Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nietypowy problem 18'' 8J ET 43


Haimon

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem do siebie w końcu 18 :) Były na nich opony 235/40 na dwie sztuki od razu wleciały 225 bo opona tarła o wahacz, na tyle jest jeszcze 235 ale docelowo też wpadną 225.

Przejechałem się testowo i przy przechyleniu auta na zakrętach przyciera lewa strona, druga strona jest git nieważne co bym nie robił. Kręciłem się w obie strony na parkingu i tylko lewa trze, auto było dociązone równomiernie. Robiłem dziś test na stacji wyszło 45% równo na obu.

Macie jakieś pomysły czemu lewa strona jest bardziej miekka od prawej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trze ci przód czy tył?

może być luz na wahaczu , łożyskach gumach zawieszenia , no chyba że auto po szczale to wiele innych dziwnych rzeczy może wyjść

Założenie dystansu 5-10mm na stronę powinno załatwić problem.

Sprawdź czy mniemasz rożnych sprężyn lub popękanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trze tył, przód jest 225 i jest ok.

Tył jest po wymianie belki i tulei, strzał też wykluczam by sprawdzaliśmy dokładnie auto pod tym kątem.

Jeśli chodzi o sprężyny to z jednej strony mam kropki dwie białe jedną zieloną ( ta strona przyciera) z drugiej na sprężynie kropek nie widzę wcale, auto stoi równo mierzyłem nadkola od ziemi ;)

Na tyle też są już opony 225 i wszystko git, ale nie daje mi trochę spokoju to że na 235 przycierało jedną stroną :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wymieniałeś belkę , to niebyła wyciągnięta z auta po szczale?

wszystko wskazuje albo na ugiętą belkę albo np czop lub jednostronny luż na łożysku.

Sprawdź jeszcze czy na tym kole co obcierało niema luzu na łożysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się osobiście wydaje, że jak wsiadasz to sam ważysz te 80 kg przynajmniej i dlatego auto z przodu dociskasz z lewej strony, wtedy wystarczy te 0,5 cm niżej z tylu i masz przechył, przez który Ci ociera, ale to jest moja teoria.

Wsiądź z pasażerem i sprawdź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się osobiście wydaje, że jak wsiadasz to sam ważysz te 80 kg przynajmniej i dlatego auto z przodu dociskasz z lewej strony, wtedy wystarczy te 0,5 cm niżej z tylu i masz przechył, przez który Ci ociera, ale to jest moja teoria.

Wsiądź z pasażerem i sprawdź!

Dokładnie, zgodzę się. Do tego samego wniosku doszedłem. Miałem ten sam problem z tym samym rozmiarem felg i opon-Sprzedałem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% 45 w 18 calach ci nie podejdzie chyba ze zrobisz lift zawieszenia, zobacz kalkulator kol ktory jest dostepny w przypisach i zobacz jakie sa wymiary kola 18 calowego z opona o takim profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trze ci przód czy tył?

może być luz na wahaczu , łożyskach gumach zawieszenia , no chyba że auto po szczale to wiele innych dziwnych rzeczy może wyjść

Założenie dystansu 5-10mm na stronę powinno załatwić problem.

Sprawdź czy mniemasz rożnych sprężyn lub popękanych.

o stosowaniu dystansów na oś to czytałem ale na stronę :shock3:

człowieku nie doradzaj lepiej

A jak wymieniałeś belkę , to niebyła wyciągnięta z auta po szczale?

wszystko wskazuje albo na ugiętą belkę albo np czop lub jednostronny luż na łożysku.

Sprawdź jeszcze czy na tym kole co obcierało niema luzu na łożysku

nie wiem w jakim stanie by musiało być łożysko by powodować takie luzy na kole ,a żeby kierowca nie usłyszał tego szumu/wycia łożyska to by musiał być głuchy jak pień

Zbyt baloniaste opony. To jest problem. Na 8J maksymalnie 215/40. A najlepiej 205/40.

:facepalm: no co Ty ? 225/40 spokojnie wchodzą przy 8j i przy et43(mam takowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 235/40 na 8j i et43 i nic mi o wahacze nie tarlo, wiec raczej masz cos nie halo z ta zawiecha... Tarlo jedynie o nadkole przy malej glebie, trzeba bylo klepac blotniki ale od wew strony wszystko pasilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...