Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju z węża doprowadzającego olej do turbiny


jacek666b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio mam dziwną przypadłość, na zimnym silniku auto nie ma mocy aczkolwiek słychać suszarę jak pracuje, dopiero po osiągnięciu 90 stopni (aczkolwiek nie zawsze) auto reaguje poprawnie na gaz. Zauważyłem wyciek oleju w miejscu w którym stalowy wąż doprowadza olej do turbo-jest tam jakaś uszczelka? Jak naprawić takie coś? Może to być przyczyną tej dolegliwości z brakiem mocy (olej na coś wali w turbinie i ją zatyka?!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem wyciek oleju w miejscu w którym stalowy wąż doprowadza olej do turbo-jest tam jakaś uszczelka?

Jacek ...To nie stalowy wąż tylko rutka olejowa doprowadzająca olej

Czy jest tam jakaś uszczelka pytasz ...Tak jest miedziana podkładka pod nyplem wkręconym do turbo....Natomiast rurka ma zakończenie stożkowe i dociągana jet nakrętką do nypla (króćca śrubowego )

zobacz sobie sam ...

image.jpg

zależy skąd masz wyciek ...czy z pod nypla ? czy z połączenia nypel - rurka ... każdy z tych wycieków powinno dać się usunąć po przez umiejętne dokręcenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj dokrecic odrobine z umiarem, wyczyscic benzynka jak auto jest schlodzone, wytrzec do sucha i poobserwowac czy przestalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wyciek.. Hm na pewno olej stoi patrząc od góry na tą rurkę olejową... Najpierw spróbuję dokręcić i zobaczymy.. Może to być przyczyna tego "zimnego" braku mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Może to być przyczyna tego "zimnego" braku mocy?

To nie ma nic wspólnego z brakiem mocy....

zrób sobie komplet kogów i załóż nowy temat w dziale Diagnostyka Vag... i na pewno wyjdzie przyczyna .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie nie ma to nic wspolnego z moca,odkrec rurke potem nypel,kup w agromie nowa podkladke miedziana 20-30gr zaloz nowa,zakrec nypel potem rurke ale musi byc prosto zeby rurka pod nia osiadla idealnie w otworze nypla i bedzie git.....ja uzywam klucza oczkowego ktory ma specjalnie zrobiony otwor zeby nalozyc go przez rurke,jest bezpieczniejszy niz plaski bo nie ma obawy ze sie zesliznie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie pojawił się wyciek, mechanik już drugi raz poprawił, dał podklakę i dalej wyciek, czuć olejem. Jak to najlepiej rozwiązać? Koledzy pisali żeby dać nypel. Można wiedzieć z jakim gwintem ten nypel dać (zwykły czy drobny)? Lub link do aukcji jak już ktoś kupował. 

Silnik 2.0 TDI CAGA 143KM

Edytowane przez mazur1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...