Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak się mają felgi 18" do zwykłego zawiasu?


wrzecion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeżdżę na normalnych oryginalnych 16" ale mam zamiar zmienić na 18" takie jak na fotce.

Pytanie do Was - czy będzie konieczna zmiana zawiasu czy jeździ ktoś na takim zestawie?

Wydaje mi sie ze bez zmiany samochód moze wyglądać jak wóz drabiniasty :)

Dlatego pytam Was o zdanie. Z góry dzięki

View image: fele 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,podepne się , również się przymierzam do zmiany felg na 18". Czy felgi o rozmiarach : 8x18 , ET: 35 Podejdą pod B7 bezproblemowo ? Nic nie będzie tarło ?do tego opona 225/45 . U mnie też jest chyba standardowa zawiecha 1 BA. Jak poznać jakie ma się zawieszenie u siebie w samochodzie ? :whistling:

Już doszedłem , zawias 1BA . Teraz w jaki sposób można to obniżyć o 2 cm , Same sprężyny wystarczą , czy trzeba zmieniać amorki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same sprężyny wystarczą, tylko zamiast profilu 45 lepiej poszukaj 40 :wink:

Chcesz powiedzieć , że profil 45 nie wejdzie, czy to aspekt czysto wizualny ? Obecnie mam felge 7x16" ET 42 a na niej opone 205/55 . I jak patrzyłem to opona od wahacza jest w odległosci ~1 cm. Strasznie tam ciasno. A co mówić fele o szerokości 8" i opone 2cm szerszą. :whistling:

Drażni mnie już powoli to wszystko bo mam zawieche taką jak kolega wrzecion. I po załadowaniu 18-tek autko bedzie wyglądało jak czapla w stawie. Obniżyłbym o 3 cm zmieniając sprężyny , ale jak czytam temat o doborze spręzyn to mi się odechciewa zabawy. A pakować się koszta całej nowej zawiechy .... :facepalm: Felgi które upatrzyłem (ALU FELGI MOMO REDS DRONE 8x18 5x112 AUDI VW SEAT (2559962112) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.) + nowe kapcie to wydatek rzędu 5k + do tego nowa zawiecha ..... :facepalm: A skąd wziąść $ na koks wódke i dziwki ?? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o profil, to z doświadczenai widzę co ludzie na forum zakładają, i sam tez kupiłem 40, dlatego i Tobie polecam :decayed: a co do zawiechy to ja bede miał do sprzedaży springi WEITEC-a -30/30mm ale do 1.9 TDI A4 B6 sedan więc na nich mogło by Ci niezbyt równo autko usiąść...:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak spróbuję z profilem 45 , zawsze to ciut wiecej gumy i lepszy komfort :polew:. Będę musiał poszukać springów gdzieś na necie ,tylko wku**** się jak wywale kase , a to nie da żadnego efektu :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg kalkulatora opon jak dasz 225/45/18 to będzie Ci przekłamywał licznik 4,4% i będziesz miał o 28mm większe koło.

Lepiej nie cuduj tylko zakładaj 225/40/18 to jest odpowiednik do 225/45/17 i do 205/55/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem tuż przed zakupem felg. Cały czas zastanawiam się nad rozmiarem....

Już mi włosy siwieją. Powiedzcie mi jak to jest. Jaka jest różnica jazdy na 17" i 18". Boję się , że kupie obuwie a nie będzie się dało na tym jeździć po naszych drogach. Pomijam efekt wizualny , bo to oczywiste że większe znaczy ładniejsze :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na jakiś spot w okolicy i poprostu sie przejedz na 17'' z kimś i 18''.

Wtedy zdecyduj.

Ja też sie bałem... i co roku zmieniam na większe i z zimowych 15'' już mam 17''. A z letnich 17'' już mam 18''.

19'' nie miałem więc nie wiem jak się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 19 już jest twardo i przepaść między 17. Poczułem to dopiero jak drugi sezon zacząłem po przejściu z zimy 17 na 19 lato.

Ale za to jak się drogi trzyma i jak wygląda :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...