Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotelik dla malucha 0-18 czy warto?


Fintosz

Rekomendowane odpowiedzi

My kupując fotelik wybraliśmy Coneco Comet. Jest to fotelik od 9 do 36 kg, czyli już nie będziemy musieli kupować następnego. Posiada regulowany zagłówek i można zdemontować oparcie i wykorzystywać samo siedzisko. Mały ma 4 lata i 26 kg wagi i mógłby jeździć na samym siedzisku, bo grupa trzecia obejmuje wagę 22 - 36 kg, ale bez problemu mieści się w foteliku z oparciem.

CONECO FAVO FOTELIK SAMOCHODOWY 9-36KG + GRATISY (2693656670) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

To akurat model Favo, ale podobny do Comet.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My poszliśmy do sklepu z fotelikami, wybraliśmy taki który podobał się, był dobrze wykonany i posiadał atesty. Potem znaleźliśmy taki na allegro i wyszło sporo taniej.

Teraz robią jakieś dziwolągi, plastik powleczony materiałem. Ciekawe czy producent swoje dzieci wozi w takich fotelikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę Fintosz zapraszam tu:

http://a4-klub.pl/wnetrze-99/all-dzieciece-foteliki-samochodow-79597/

A ty Knob jak masz tak doradzać to lepiej nie doradzaj... Po pierwsze Fotelik Comet do Favo nie ma żadnego porównania. To dwa różne konstrukcyjnie fotele. Po drugie:

wybraliśmy taki który podobał się, był dobrze wykonany i posiadał atesty

gratuluję kategorii wyboru dotyczących bezpieczeństwa fotelika bo ja myślałem, że ważne są np testy ADAC fotelików a to że fotelik ma atest nie znaczy, że dobrze wypadł w testach zderzeniowych. Po trzecie piszesz że teraz robią jakieś dziwolągi "plastik powleczony materiałem" a ty myślisz, że twój to co jest? Karbon? Zwykły plastik (i to tandetnej jakości), trochę styropianu, który jest tak cienki i tak skonstruowany, że nie odgrywa tam żadnej znaczącej roli jeżeli przyszło by co do czego i to wszystko powleczone materiałem, którego przepuszczalność powietrza pozostawia bardzo dużo do życzenia. Po czwarte wybrałeś jeden z najtańszych fotelików na rynku to jak możesz coś takiego polecać innym? Polecać możesz Romera, Maxi Cosi etc a nie takie "coś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romer, Maxi Cosi przy tej wadze co ja potrzebuje nie ma jakiegokolwiek wyboru, jest fischer-price i Be-safe ale ten pierwszy to chiny a drugi bardzo drogi.

Bezpieczeństwo tanie nie jest, ale jeśli cena dla Ciebie jest zbyt duża, to polecam zrobić sobie zestawienie i wybrać coś najbezpieczniejszego za budżet, na który Cię stać, bo faktycznie może być płacz i zgrzyt zębami jak przyjdzie co do czego, oczywiście nikomu tego nie życzę - sam mam dwójkę i wiem co to znaczy wydatki na dziecko, no ale na to akurat się nie żałuje. Przemyśl budżet jaki jesteś w stanie wykartkować i wtedy szukaj, nie bierz pierwszego lepszego czy najładniejszego tylko taki, żeby maluch miał wygodnie i co ważniejsze - bezpiecznie :wink:

---------- Post dopisany at 21:15 ---------- Poprzedni post napisany at 21:14 ----------

I nie ważne czy ma 6 miesięcy i 10kg, czy 10 miesięcy i 6kg - na dzieciaka trzeba chuchać i dmuchać i zapewnić mu jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oto żeby ktoś mi doradził jaki fotelik wybrać który byłby bezpieczny i wygodny w tym przedziale wagowym, wiem że za cenę 100, 200 czy 300zł to będzie chłam, ale wydawać 1500zł na fotelik be-safe który posłuży małemu znów pół roczku, to troszkę dużo. Kolega Guregoru napisał kilka firm zaraz sobie sprawdze i zobaczymy.

