Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Multitronic - jaką może przenieść moc ?


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki maksymalny(bezpieczny) moment obrotowy moze przeniesc na kola skrzynia multitronic z 2004 roku z silnikiem 1.9 130 km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem - dla bezpieczenstwa tej skrzyni nie robi sie nic a nic z moca... Jest poprostu szalenie delikatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem - dla bezpieczenstwa tej skrzyni nie robi sie nic a nic z moca... Jest poprostu szalenie delikatna.

niestety to mi dalej nic nie mowi jaka to moze byc moc a ze delikatna to wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 wychodzily z silnikami do 120kW

w B7 do 188kW

jednak tak jak koledzy nie polecam... moze to drogo kosztowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy np. Multi przy 1.9, a przy 2.5 to to samo w B6.

Analogicznie w B7 - czy przy 188kW to dalej ta sama skrzynia co przy poczciwym i znacznie slabszym 1.9TDI.

Sam nie wiem :mysli:

HiRide, niby masz skrzynke po ostatecznych modyfikacjach, ale nawet fachowcy nie zalecaja ingerencji w soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy np. Multi przy 1.9, a przy 2.5 to to samo w B6.

Analogicznie w B7 - czy przy 188kW to dalej ta sama skrzynia co przy poczciwym i znacznie slabszym 1.9TDI.

Sam nie wiem :mysli:

HiRide, niby masz skrzynke po ostatecznych modyfikacjach, ale nawet fachowcy nie zalecaja ingerencji w soft.

od pewnego czasu zastanawiam sie wlasnie czy skrzynia multitronic zamontowana w 2.5 tdi np wersja 180 km to ta sama co w 1.9 ale z innym softem.Dlatego zadalem to pytanie.

Nie mam zamiaru czipowac silnika co napewno wiazaloby sie z ingerencja w soft skrzyni.No chyba ze bedzie mi sie przelewalo i kupie sobie druga skrzynie :tongue4:

dodam jeszcze ze w b7 multitronic ma 7 przelozen a nie 6 jak w b6 i podobno zwiekszono ilosc ogniw na lancuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi w B6 2.5 to 163 kuni i ośka. Przy Q tylko tiptronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

285Nm miały pierwsze AVF-y, od roku modelowego 2002 w AVF jest 310Nm - w 2.5TDi (B6) był taki sam moment który w B7 podniesiono do 320Nm. Idąc dalej za tropem - w 2.7TDi (B7) masz 380Nm... Co z tego skoro skrzynie różnią się między sobą konstrukcyjnie - póki co dla 01J w B6 lepiej nie przekraczać 310nM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

285Nm miały pierwsze AVF-y, od roku modelowego 2002 w AVF jest 310Nm - w 2.5TDi (B6) był taki sam moment który w B7 podniesiono do 320Nm. Idąc dalej za tropem - w 2.7TDi (B7) masz 380Nm... Co z tego skoro skrzynie różnią się między sobą konstrukcyjnie - póki co dla 01J w B6 lepiej nie przekraczać 310nM.

ze 130 KM 1,9tdi,AVF-y zawze mialy 310Nm. 285Nm ma AWX.

generalnie z multitronikami bym nie szalal ani z moca ani momentem. pamietaj ze to skrzynia ktora ma zapewne juz kolo 150.000 a to nie malo.

zbyt duze ryzyko. naprawa - regeneracja skrzyni to koszt od 5000 w gore...

mulitronic jest przeznaczony do przemieszczania sie a nie scigania... :cool1:

lepiej sprzedac auto, dolozyc te 5000 z potencjalnej naprawy i kupic cos z manualem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie lepiej nie przekraczać 310 Nm a 2,7 TDi maja już nowszą skrzynie multim, co do benzyny to chyba nie ma większego momentu benzyna od diesla. oczywiście mówimy o multi z lat 2001-02 bo w 2,5 quattro już szedł tiptronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to to straszenie dzieci Mikołajem wszystko... :gwizdanie:

najlepiej będzie sprawdzić oznaczenie kodowe skrzyni z 2.5tdi i skrzyni z Twojego autka z tego samego rocznika

fakt że krążą "legendy" o multi jako skrzyni delikatnej... tak jak krążą legendy o wirusowaniu automatów...

ja zaryzykowałem i posunąłem się znacznie dalej niż sam soft i nie żałuję :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...