Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużyte tuleje tylnej belki


wojtas 11

Rekomendowane odpowiedzi

siema podepne sie do tematu. od niedawna zaczełaem odczuwac jak tył na nierownej nawierzchni zaczyna pływac. co to moze byc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak masz zużyte tuleje, to auto prowadzi się niestabilnie, masz odczucie jakby pływało, musisz ciągle lekko kontrować kierownicą szczególnie jak wpadniesz w dziurę. U mnie stukania nie było bo tuleja nie była całkiem zerwana tylko spękana i nie była już taka sztywna jak nowa. Najlepiej położyć się pod auto albo wjechać na kanał i zobaczyć jak wygląda guma, spróbować podważać łyżką i patrzeć czy nie masz nadmiernych luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys w pasku tak mi pływał tył ale tam to pekła z tyłu sprezyna a tu jest wszystko ok. takj 120 km/h i nie rowny asfalt to masakra jest az rece bola bo trzeba cały czas pilnowac aby nie zjechac na przeciwny pas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisali, wejdź pod auto, brecha w rękę i sprawdź te tuleje. Jak guma sparciała, jakieś ubytki gumy i luzy pod naciskiem łyżki to wymień i będziesz miał spokój. Kup tylko i wyłącznie Lemfordera, koszt około 90zł za 1szt. Sprawdź jeszcze amorki bo również mają wpływ na latanie tyłu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wibracje na całym aucie też mogą być powodowane przez zużyte tuleje?? Wydaje mi się właśnie, że wibrację idą z tylnej osi :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał niewyważone koła, tarcze, dwumas, jakaś poduszka pod silnikiem, skrzynią, luzy w zawieszeniu w sumie też ale wpierw posprawdzaj wszystko :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na diagnostyce pokazało brak zbieżności na tylnej osi. Auto nie było bite bo sprawdzaliśmy z mechanikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymień te tuleje i sprawdź geometrię, może masz krzywą belkę ale wpierw zacząłbym od tego :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ja mam taki problem jak wjade w jakas dziure to cos mi z tylu tak mocno walnie... tak jakby belka o cos twardego metalowego.. sprawdzalem amorki i sa ok a nic wiecej nie widac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od niedawna zaczęło piszczeć i skrzypieć przy bujaniu auta na boki i na większych dziurach(to też może być wina tulei,może ktoś miał podobny problem?)dodam że amorki były wymienione na kyb

Miałem identyczne odgłosy - wymiana tulei załatwiła problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem tak że podczas hamowania z większej prędkości ciągnęło w prawą stronę... Po wymianie elegancko jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...