Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dymek przy wyprzedzaniu


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie.

Miałem okazję trochę "przycisnąć" moją B6.

Jednakże znów napotkałem problem (nie wiem czy warto się nim martwić czy też śmigać dalej). Mianowicie w nocy problem był widoczny, zabierałem się do wyprzedzania - mocniejsze naciśnięcie gazu kierunek i wsio - przy tym manewrze zauważyłem w lusterku lewym jadącym za mną samochodem iż jakby mój TDI kopcił przy mocniejszym spuście gazu,po wyprzedzaniu tego problemu nie zauważyłem zerkając w lusterko.

Jest to standard? Czy też powinienem się przejmować tym?

Dodam że turbo normalnie pompuje nie wybija notlauf'ów,w dzień czegoś takiego nie widzę by kopcił przy wyprzedzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....normalne zjawisko przy depnięciu pedału gazu w prawidłowo działającym dieslu, w dzień po prostu trudno dostrzec delikatne dymienie przy wyprzedzaniu, zaś przy silnym świetle reflektorów jadącego z tyłu pojazdu dym daje się zauważyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do działu "Diagnostyka VAG", w odpowiednim temacie zobaczysz jak robić logi i które. Zrób je i wstaw na forum - wówczas będzie można ocenić kondycję Twojego auta.

A co do kopcenia to przyczyn może być kilka, np. nieszczelny dolot, lejące wtryski, jednak w tym przypadku będzie pewnie tak że przy spokojnej dłuższej jeździe w wydechu gromadzi się nagar, który jest "wyrzucany" z niego przy wysokich obrotach (tak ogólnie mówiąc). Tak jak mówiłem wcześniej - komplet logów rozwieje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie zostawia za soba czarnej chmury to normalne zjawisko. Przy obciążeniu puści dymek. W nocy efekt ten jest wyraźniejszy gdy ktoś za Tobą jedzie i potęguje go temperatura spalin, której w dzień tak nie dostrzeżesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programu nie mam bo narazie 130 km wystarcza :P

Niestety nie mam VAG'a by porobić logi (w trakcie zakupu od ziomka z forum) :)

Ogólnie dzięki za szybkie odp. Ale tak jak w/w problem widać w nocy jak za mną ktoś jedzie :) , w dzień nie widzę tego by kopcił.

Czyli powiedzenie " Diesel kopci,Diesel czadzi,Diesel-nigdy cię nie zdradzi" sprawdza sie ;)

Będę miał vag'a wrzucę logi na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programu nie mam bo narazie 130 km wystarcza :P

Niestety nie mam VAG'a by porobić logi (w trakcie zakupu od ziomka z forum) :)

Ogólnie dzięki za szybkie odp. Ale tak jak w/w problem widać w nocy jak za mną ktoś jedzie :) , w dzień nie widzę tego by kopcił.

Czyli powiedzenie " Diesel kopci,Diesel czadzi,Diesel-nigdy cię nie zdradzi" sprawdza sie ;)

Będę miał vag'a wrzucę logi na pewno :)

nie na długo :decayed::grin::wink: uwierz mi - ja też miałem przez chwilkę 130 :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kumpel w robocie sie boi tego dymka ze masakra, jak sprawdzal audice jedna to zakopcila przy bucie i juz ja odrzucil z miejsca :D A jak kupil w koncu SuberB to jak jechal do pracy to sie pytal znajomych co jechali za nim czy dymka nie bylo, lol :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogliscie mu powiedziec ze jak ruszal poszedl delikatny niebieski:naughty:dopiero by mial zagryche:jerk: ja mam taki system ze raz w tygodniu daje pooddychac mojemu klekotowi a tak jak kolega wyzej pisal ten dym moze byc efektem psj:grin:przegarnij go kilkakrotnie niech wypluje ten syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...