Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie lekko olej prawdopodobnie z turbo.


Jarek882

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem poniewaz jak zostawie auto na asfalcie i odjade za 30 minut zostaje troche oleju na asfalcie po prawej stronie. Prawdopodobnie cieknie spod turbo miedzy czescia zimna a goraca. jak to naprawic i w czym moze byc problem? samochod nie traci na mocy itd.prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zlokalizować wyciek w 100% bo tak to nie wiadomo co ci poradzić, powycieraj wszystko na czysto i obserwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomiędzy nie może cieknąc. Jak już to ze spływu oleju z turbo, który znajduje się akurat po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wytarłem spod turbo po srodku i przejechalem okolo 6km na pełnym bucie turbo ciagnie pieknie od 1500obrotów zero oleju. ale gdy dotykam palcami spod turbo to jest lekko spocone. jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fotke może. Olej z turbo może się wydostawac albo wężem albo spływem oleju jak uszczelka siądzie. innej filozofi nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to spływ poniewaz jak dotykałem palcami pod turbo to czulem lekka wypustkę. Z fotkami raczej ciezko bo nie mam kanału a z gory tego sie nie zobaczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc nieszczelnosc po str pompujacej - po zdemontowaniu korpusu powinien sie tam znajdowac na obwodzie duzy oring koloru czerwonego...

chyba ze wyciek jest z polaczenia przewodu powrotengo oleju do bloku silnika przy turbosprężarce. do wymiany uszczelka taka -

Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://www.tomson.com.pl/data/gfx/pictures/large/4/4/844_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjade do mechanika i zobaczymy co jest nie tak. Jazda z takim wyciekiem jest niebiezpieczna dla silnika i sprezarki ? dodam ze duzo nie jezdze a wymienilbym dopiero to jakos pod koniec sierpnia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebezpieczna to nie... turbinie oleju nie brakuje wiec jest smarowana...jesdyne co to ekologia i szkada kasy na kupowanie oleju i dolewki... zeby to było zapocenie ale jak zostawiasz slady... na poczatek sprawdził bym ten odpływ oleju z turbo bo do uszczelnienia "muszelki" to juz trzeba wyjac turbo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze masz mały wyciek ze spływu olejowego , tam jest metalowa uszczelka , po jej wymianie powinno byc ok ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem troche i odkreciłem wąż co wychodzi z turbiny do filtra i jest w nim troche oleju. porobiłem zdjecia.

ImageShack™ slideshow

---------- Post dopisany at 20:18 ---------- Poprzedni post napisany at 19:38 ----------

Spływ olejowy by tak zarzygał miedzy cześcią gorąca a zimną ? w rurze do filtra nie bylo tak ze olej kapał tylko jak wsadziłem palce to bylo troche tego oleju na nich. help :)

---------- Post dopisany 11-08-2012 at 11:40 ---------- Poprzedni post napisany 10-08-2012 at 20:18 ----------

Byłem u mechanika i od razu wyjal wszystko co potrzebne aby dostać sie do turbiny i winna była rurka co wchodzi z góry do turbo byla po prostu poluzowana i lało olejem przy okazji sprawdzilem sobie wirnik turbiny i ma minimalny luz którego prawie wogole nie czuć także jak na razie jest ok :) koszt 0zł bo mechanik po sąsiedzku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...