Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

wyjąć i rozkręcić , jak padły kondzie to będziesz widział :wink:

jak masz rns-a to idzie to obejść:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, pytanko: w którym miejscu koduje się czułość mikrofonu bluetooth? trochę muszę głos podnosić jak jadę i chce poeksperymentować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanko: w którym miejscu koduje się czułość mikrofonu bluetooth? trochę muszę głos podnosić jak jadę i chce poeksperymentować :wink:

adaptacje kanał 131

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjąć i rozkręcić , jak padły kondzie to będziesz widział :wink:

jak masz rns-a to idzie to obejść:naughty:

Nie no pytanie czy mam rns-a, przecież z miesiąc temu od Ciebie go kupiłem :decayed:. Zaraz idę do auta i rozkręcę moduł. Napisz mi jak najlepiej jak to obejść :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jak najlepiej jak to obejść :wink:

Trzeba puścić mikrofon przez RNS-E czyli zrobić mod SDS

http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/b6-b7-sds-rns-e-57552/index15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanko: w którym miejscu koduje się czułość mikrofonu bluetooth? trochę muszę głos podnosić jak jadę i chce poeksperymentować :wink:

adaptacje kanał 131

Podziękował :hi: a tak w ogóle warto się tym bawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjąć i rozkręcić , jak padły kondzie to będziesz widział :wink:

jak masz rns-a to idzie to obejść:naughty:

Nie no pytanie czy mam rns-a, przecież z miesiąc temu od Ciebie go kupiłem :decayed:. Zaraz idę do auta i rozkręcę moduł. Napisz mi jak najlepiej jak to obejść :wink:

zapomniłem:grin:

tak jak pisze Malik puszczasz mikrafona przez rns-a:naughty: soft już masz a więc tylko kabelki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jak najlepiej jak to obejść :wink:

Trzeba puścić mikrofon przez RNS-E czyli zrobić mod SDS

http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/b6-b7-sds-rns-e-57552/index15.html

Dzięki Malik.

Tu są zdjęcia blutka. Na moje oko wszystko jest OK, ale nie jestem elektronikiem i nie wiem może jak wygląda przepalony kondensator. Widzicie coś na fotach nie halo?

sam3053a.jpg

sam3056m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda wporzo:naughty: skręcaj i jutro na spokojnie podłącz, skasuj błędy i powinno hulać:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Wątpię jednak że to wszystko mi się jutro uruchomi. Przecież nic tak naprawdę nie naprawiłem, a błędu z mikrofonem nie da rady wykasować. Jeżeli mi to jutro nie pójdzie to spróbuję zrobić sds-a, może zagada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Wątpię jednak że to wszystko mi się jutro uruchomi. Przecież nic tak naprawdę nie naprawiłem, a błędu z mikrofonem nie da rady wykasować. Jeżeli mi to jutro nie pójdzie to spróbuję zrobić sds-a, może zagada.

w razie cuś dzwoń:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Domin i Malik za pomoc. Skręciłem wszystko jeszcze raz na spokojnie i... nic to nie dało. Dopiero podłączyłem wszystko jak do SDS i mikrofon działa tak jak wcześniej. Przez ori mikrofon słychać mnie ponoć lepiej. Wniosek z tego taki, że jednak mam coś uwalone w module.

Domin pamiętasz czy w Twojej starej, a mojej nowej navi miałeś wgranego sds-a? Jak wciskam guzik na kierownicy to babeczka coś mówi żebym podał jakąś komendę głosową. Kodowanie w BT zmieniłem na 0011802. Sory za ot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Domin i Malik za pomoc. Skręciłem wszystko jeszcze raz na spokojnie i... nic to nie dało. Dopiero podłączyłem wszystko jak do SDS i mikrofon działa tak jak wcześniej. Przez ori mikrofon słychać mnie ponoć lepiej. Wniosek z tego taki, że jednak mam coś uwalone w module.

Domin pamiętasz czy w Twojej starej, a mojej nowej navi miałeś wgranego sds-a? Jak wciskam guzik na kierownicy to babeczka coś mówi żebym podał jakąś komendę głosową. Kodowanie w BT zmieniłem na 0011802. Sory za ot.

tak soft masz napewno z sds:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chciałbym się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum: Dzień Dobry :-)

Od kilku lat posiadam A4 (początek 2003, bez MMI, bez nawigacji, radio Concert II, "uboga wersja CAN-bus", kierownica zwykła). Auto było wyposażone w oryginalny zestaw głośnomówiący z adapterem Cullmenn dla Nokia 6310i. Uchwyt koło schowka (bez złotych PIN'ów). Zestaw bez problemu działał z dedykowanym telefonem.