ps.Kaju182, trafiłeś mały wazy 10.45kg i ma 6 miesięcy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na swoim doswiadczeniu powiem tyle...zona znalazla fotelik dosc znanej firmy na allegro niby ladny cena fajna ale jak zobaczylem testy ADAC tego fotelika pokazalem zonie jak to wyglada..."nie tego nie kupujemy" wydalem sporo na fotelik Recaro od 2 lat sprawdza sie bez problemu...cora jest dosc wysoka ( po tatusiu ) jak na swoj wiek wiec szybko z fotelika ustawianego tylem do jazdy przesiadla sie w normalny...jak koledzy wczesniej pisali nie ma co oszczedzac na bezpieczenstwie dziecka..serdeznie polecam Recaro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mały szkrab do 1 roku jeździł w nosidełku (nie pamiętam dokładnie), a potem przesadziliśmy go do Maxi Cosi Tobi. Kupiłem w stanie idealnym na allegro, żadnych śladów po wypadku itp. zupełnie nie zniszczony. Zaleta to "odstające szelki", które pomagają przy zapinaniu dziecka w pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam foteliki marki BeSafe [mój Maluch przemieszcza sie w BeSafe IZI Combi X3 Isofix - tyłem do kierunku jazdy [z możliwością przodem], może nie są tanie ale bezpieczeństwo i jakość wykonania to rekompensuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie znalazłem ciekawą stronę z testami fotelików Wózki Dla Dzieci Opinie | Pierwsze opiniotwórcze forum najlepszych wózków z Opiniami o Wózkach Dziecięcych i z tego co widzę BeSafe nie jest taki bezpieczny jak na swoją cenę. Maxi cosi tobi nie jest w tym przedziale wagowym w którym ja potrzebuje, tak jak i Recaro. Zostaje mi maxicosi opal albo Fotelik Fair SuperBimbo Tre 0-18kg WAW 24h (2685829046) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Odświeżam temat....

Ostatnio bardzo często pojawia się temat fotelików samochodowych, ich sposobu montażu, doboru do auta.

I pojawia się pytanie jaki jest dobry do A4 B6 - często bynajmniej przez kilka ostatnich dni spotkałem się z tematem w kampaniach odnośnie tego że źle zapinamy foteliki i źle dobieramy go do auta, .... pytanie pojawia się bo zachodząc do sklepu nikt nie ma bladego pojęcia na temat odpowiedniego fotelika do auta. Czy ktoś z was dobierał wie, i ma wiedzę jaki jest odpowiedni itp ?? Model bo firma czy to będzie no name czy maxi cosi nie jest wyznacznikiem pierwszorzędnym.

Proszę o sugestie, i podpowiedzi bo jestem przed zakupem, a chciałbym dokonać go w najbliższych dniach,.

Fotelik będzie dla córki która kończy 9 miesięcy i waży około 11 kg.

Edytowane przez powaguspisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Norbis że właściwe mocowanie załatwi problem, ale skoro nie wiem jakie one winno być, to skąd mam wiedzieć jakie jest właściwe :)

Wiem że markowe z atestem foteliki są dobrej jakości, mają szereg testów, itp ale kwestia jaki ? kto powie skoro o tym się mówi jak dobrać fotelik do auta, To jest moje pytanie.

Zadaje je bo ciągle o tym mówią, nawet jest w Polsce w różnych miastach kampania na temat doboru fotelika do auta oraz sposób jego montażu.


Ok. Temat nie jest jakoś widzę bardzo rozchwytywany, ale już sobie poradziłem

Dokonałem zakupu i musze powiedzieć że jeśli ktoś szuka to zdecydowanie polecam RECARO YOUNG SPORT 2,0 - czyli kontynuacja wcześniejszego modelu ta sama nazwa bez 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten

http://www.recaro-polska.pl/index.php/foteliki-dzieciece/9-18kg/fotelik-young-expert-plus

Właśnie jak kończyła 7-8 miesięcy nie chciała siedzieć w maxi cosi, tym nosidelku.

Mam isofix z ta nóżka, fotelik dodatkowo jest zapinany pasem, nie ruszymy go w żaden sposob tak sie trzyma, jak przyspawany. Jesli nie masz systemu isofix to jest taki sam fotelik ale podobnie sie nazywa, bo ten jest typowo pod isofix. Minus isofixa według mnie jest taki, ze fotelik jest wysoko i trochę bardziej trzeba uważać sadzając dziecko, poza tym mógłby miec odstające pasy, łatwiej by było, poza tym jest jak najbardziej na plus, dodatkowo ma dwie pozycje, taka pollezaca i siedząca, najlepiej jechac gdzies do sklepu i przymierzac dziecko

Moze zejdę delikatnie na temat wózków

przy okazji :)

Polecacie jakis wozek do rocznego dziecka, spacerowy typowo bez gondoli, mysle nad stokke xplory, ale okazuje sie, ze ma wiecej wad niz zalet. Mimo tego, ze mamy fajny wozek, przydałby sie ogólnie juz mniejszy (mamy teutonia cosmo)

Podpowiedzie cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu, również szukam jakieś mniejszej spacerówki, bo już tego wielkoluda nie chce mi się wozić w bagażniku, przydałoby się coś mniejszego łatwe w obsłudze i składaniu, zajmujące mniej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...