Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatronik - dziwne objawy, szyba cieple powietrze, boczne kratki zimne...


SowaBezOka

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest nastepujacy:

- Praktycznie nie dziala ustawienie temperatury (w sali 17-28 stopni)

- Gdy ustawiam max cieplego powietrza to leci tylko ze srodkowych kratek oraz z kratki nawiewu na szybe, a z kratki pasazera i kierowcy leci zimne powietrze :o

Klimatronik sprawdzany na VAGu - 0 bledow... Test przeszedl, otwieralo sie cos tam, wialo cos tam jak to w tescie i tyle...

Gdzie szukac problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie padły silniczki i mam te same objawy- strona pasażera zimna, reszta grzeje ale na VAG te błędy wykazało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.przez lato moja klima ledwo chłodziła, pojechałem wymienić/dobić czynnik i sie okazało,że był. Gość mi pokazał, że zawiesiła sie ta klapa od starowania obiegiem powietrza. Kojarzycie co może być powodem, że ona sie nie rusza? jedna klapka lata luźno druga zblokowana w pozycji zamknietej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@troudyl - Jak on ci to pokazal, gdzie ta klapa sie znajduje?

Pomoz w zlokalizowaniu to posprawdzam i moze problem rozwiazemy wspolnymi silami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuż pod filtrem kabinowym, w podszybiu. dodatkowo komputer pokazywał zablokowany lub nie podłączony silniczek (nie pamietam numeru) po usunięciu błedu,jużnie wraca, ale nie wiem coz tą luźno latającą klapką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest nastepujacy:

- Praktycznie nie dziala ustawienie temperatury (w sali 17-28 stopni)

- Gdy ustawiam max cieplego powietrza to leci tylko ze srodkowych kratek oraz z kratki nawiewu na szybe, a z kratki pasazera i kierowcy leci zimne powietrze :o

Klimatronik sprawdzany na VAGu - 0 bledow... Test przeszedl, otwieralo sie cos tam, wialo cos tam jak to w tescie i tyle...

Gdzie szukac problemu?

Witam,przyczyną tego problemu to brak gąbki na klapie centralnej bynajmniej jej większej części,wiem co piszę bo miałem to samo,niestety trzeba zdjąć całą deskę aby się do tego dostać,ja przy okazji wymieniłem też nagrzewnicę,gąbkę nakleiłem taka jak pod panele podłogowe teraz jest jak w piekarniku ciepło i ze wszystkich kratek leci ciepłe powietrze,koszt naprawy to kawałek gąbki klej kropelka 4szt ewentualnie nagrzewnica (ja wymieniłem bo za dużo jest rozkręcania a koszt ori to 80zł) praca zajeła mi dwa dni (popołudnia),teraz zrobiłbym to w 5-6 godzin,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@d darek - mniej wiecej patrzac na konsole od przodu na jakiej wysokosci klapa centralna sie znajduje? Zaznacz mi czerwonym kolkiem :)

p4202194.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Witam,przyczyną tego problemu to brak gąbki na klapie centralnej bynajmniej jej większej części,wiem co piszę bo miałem to samo.''

Kolego raczej brak tej gąbki nie ma wpływu na to czy leci ciepłe czy zimne powietrze.Wymieniłeś przy okazji nagrzewnicę i to była przyczyna braku ciepłego powietrza u Ciebie.Ja w ogóle nie mam gąbki bo się rozleciała ze starości a przy ustawieniu temp.na 23 st.mogę jeździć w koszulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...