Skocz do zawartości
IGNOROWANY

GŁOŚNA PRACA SILNIKA 1,9 TDI [ AVF] 130km


juras2306

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem z moim autkiem, podczas rozpędzania się nieraz [bo nie dzieje się tak cały czas] silnik zaczyna buczeć coś jak odgłos gdy ściągniemy filtr powietrza, myślałem że to egr wyczyściłem i dalej tak samo, na mocy nic nie traci przynajmniej nie odczuwalnie. miałem już tak trzy miesiące temu ale przeszło i teraz znowu się odzywa. chociaż nie jestem pewien ale gdy kupiłem chyba troszkę ciszej chodziło. tłumik cały może to katalizator ale znajomy mi mówił że by stracił wtedy na mocy. Raz jak jechałem i zaczął głośno pracować to słychać było jak by coś się w rurze oderwało. Może któryś z was miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził cały układ dolotowy, i filtr powietrza, może gdzieś łapie lewe powietrze, albo któraś rura pękła :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juras i jak Ci się udało rozwiązać problem?? bo mam podobnie w moim AVF. Motor ma moc, dobrze przyspiesza, pali swoje - średnio około 7-8 w cyklu mieszanym (głównie miasto) na kołach 18 ale na wielu forach piszą że AVFy tak mają;)

Wrażenie jakby był dziurawy filtr powietrza, taka głucha praca silnika slyszalna zwłaszcza po dodaniu gazu. Wymieniłem te oringi na łączeniach węży dolotowych ale nie pomogło, zmieniłem filtr powietrza.

a może ktoś miał podobny problem w 1,9??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może obudowa filtra odstaje od nadkola a tam jest otwór i guma łącząca. Jak ok to wałek rozrządu zajechany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim miałem taki buczenie i tez AVF i okazało sie ze miałem wytarte liftery i wałek rozrzadu był rowniez do wymiany. Nie jest duzo rooboty zeby to sprawdzic, jak ktos ma warunki do tego to moze zdjac sobie pokrywe zaworow i zobaczyc w jakim stanie jest walek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziwne buczenie powodował dawno albo nigdy nie wymieniany płyn wspomagania, buczenie ogólnie pojęcie względne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...