Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klekot na wodę :)


Pandzior

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko klekot moze byc na wode ale tez Pb i LPG - duzo jest o tym w internecie - zestaw do montazu kosztuje ok 600zl - dostepny na allegro.

HHO - tak to sie w skrocie nazywa. Moj kolega jezdzi Laguna w dieslu na tym - sam montowal i jest bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ciekawa sprawa, dość dużo tego w necie. Ktoś z grona forumowiczów może to stosował ? Gdyby tylko spalanie spadło mi o 1L/1000km to zwrócił by się zakup po ok 10k km. Tyle robię w 3 miesiące. Miało by to sens jeśli silnik nie zużywał by się szybciej. Woda w cylindrach kojarzy mi się z rdzą . Nie mam racji ?

---------- Post dopisany 29-10-2012 at 23:14 ---------- Poprzedni post napisany 09-10-2012 at 22:37 ----------

Przyznam się , że od czasu pierwszego spotkania się z tym tematem cały czas mnie on męczy. Naczytałem się sporo . Mam kilka przemyśleń.

Z tego co widzę to jest dużo sceptyków, co mnie dziwi najbardziej , przeważnie są to osoby po wyższych szkołach. Wiedzą, że na wytworzenie wodoru potrzeba tyle samo energii ile później daje spalanie jego, dodatkowo są zawsze straty i bilans musi być ujemny.

Są osoby które jednak tego spróbowały i te dzielą się na dwie grupy. Zadowolone ( większość ) i niezadowolone . Te drugie kupiły instalację za 200zł i myślą, że pojadą 50% taniej. Poprawnie zrobiona instalacja wygląda pozornie na bardzo łatwą do zrobienia . Jednak materiały muszą być z wyższej półki i najważniejsze ..... nawet najlepsza instalacja hho może nie dać oszczędności bez oszukania komputera. Sam widzę po kolegach, że nawet obsługa klimatronika dla niektórych jest zbyt skomplikowaną czynnością , a co dopiero MAP MAF-a i przez to może są takie skutki.

Jest jednak grupa osób, która jest bardzo zadowolona z hho i dzieli się tym na forach i youtubie . Tym bardziej mnie to motywuje , że porad udzielają za darmo. Nie zarabiają na tym więc po co by mieli pisać bzdury ?? Co o tym myślicie ?

na przykład ten gość

---------- Post dopisany at 23:33 ---------- Poprzedni post napisany at 23:14 ----------

czy ten film

https://www.youtube.com/watch?v=WAHrRkFs5rY&feature=related

( jednak ten gość ma też firmę z generatorami hho , więc zależy mu na dobrej opinii ) chyba się tak nie da zrobić , żeby oszukać komputer lub kazać wyświetlać mu błędną ilość pobieranego paliwa ? Tak czy inaczej myślę nad przetestowaniem takiego cudu, tylko mam chwilowe problemy z kasą i muszę trochę poczekać. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź moją instalacje 1.9 tdi aku średnio 4,02 w mieście pozdro a to mój kanał i instalacja

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...