Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z układem chłodzenia :((


zak2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum, od niedawna też jestem posiadaczem Audi a4. Kupiłem ten samochód w komisie. Teraz dokładnie jest to Audi a4 B7 2005 r. silnik 1.9TDI wersja s-line.

Mój problem polega na wyciekającym płynie z układu chłodniczego przez korek (drogą awaryjną) i tylko tą drogą leci na 100% widać ślady.

Wymieniłem korek na oryginalny, termostat też nowy i oryginalny, sterownik wentylatorów też wymieniony na używany bo wcześniej wentylatory się nie uruchamiały (jeśli miały chłodzić silnik natomiast przy klimie było ok). Jak przejadę 50 km to płyn jest wyrzucany, gdy odkręcam korek od zbiorniczka na goroncym aucie poziom podnosi się z poniżej kreski min do 1cm wyżej i jest tak po miedzy min a max. Mi się już pomysły skończyły. Boje się, że to będzie uszczelka !!!

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przejechałem dziś 80 km i ze zbiorniczka nic nie leci, płynu jest jakieś 1cm po niżej min. Gdybym odkręcił korek to wróci do stanu po między min a max. Jak odkręcam to robi delikatne psyyk. Co jest ??

jeszcze jedna sprawa, przy termostacie jest wąż zimny i zimny jest z drugiej strony ten grubszy wąż wychodzący z chłodnicy do silnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy wyciągnąłem termostat i jeżdżę bez niego, jest ok. Termostat testowałem w gorącej wodzie i otworzył się na 0,3 mm. Odesłałem go do salonu bo był oryginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką miałeś temperaturę po tych 50km z termostatem? niektóre układy nawet sprawne zachowują się podobnie że poziom płynu ustala się na minimum i taki już pozostaje, ja mam tak w golfie :) jak mu doleję do maxa to wyrzuci przez korek tyle żeby min zostało, jeżeli miałeś normalna temperaturę i płyn nie znikał całkiem ze zbiorniczka to jest ok, każdy uklad na gorącym silniku zrobi przy odkręcaniu psssss :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak układ robi pssssssss, ale mi z tym wadliwym termostatem płyn wyciekał aż pokazywało mało płynu na komputerze. Dopiero jak pozbyłem się termostatu to jest ok. Czekam na nowy termostat i przetestuje :)) aha temperatura zawsze jest 90 oczywiscie po przejechaniu paru km i nigdy nie przekroczyła 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Mój problem polega na wyciekającym płynie z układu chłodniczego przez korek (drogą awaryjną) i tylko tą drogą leci na 100% widać ślady.

Wymieniłem korek na oryginalny, termostat też nowy i oryginalny, sterownik wentylatorów też wymieniony na używany bo wcześniej wentylatory się nie uruchamiały (jeśli miały chłodzić silnik natomiast przy klimie było ok). Jak przejadę 50 km to płyn jest wyrzucany, gdy odkręcam korek od zbiorniczka na goroncym aucie poziom podnosi się z poniżej kreski min do 1cm wyżej i jest tak po miedzy min a max. Mi się już pomysły skończyły. Boje się, że to będzie uszczelka !!!

Proszę o pomoc.

Mam identyczny problem(tylko że jestem przed zakupem sterownika wentylatora), więc podbijam temat i również proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przejechałem 70 km, bez termostatu, płyn poniżej min jakieś 1 cm, nadal wyrzuca może jeszcze się nie odpowietrzył?? Do użytkownika Gibsona napisałem Tobie wiadomość prywatną !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejne kilometry a płynu coraz mniej nawet po dolaniu :( jeszcze czekam na test kompresji cylindrów co pokaże. Jeśli to uszczelka to trudno trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...