Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z uruchomieniem samochodu po burzy


biellun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów zacznę może od początku. Sobotnia noc godzina ok. 3 nad ranem budzę się, wyglądam przez okno i widzę że po tych upałach idzie burza i w tym samym momencie olśniewa mnie, że zapomniałem zamknąć w moim Audi a4 kombi okien, więc wstaję schodzę do kuchni i przez okno z kuchni przytrzymując zamykanie, zamykam okna w samochodzie. Gdy wstaję po 8.00 i wsiadam do samochodu i wkładam kluczyk i go przekręcam rozrusznik nie reaguje, wszystko zaczyna świecić się jak choinka, po kilku próbach rezygnuję i zostawiam go tak na 2 godziny. Po powrocie podnoszę maskę i widzę - mimo tego że miałem osłonę na akumulator, że na akumulatorze przy plusie + i minusie - stoi woda !!! , pomyślałem że może to wywołało zwarcie czy coś...., wyjąłem akumulator firmy CENTRA, a że akumulatory które teraz są produkowane to nie nadają się do ładowania ale postanowiłem podłączyć go na małe ładowanie. Po kilku godzinach gdy go włożyłem , wiatrak na chodnicy zaczął sam z siebie załączać się i wchodzić na duże obroty a samochód nie chciał odpalić, zdurniałem bo nie wiedziałem co się dzieje. Przeczyściłem odpływy wody które mieściły się od akumulatorem, fakt były zasyfione liściami i innym syfem - ale czy to mogło być powodem zwarcia i zalania elektroniki, czy woda mogła podejść, zalać ją??? Wracając do całej historii, całe szczęście, że miałem drugi akumulator firmy Warta który po podładowaniu i włożeniu, samochód odpalił ale po zgaszeniu i pozostawieniu go na 10 min, wiatrak na chłodnicy znowu odpalał się sam i powodował rozładowanie się akumulatora i w tym momencie nie wiem co robić i co jest tego wszystkiego przyczyną. Czy to że MOŻE!!!! przez zapchane przez syf otwory odprowadzające wodę mogło zalać elektronikę??? Wcześniej obstawiałem wyładowania atmosferyczne ale zmieniłem zdanie po włożeniu drugiego akumulatora. Dodam jeszcze, że jest to Audi A4 Kombi b7 2005r. i sprawdziłem bezpieczniki , wszystkie są dobre, alarm był dodatkowo zakładany ale już działa poprawnie, jedynie ten wiatrak na chłodnicy wariuje i rozładowuje akumulator, albo gdzieś zalało komputer, który nie wiem gdzie się mieści lub! wystarczy wykasować błędy. Miał ktoś coś podobnego, może komuś też coś podobnego przytrafiło się po ostatniej burzy ? Pozdrawiam i czekam na odp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy ECU nie pływa sobie :)

Tez obstawiam ,że przekazniki zalało pewnie.

Sprawdż odpływy w podszybiu czy czasem nie sa zatkane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugiej i trzeciej fotce licząc od końca pierwszego postu w poniższym temacie w linku masz umiejscowienie sterownika silnika w Twoim Audi więc zajrzyj tam jak to wszystko wygląda bo możliwe, że woda zrobiła swoje : b7 audi a4 needs moar low

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc sytuacja przedstawia się tak, że w tym pudełku stoi od groma wody, będę to suszył i zobaczę czy to coś da, mam pytanie czy ktoś mógłby zrobić jakąś fotkę środa tego komputerka , czy w pokrywie jest jakkaś gąbka czy coś, zauważyłem że pokrywa miała polamane jedno mocowanie przez które prawdopodobnie dostała się woda, pozdrawiam i czekam na odp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...