Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MULTITRONIC - problem ze skrzynią !?!?!?!?


tomasm64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś z rana wracając z pracy normalnie (spokojnie) ruszałem ze skrzyżowania i coś stuknęło, chrupnęło i zdążyłem jedynie tylko zjechać z drogi na bok. Chałas dobiegał od spodu. Wyłączyłem stacyjkę a po chwili włączyłem i odpaliłem silnik. Dżwignia skrzyni przesuwa się normalnie, (na FIS-ie nic innego się nie wyświetla, wszystko normalnie, żadnej awarii czy coś) z tym, że coś się dzieje w skrzyni kiedy wlączę D i S , ciszej trochę jest na N. Dochodzą dźwięki, jakby się coś mieliło w skrzyni. Ruszyć się nie da wogóle. Nie ma żadnych wycieków oleju ze skrzyni.

Co się mogło stać ?!

Prośba o pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie rób więcej prób ruszania, dziwne że nie wywaliło ci błędu na fisie.

może masz fuksa i rozleciał ci się tylko np dwumas....

bo jeśli będą to dźwięki ze skrzyni to lipa...

możliwy czarny scenariusz to zerwany łańcuch i mielonka w środku

Najpierw podłącz pod kompa i odczytaj błędy ze skrzyni.

potem sprawdź pod autem czy wszystko ok,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę VAGa do kompa i zczytam to co się pokaże i wtedy napiszę - może bedzie wiadomo coś więcej.

(...)

Po podłączeniu i odczytaniu VAGa nie wyświetliły się żadne błędy, z tego wnioskuję, że to coś mechanicznego.

Na FISie żadnych zmian, normalnie, bez trybu awaryjnego.

Po odpaleniu silnika wszystkie biegi można zmieniać, dźwidnia chodzi normalnie ale żaden bieg nie działa :ani do przodu ani do tyłu. Zmieniają się też normalnie ikonki na FISie. Wrażenie, jakby była odłączona skrzynia całkowicie. Słychać silnik a skrzyni raczej nie. Czyżby to coś pomiędzy silnikiem i skrzynią, np.: koło dwumasowe, sprzęgło .... !? Tylko co !?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasm64 - wysyłam Ci numer na PW. Zadzwoń jutro jak będziesz przy aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla Bartka S za nieocenioną pomoc i do tego muszę dodać, że wyłącznie przez telefon. Wielki szacun.:oklasky:

Ja byłem już prawie gotów :kwasny: na poniesienie nie małych (z pewnością) kosztów związanych z naprawą czegoś w skrzyni ale po telefonicznej diagnozie Bartka spadł mi kamień z serca i pozostało jedynie wymienić przegub. To też parę setek, ale w porównaniu z naprawą skrzyni Multitronik :facepalm: to pikuś. Tak, że nie ma co od razu się zamartwiać, trzeba czekać na diagnozę i wtedy działać. Jeszcze raz chylę czoło przed Bartkiem. Dzięki :thumbup1:.

P.S.

A tak przy okazji, jeśli jesteśmy przy Multitroniku, to czy macie jakieś namiary na kogoś, warsztat, kto naprawia Multitroniki , powiedzmy w Północno- Wschodniej Polsce, dokładniej na Warmii i Mazurach, bo jakoś nie słyszałem o takich a najbliżej Nas to chyba Warszawa, Gdańsk lub Poznań. Temat pewnie zaciekawi wielu klubowiczów z Warmii i Mazur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa weź sobie hotel i odpoczniesz przynajmniej :) a i może jakaś wódkę wypijecie hehe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się będzie ze mną napić bo zwykle po pracy przy skrzyni lecę do swojej codziennej pracy... Ale na zlotach ogólnopolskich ZAPRASZAM :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...