Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak naprawic wgniecenie w karoserii ?


Sierko2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam lekko wgniecione tylne drzwi w swoim Pasku. Lakier jest nienaruszony.

Czy ktoś się może orientuje jak można naprawić takie wgniecenie domowym sposobem lub ewentualnie w warsztacie. Czytałem trochę i podobno są takie warsztaty, które specjalizują się w usuwaniu wgnieceń bez lakierowania. Może ktoś wie gdzie jest taki (dobry) warsztat w warszawie i jaka mogła by być cena za taką usługę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj foto jak to wyglada. Jak nie ma tragedii to mozna takie wgniotki wyciagnac mechanicznie. Mam kolege, ktory pracuje w fabryce VW w Poznaniu i zajmuje sie tam wlasnie takimi naprawami na codzien. Opowiadal, ze duzo aut, ktore sa montowane na linii, ma powstale w czasie montazu drobne wgniotki itp. Maja odpowiedni sprzet i umiejetnosci i wyciagaja to bez problemu, tak, ze nie ma sladu zadnego.

Zobacz tu, jak to wyglada:

Douteil-Walczak - naprawa wgnieceń, usuwanie wgnieceń bez lakierowania, lakiernictwo, karoserie, serwis pojazdów, blacharstwo samochodowe, warsztaty samochodowe, mechanika samochodowa, usuwanie wgnieceń, lakiernictwo śląsk, lakiernik śląsk, lakiernik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o zamrażaniu co2 :wink: podgrzewacz opalarki miejsce wymiarki i szybko schładzasz :decayed: za***isty patent bez śladów na lakierze i za grosze :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj foto jak to wyglada. Jak nie ma tragedii to mozna takie wgniotki wyciagnac mechanicznie. Mam kolege, ktory pracuje w fabryce VW w Poznaniu i zajmuje sie tam wlasnie takimi naprawami na codzien. Opowiadal, ze duzo aut, ktore sa montowane na linii, ma powstale w czasie montazu drobne wgniotki itp. Maja odpowiedni sprzet i umiejetnosci i wyciagaja to bez problemu, tak, ze nie ma sladu zadnego.

Zobacz tu, jak to wyglada:

Douteil-Walczak - naprawa wgnieceń, usuwanie wgnieceń bez lakierowania, lakiernictwo, karoserie, serwis pojazdów, blacharstwo samochodowe, warsztaty samochodowe, mechanika samochodowa, usuwanie wgnieceń, lakiernictwo śląsk, lakiernik śląsk, lakiernik

Wgniecenie jest niezbyt widoczne na zdjęciach (ciężko to uchwycić na fotografii) ale myślę, że dałoby radę właśnie w taki sposób to usunąc. Tylko, że potrzebuję taki warsztat w Warszawie lub w okolicach Tomaszowa Maz.

A oto zdjęcia:

ImageShack Album - 9 images

Co do CO2 już próbowałem i nic z tego nie wyszło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę z czystym sumieniem polecić ten warsztat w Płocku wgniotka.pl nie raz korzystałem z ich usług bo wiadomo jak zostawi się auto gdzieś na parkingu pod hipermarketem. Jednym słowem wszystko zrobione profesjonalnie bez śladu za przystępne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecił bym mała zabawę:

http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/all-usunac-niewielkie-wgniecenia-samochodzie-9984/

U mnie sie sprawdziło z wgnieceniem po wózku sklepowym;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz_N a mógłbyś zapytać kolegi czy udzieliłby mi kilku rad jak się zabrać za takie wgniecenie? Kontaktowałem się z kilkoma warsztatami i krzyknęli mi 400-500 zł. W takim wypadku wolę samemu spróbować tylko jakby kolega był tak miły i podpowiedział co i jak krok po kroku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie taka prosta sprawa. Po pierwsze trzeba miec odpowiedni sprzet tzn takie mechaniczne wyciagaki. Jest to kawal preta z przyssawka na koncu i ruchomym ciezarkiem, ktory sie przesuwa wzdluz preta. Przykleja sie to w odpowiednim miejscu i przesuwajac ciezarek powoduje sie ruch preta i wyciagniecie wgniecenia. I tu pojawia sie druga kwestia, tzn miejsce w ktorym nalezy umiescic przyrzad. Trzeba miec troche wprawy bo jak zle sie to zrobi to mozna lakier zlamac i wtedy lipa. Druga sprawa to sila z jaka nalezy dzialac. Nieumiejetne poslugiwanie sie narzedziem prowadzi do tych samych skutkow, co poporzednio. Szczerze mowic to probowalem sie w to bawic na starych drzwiach od golfa. Porobilem scpejalnie klika wgniotek i bawilem sie w wyciaganie. No i efekty byly mizerne. Takze na Twoim miejscu oddal bym to w rece fachowcow. Chyba ze chcesz zaryzykowc i liczyc sie z tym ze bedziesz potem musial oddac auto do lakiernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doswiadczeniem albo metoda prob i bledow :wink: Na to pierwsze potrzeba czasu, a drugie duzo kosztuje. W mojej opinii, jesli chcesz miec to dobrze zrobione, to oddaj auto w fachowe rece. Chyba, ze liczysz sie z tym, że mozesz wiecej szkody narobic i zabawa bedzie jeszcze drozsza :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś warsztatu który oferuje wyciąganie wgniot metoda elektromagnetyczna?

2 lata temu przez moja wioche przeszło gradobicie wielkości piłek golfowych , 90 % aut miało pogniecione karoserie od tego, przyjechała wtedy firma chyba właśnie ze stolicy i wyciągała to elektromagnesami , za cale auto gdzie wymioty były na masce dachu klapie drzwiach no wszędzie brali chyba 1200 zł, w h.j taniej niż malowanie auta całego, koleżka skorzystał z usugi, efekt zero śladów naprawy, zapytam go jutro co to była za firma jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zapytaj, coraz częściej u nas takie grady więc nie wiadomo kiedy może się przydać :whistling:

BTW: ostatnim razem skosiło wszystkie auta u mnie na parkingu... :kwasny: Fart że akurat miałem w niedzielę popołudniową zmianę i mnie to ominęło :naughty:

sorry za OT :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wtedy moja niunie 2 miesiąc mało się nie popłakałem, na szczęście mam brata lakiernika to za darmo naprawił ( czyt na nowo pomalował ) nawet zdjęć nie robiłem bo bym nie uchwycił, jak będę sprzedawał auto to bardziej kumaty powie ze fikolek na dach był:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś warsztatu który oferuje wyciąganie wgniot metoda elektromagnetyczna?

2 lata temu przez moja wioche przeszło gradobicie wielkości piłek golfowych , 90 % aut miało pogniecione karoserie od tego, przyjechała wtedy firma chyba właśnie ze stolicy i wyciągała to elektromagnesami , za cale auto gdzie wymioty były na masce dachu klapie drzwiach no wszędzie brali chyba 1200 zł, w h.j taniej niż malowanie auta całego, koleżka skorzystał z usugi, efekt zero śladów naprawy, zapytam go jutro co to była za firma jak chcesz.

To jeżeli możesz to proszę zapytaj co to była za firma.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma s-plus ..juz z kilkanascie wgniotek mi robili i zero sladu..cena bez promocji od 150zl za wgniotke +kazna koleja na tym samym elemencie sporo taniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...