Zgodnie z tematem wątku chciałbym zaadaptować istniejącą instalację do zestawu bluetooth. Mam zapał, raczej dwie prawe ręce ;-) ale brakuje mi informacji do samodzielnej realizacji tego tematu. Poniżej zamieszczam kilka pytań których odpowiedzi znacznie by mi pomogły.

1. Czy wystarczy zastąpić obecną centralkę zestawu wersją z bluetooth czy konieczna jest wymiana mikrofonu?

2. Jak sprawdzić czy nowa centralka zadziała z aktualną konfiguracją.

3. Gdzie szukać centralki? W tunelu pod podłokietnikiem czy pod fotelem pasażera?

W ostateczności posiadam dostępny zestaw Nokia CK-7W. Traktuję możliwość jego zainstalowania jako ostateczność z uwagi:

- ciągnięcie kabla mikrofonu

- dodatkowy głośnik zamiast wykorzystania głośników fabrycznych

- brak wyświetlania informacji o połączeniu między zegarami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartixmayo, przede wszystkim witamy się w odpowiednim dziale.

Jeśli chodzi o zestaw, przeczytaj dokładnie i nawet kilka razy pierwszy post, zaczniesz się orientować o co chodzi. Przeczytaj mój post z 19 grudnia, jest tam link do rozpiski, jak przerobić Cullmanna na BT. Z taką wiedzą powinieneś bez problemu to przerobić. Jeśli jeszcze nie masz, możesz już nabyć na allegro kabel do kodowania BT, będzie Ci potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam następujący problem: telefon xperia p z androidem 4

miałem concert III i moduł bt z końcówką K (ten z podobno uszkodzonym softem) i wszystko działało ok - wyświetlanie książki na FISie po wciśnięciu MODE, rozpoznawanie głosowe

podłączyłem RNSe (działa, vcds się z nią nie łączy więcej tutaj:http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/all-rns-e-7428/index69.html#post3263479)

książka się wyświetla na FISie, przestało działać rozpoznawanie głosowe. (powinienem zmienić kodowanie kierownicy na 04041?)

Nie podpiąłem jeszcze SDSa, więc pytanie, jak powinienem zmienić kodowanie BT? 0001422?

Dodatkowo dźwięki przy sparowaniu/odłączeniu urządzenia BT a także info przy wybieraniu numeru ma strasznie wysoką głośność? Czy da się to jakoś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam następujący problem: telefon xperia p z androidem 4

miałem concert III i moduł bt z końcówką K (ten z podobno uszkodzonym softem) i wszystko działało ok - wyświetlanie książki na FISie po wciśnięciu MODE, rozpoznawanie głosowe

podłączyłem RNSe (działa, vcds się z nią nie łączy więcej tutaj:http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/all-rns-e-7428/index69.html#post3263479)

książka się wyświetla na FISie, przestało działać rozpoznawanie głosowe. (powinienem zmienić kodowanie kierownicy na 04041?)

Nie podpiąłem jeszcze SDSa, więc pytanie, jak powinienem zmienić kodowanie BT? 0001422?

Dodatkowo dźwięki przy sparowaniu/odłączeniu urządzenia BT a także info przy wybieraniu numeru ma strasznie wysoką głośność? Czy da się to jakoś zmienić?

najpierw zakoduj navi , większość rzeczy wróci do normy:wink: bt kodujesz 0011802 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak na vag-u sprawdzić czy mam bt???oraz czy np po podłączeniu vag-a pokaże ze w aucie jest bt moduł itp nawet jak jest on odłączony od navi itp pytam ponieważ kiedyś w aucie była navi rns-d a teraz mam rns-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak na vag-u sprawdzić czy mam bt???oraz czy np po podłączeniu vag-a pokaże ze w aucie jest bt moduł itp nawet jak jest on odłączony od navi itp pytam ponieważ kiedyś w aucie była navi rns-d a teraz mam rns-e

Po podłączeniu VAG/VCDS wchodzisz w SELECT i wybierasz zakładkę ELECTRONICS I - będzie tam "77 - Telephone". Klikasz i sprawdzasz czy się łączy.

Druga metoda - odpalasz BT w telefonie i szukasz nowych urządzeń. BT w Audi znajdzie pod nazwą "AUDI UHV ....". Zwykle, jeśli nikt się nie bawił pin to 1234.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...