Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Klimatronika w B6 z B7 z grzaniem foteli


Bogas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ważne pytanie odnośnie wymiany klimatronika w B6.

Posiadam cale "wnetrze" elektryczne klimatronika z Audi A4 B7 w wersji z grzanymi fotelami.

Chce go uzyc i wsadzic do mojego auta (zalezy mi glownie na uzyskaniu mozliwosci sterowania temp od 16 st.C).

Tutaj mam pytania:

1.Wiem ze tylna szyba nie bedzie grzala - moge zamontowac przekaznik. Czy ktos wie czy istnieje inny sposob oprocz przekaznika - cos gdzies mi sie nawinelo na uszy o wlutowaniu gdzies rezystora??

2.Co z grzanymi fotelami- czy klimatronik z grzanymi fotelami pasuje do auta bez ogrzewania foteli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje.... tyle ze tylnia szyba nie bedzie działac i u mnie lusterka tez nie smigaja:facepalm:

Ok, ale czy probowales jakiejs przerobki - jest na forum opisana metoda z przekaznikiem... Ja mam nadzieje ze uda mi sie to zastosowac i bedzie dzialac...

Ale rozumiem ze regulacja temp. dziala juz od 16StC? Bo to jest moj glowny powod wymiany, poprostu 18 to dla mnie za duzo w aucie i mnie lekko wkurza ze nie mam jak zejsc nizej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale czy probowales jakiejs przerobki - jest na forum opisana metoda z przekaznikiem... Ja mam nadzieje ze uda mi sie to zastosowac i bedzie dzialac...

Wstawienie tego przekaźnika, to nie jest rocket science... Na pewno dasz sobie radę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla tych co wymieniają panel w B6 na ten od B7:

Od numeru nadwozia „400000“ modelu roku 2005 (w wersji Limousine i Avant) oraz „012913“ modelu roku 2005 (w wersji Cabrio) → Katalog części ETKA montowany jest zmieniony czujnik fotoelektryczny promieniowania słonecznego -G107- i zmienione jednostki obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255-. W przypadku jednostek obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- o numerze części do indeksu „AH“ mogą być lub zostać zamontowane tylko czujniki fotoelektryczne promieniowania słonecznego -G107- o numerze części 8E0 907 539, zamontowane w samochodach do numeru nadwozia „399999“ modelu roku 2005 (w wersji Limousine i Avant) oraz „012912“ modelu roku 2005 (w wersji Cabrio) → Katalog części ETKA. W przypadku jednostek obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- o numerze części od indeksu „AJ“ mogą być lub zostać zamontowane tylko czujniki fotoelektryczne promieniowania słonecznego -G107- o numerze części 8P0 907 539, zamontowane w samochodach od numeru nadwozia „400000“ modelu roku 2005 (w wersji Limousine i Avant) oraz „012913“ modelu roku 2005 (w wersji Cabrio) → Katalog części ETKA.

Jeśli przyporządkowanie pomiędzy czujnikiem fotoelektrycznym promieniowania słonecznego -G107- a jednostką obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- jest nieprawidłowe, jednostka obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- nie może odczytać sygnału czujnika fotoelektrycznego promieniowania słonecznego -G107- i regulacja układu klimatyzacji jest błędna.

(źródło: ELSA)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wątek jak rozwiązać problem z grzaną szybą po zmianie climatronika u mnie działa

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/115996-panel-klimatyzacji-b7-do-b6-rozwiazanie-z-grzana-tylna-szyba/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...