawiam to zamiast ikonek słuchawki i czasu rozmowy - ekran RNS-E wraca normalnie do ekranu RADIO. Dziwne...

Moduł Q i tel. samsung.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi właściwie o tą ikonke BT na RNS-E ale zależy mi na kontaktach i połączeniach odebranych na RNS-E.

Jakie masz kodowanie RNS-E i BT?

Moduł Q, po założeniu miał domyślnie w kodowaniu, ustawienia pod multifunkcje w kierownicy, ja takiej nie posiadam, zmieniłem tylko to, czyli druga pozycja 0, trzecia 7 a nie 8.

Ponoć bez multifunkcyjnej kierownicy - nie będzie kontaktów na FIS. Ale czy jest szansa żeby pojawiły sie na RNS-E ?

00?xxxx: FUNKCJE

1 - komfort (dla RNS-E High/RNS-E Low)

00x?xxx: KIEROWNICA

0 - bez multifunkcji lub starszy typ kierownicy (przyciski bez rolek)

00xx?xx: URZĄDZENIA WSPÓŁPRACUJĄCE

7 - RNS-E, diagnostyka przez K-line

00xxx?x: JĘZYK (OBSŁUGA GŁOSOWA)

2 - angielski (UK)

00xxxx?: JĘZYK (WYŚWIETLACZ)

2 - angielski (UK)

Kodowanie BT jest OK - ale nie podałeś kodowania RNS-E. Na 3-cim bicie od końca masz 7?

Przepraszam że nie odpisywałem ale nie miałem dostępu do internetu.

Gdzie sprawdzić to kodowanie RNS-E ? Jakie powinno być by uzyskać dostęp do kontaktów?

Na 3 bicie mam 7 -

00xx?xx: URZĄDZENIA WSPÓŁPRACUJĄCE

7 - RNS-E, diagnostyka przez K-line

ale jeszcze sprawdze dla pewności.

Dziś zauważyłem że pojawił mi sie nazwa kontaktu na FIS - po tym jak zaczął mi dzwonić telefon i odebrałem połączenie.

Zauważyłem też że jak juz odbiore telefon i rozmiawiam to zamiast ikonek słuchawki i czasu rozmowy - ekran RNS-E wraca normalnie do ekranu RADIO. Dziwne...

Moduł Q i tel. samsung.

z tymi szajsungami same problemy :facepalm: jak ja sie ciesze że sie nie dałem namówić na niego :):decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej problemy z badziewiem jakie nasze audiole mają w BT, niestety....

Parrot nie ma z tym najmniejszego problemu. Dogaduje się z każdym fonem i niestety jakością podstawowej funkcji jaką jest rozmowa kładzie fabryczne (nie parrotowe) zestawy na łopatki. Nie wspomnę o zestawach nokii uwielbianej nie wiadomo za co. Sorry za OT

Wysyłane z mojego A510 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej problemy z badziewiem jakie nasze audiole mają w BT, niestety....

Parrot nie ma z tym najmniejszego problemu. Dogaduje się z każdym fonem i niestety jakością podstawowej funkcji jaką jest rozmowa kładzie fabryczne (nie parrotowe) zestawy na łopatki. Nie wspomnę o zestawach nokii uwielbianej nie wiadomo za co. Sorry za OT

Wysyłane z mojego A510 za pomocą Tapatalk 2

nie zgadzam się z Twoją opinią ojciec. Ja już nigdy nie założe parrota , a ori BT jak dla mnie jest naprawde super. Parrot mi zrobił jakieś przebicie w instalacji i zaczął zakłócać radio. U mnie wszystko działa i jest pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...