Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który tłumik przelotowy,bedzie pasował w miejsce katalizatora.Audi a4 AFN B5


Enigma79

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że podobno najlepiej i najtaniej wspawać zwykłą rurę,ale wolał bym coś innego zamiast katalizatora.Wypatrzyłem takie tłumiki przelotowe.Da się któryś wspawać w miejsce katalizatora,czy muszę szukać czegoś innego.

Tłumik sportowy uniwersalny różne długości AWG (2665971748) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

AWG TŁUMIK W OBUDOWIE KATALIZATORA Częstochowa (2665976940) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

AWG cobra tłumik przelotowy długi 88cm Cz-wa (2671962655) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Audi a4 B5 1.9 TDI AFN

Zależy mi żeby po wymianie układ wydechowy pracował w miarę cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie zamiast katalizatora mam wspawany taki tłumik przelotowy jak z pierwszego linka (tylko że nie pamiętam już jakiej długości). Jeśli chodzi o głośność (oprócz tego że rewelacyjnie słychać turbinkę), to jest praktycznie tak samo jak przed jego założeniem.

pozdrawiam,

aha... zapomniałem dodać, że moje wozidło to A4 B5 '97 1.9 TDi AFN Avant Quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie zamiast katalizatora mam wspawany taki tłumik przelotowy jak z pierwszego linka (tylko że nie pamiętam już jakiej długości). Jeśli chodzi o głośność (oprócz tego że rewelacyjnie słychać turbinkę), to jest praktycznie tak samo jak przed jego założeniem.

pozdrawiam,

aha... zapomniałem dodać, że moje wozidło to A4 B5 '97 1.9 TDi AFN Avant Quattro

Czy w Quattro i zwykłym AFN jest taki sam wydech?

Panowie doradźcie coś bo w końcu muszę wywalić ten brzęczący katalizator.

Katalizator tłumik AUDI A4/A6 VW PASSAT 19TDI AFN (2674523687) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ten by pewnie był aletro che drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o element układu wydechowego, którego w skład wchodzi katalizator, to w Quattro jak i w ośce jest taki sam. Jak masz możliwość zrobić samemu taki zamiennik (ja tak zrobiłem), to jeszcze lepiej byś na tym wyszedł finansowo, bo wyjdziesz praktycznie na "zero" (oczywiście po sprzedaży starego kata).

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Czy w Quattro i zwykłym AFN jest taki sam wydech?

Panowie doradźcie coś bo w końcu muszę wywalić ten brzęczący katalizator.

Katalizator tłumik AUDI A4/A6 VW PASSAT 19TDI AFN (2674523687) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ten by pewnie był aletro che drogo.

ja mam właśnie taki zamiennik u siebie zamontowany od tego Pana Gruchota i nie narzekam jak do tej pory prawie 2 lata miałem załatwioną tą plecionkę i postanowiłem od razu pozbyć się kata bo sądziłem że zwiększy się dynamika samochodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wymianie...kupiłem zamiennik plecionka-przelot od A.Gruchota...tak to słychać...nagrywane telefonem, ale daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik od gruchota jest w porządku, choć u mnie nie poprawiła się dynamika z dołu a powyżej 3 tys. Niby przez katalizator przelatywało powietrze jak dmuchałem kompresorem ale co dmuchnięcie - sadza. Dwie najważniejsze rzeczy to satysfakcja że całą robotę wykonałem prawie sam a dwa to mistrzowskie brzmienie turbiny. Polecam sobie tego posłuchać w parkingach podziemnych - nie ma opcji żeby ludzie się nie popatrzyli. Po wymianie zniknęły upierdliwe wibracje wydechu i wcale auto nie kopci, dodatkowo jestem zdania że katalizator po 200 tysiakach zabija turbinę i nigdy nie wydmuchasz wszystkiego z siatki na wkładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zosatwiłem ori puchę katalizatora, ale wywaliłem środek. Żadnych minusów nie dostrzegłem tej operacji :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radimm są dwie szkoły, jak miałeś plecionkę w porządku to ok ale jak ktoś na przykład ma ją uszkodzoną i chce się pozbyć jednocześnie kata, to wybór zamiennika od gruchota jest jak najbardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radimm są dwie szkoły, jak miałeś plecionkę w porządku to ok ale jak ktoś na przykład ma ją uszkodzoną i chce się pozbyć jednocześnie kata, to wybór zamiennika od gruchota jest jak najbardziej na miejscu.

zagadzam się z Tobą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...