Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o dobranie tarcz 312 i klocków do nich


Tommy Gun

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jarzma 312 są już w drodze do mnie (dzięki devastation ) otwartym pozostaje pytanie w co zainwestować.

Napewno nie wybiorę ATE Power Disc.

Może macie jakieś sprawdzone zestawy, myslałem o czymś takim : Zimmermany zwykłe + klocki textar ?? Przejdzie to ? Nie ukrywam że wydatek będzie spory a chcę żeby wszystko grało na tip top.

Czekam na wasze propozycje, a szczególnie osób które mają u siebie 312-tki od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykle zimmermany i kloce ferodo premier. Tarcze super, zaś klocki strasznie pylą i moje popiskują przy lekkim nacisnieciu pedalu. za to ze skutecznosci jestem bardzo zadowolony, jak sie nagrzeja to dopiero tną :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby pylenie jest dobrym obajwem ale z czasem jest to strasznie uciążliwe. Słyszałem że podobno ATE robi jakieś klocki ceramiczne, które aż tak nie pylą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki textar to padaka... jeszcze gorzej z tarczami :thumbdown: Ja polecam nacinane ATM Mikoda GT + klocki ATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 312 - gładkie tarcze boscha.

Do tego klocki Bosch (pyliły ale hamowały elegancko). Teraz mam ferodo premier i hamują trochę słabiej ale nie pylą.

Nie kupuj Power Disców - te nacięcia to tylko pic na wode, mający poprawić efekt wizualny tarczy a nie hamowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem po cichu nad zestawem Boscha - nie ukrywam. Niby nie powinno się zwracać uwagi na pylenie ale to jest mega wqrwiające i nie chce tego przerabiać po raz drugi.

Póki co typ tarcze Bosch/ klocki Ferodo od premiera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz Ferodo, mam jak coś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Zimmermany zwykłe gładkie coat-z bez dziur ,nacięć i innych cudów + klocki ORI Audi (robione przez textar). Też zmieniałem z 288 na 312 i jestem jak na razie bardzo zadowolony chodź przejechałem dopiero 500 km na tym nowym zestawie, ale z kilometra na kilometr hamulec staje się bardziej skuteczniejszy.Ostatnio miałem hamowanko z 160 km/h do 0 km/h i naprawdę daje to radę. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE PD odpuść sobie, wszyscy to ładują nie wiem dlaczego bo to żadna rewelacja, ja bym zakładał zimmermany plus jakieś klocki z górnej półki. Jak już bierzesz się za poprawę hamowania to od razu wrzuciłbym oplot i płyn np. motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturoo mial u siebie, twierdzi ze c**jnia.

ATE klocki mają jeden plus ...nie pylą ale jeśli chodzi o skuteczność hamowania to liczyłem na więcej zakładając zestaw 312(tarcze ATE +klocki ceramiczne ATE) :whistling:

teraz mam 321 i jest ciut lepiej :wink: (ori tarcza +klocek ferodo)

---------- Post dopisany at 20:05 ---------- Poprzedni post napisany at 20:01 ----------

Myślałem po cichu nad zestawem Boscha - nie ukrywam. Niby nie powinno się zwracać uwagi na pylenie ale to jest mega wqrwiające i nie chce tego przerabiać po raz drugi.

Póki co typ tarcze Bosch/ klocki Ferodo od premiera :D

jak pylą to znaczy ,że się ścierają ...jak się ścierają to znaczy ,że hamują :wink: ,a o to się rozchodzi cały czas :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem klocki ORI i jest na nich napisane TEXTAR

Tak, TEXTAR (TMD Friction, który jest producentem również PAGID`a) jest jednym z trzech producentów klocków, którzy produkują na pierwszy montaż.

Pozostali producenci to JURID i Ferodo. Pamiętajcie o tym, że ATE, Bosch i TRW nie dostarczają klocków na pierwszy montaż.

Firmy te są producentami układów hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...