Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpniecie przy ruszaniu


Martin_Speed

Rekomendowane odpowiedzi

No witam , tak jak w temacie Za zimnym silniku jak ruszam tylko z samego sprzegła bez dodawania gazu jest takie szarpniecie jak w starym dieslu.., czy to przypadnie nie pada kolo dwumasowe ?? Ogolnie nie trzesie mi kierownica na wolnych obrotach tylko przy ruszaniu i to jeszcze na zimnym silniku , pojezdze troche z 10 minut i takie zjawisko praktycznie znika. Dwumas ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno ten temat zakladalem ale jak narazie zjawisko ustalo , ale tak czy inaczej podejrzewam dmumas no i sprzeglo juz przy samej gorze bierze wiec i moze sie slizgac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam od poduszek walkę w szarpnięciem przy końcu puszczania sprzęgła.

Najdziwniejsze jest to ,że gdy auto się rozgrzeje objawy ginął a w autach które miały zużyty dwumas było odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dodajesz gazu na luzie to jakie daje objawy? W czasie jazdy też coś się dzieje czy tylko w czasie ruszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na luzie jak dodaje gazu nic nie drga ani nie wydaje dziwnych dźwięków.

W czasie jazdy przy zmianie biegów też jest normalnie.

Problem jest jedynie przy ruszaniu z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe zjawisko. te poduszki już zmienione? Pod skrzynią też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki zamówione ,ale z racji okresu świąteczno-noworocznego wymienie je zapewne po nowym roku. Będę dawał znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj wymieniałem olej i zerknąłem na poduszki pod silnikiem, z obydwu wycieka olej. Mam pytanie czy należy już je wymieniać? Żadnych dziwnych odgłosów nie słychać, silnikiem przy gaszeniu i zapalaniu nie trzęsie, jedynie na luzie przy mocniejszym depnięciu na gaz to zatrzęsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi mechanik z serwisu skody mówił że jak już zaczyna przeciekać to trzeba będzie się spodziewać że w najbliższym czasie będzie trzeba wymienić. Nie od razu, ale obserwuj temat, czy zaczyna mocniej trząść i wibrować. To nie jest jakaś krytyczna część, aczkolwiek po wymianie jest o wiele lepiej u mnie (cały komplet razem z zawieszeniem skrzyni) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobne objawy, słychać tak jakby przeguby były do wymiany, takie szarpania, na początku myślałem że to z powodu mocy, ale jeżdżę tak dalej od ponad pół roku i nic nie robię z tym i jeździ. Faktycznie zauważyłem że poduszki pod silnikiem są tak jakby się pociły, Martin napisz czy poradziłeś sobie z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...