Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki jest system hamowania na tylnej osi ATE czy LUKAS???


Normano1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Szukałem Etce nie moge tego odszukać,pytałem 3 sprzedawców na allegro o kompatybilność sprzedawanych zestawów i każdy co innego... czyli jedni,że tarcze i klocki na tył w systemie ATE a inni,że Lukasa...na przodzie mam ATE wiec jak jest z tylną osią może ktoś potrafi to na 100% mi wyjaśnić??? Mam audi a4 b5 Avant 1.9 tdi silnik AFN 110KM po lifcie koncówka 99 nr: WAUZZZ8DZYA020957...dzięki za ewentualne 'oświecenie'!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ośce jest jeden rodzaj tarcz w nowszych aluminiowy zacisk a w starszych żeliwny ale są ze sobą zamienne tylko klocki trzeba dobrać pod odpowiedni zacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu powinieneś mieć aluminiowe zaciski Lucas pod tarczę 245 a przód ATE pod tarczę 288

I to się co do przedniej osi zgadza. Przerabiałem temat kilka dni temu.Na tylnej osi rzeczywiście w mojej poliftowej wersji chyba będzie Lukas, nie wiem jak się tylko o tym upewnić na 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu powinieneś mieć aluminiowe zaciski Lucas pod tarczę 245 a przód ATE pod tarczę 288

I to się co do przedniej osi zgadza. Przerabiałem temat kilka dni temu.Na tylnej osi rzeczywiście w mojej poliftowej wersji chyba będzie Lukas, nie wiem jak się tylko o tym upewnić na 100%?

Tak wygląda LUKAS

ZACISK TYŁ PRAWY / LEWY AUDI A4 B6 DO 2004 R. (2663220104) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda LUKAS

ZACISK TYŁ PRAWY / LEWY AUDI A4 B6 DO 2004 R. (2663220104) - motoAllegro

Zauważ,że to zacisk do AUDI A4 / Avant / cabrio (8E2 , B6) ..... ja mam AUDI A4 Avant (8D5, B5) silnik AFN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ,że to zacisk do AUDI A4 / Avant / cabrio (8E2 , B6) ..... ja mam AUDI A4 Avant (8D5, B5) silnik AFN

Kolego ale Ty jesteś niedowiarek...:facepalm:

Ja ci posłałem aukcje byś widział jak wygląda zacisk aluminiowy typu LUKS nie napisałem ze pasuje do Twojego ......

Tu masz fotką z mojego

LUKAS aluminiowy z afn-a 99r wystarczy???? Czym wizualnie się różni od tego z aukcji??

SSL26813.jpg

Myślę ze to Ty powinieneś zrobić fotką swojego zacisku i wstawić ją tu a koledzy by Ci odpowiedzieli jaki masz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze są jedne, zaciski się różnią alu i żeliwo aczkolwiek obydwa to system LUCAS i żadnych innych nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje po lifcie więc jak kolega wyżej wspomniał prawdopodobnie aluminiowe, potrzebuję to sprawdzić wiec jutro zdejmę koło lub wejdę na kanał. Tarcze rzeczywiście są identyczne jedynie klocek jest istotny.Widać,ze są rożne wymiarowo typy klocka na tych dwóch aukcjach, różniace się grubością:

AUDI A4 TARCZE+KLOCKI BOSCH TYŁ (2717341186) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

NUMER PRODUCENTA: 0 986 466 683 0986466863

Grubosc [mm]: 15,2

Szerokosc [mm]: 87,5

Wysokosc [mm]: 52,3

System hamulcowy: Lucas-Girling

TARCZE TYŁ+KLOCKI BOSCH AUDI A4 B5 1.6 1.8 1.9TDI (2690461500) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

KLOCKI HAMULCOWE TYŁ

BOSCH

0 986 461 769

0986461769

KLOCKI BOSCH:

Szerokość [mm]: 87,6

Wysokość [mm]: 52,9

Grubość [mm]: 17,2

Czujnik zużycia: bez czujnika zużycia

Informacja uzupełniająca 2: ze śrubami prowadzącymi zacisku hamulcowego

System hamulcowy: Lucas

Trudno mi stwierdzić który klocek z tych kompletów pasować będzie u mnie.Sprzedawca jeden i drugi odpisał iż pasuje u mnie, Może ktoś z Was odróżni który z powyższych dwóch aukcji klocek jest do wersji z aluminiowym zaciskiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył w/g oznaczenia Ferodo to FDB1083

klocek ma być ten z drugiej aukcji

z tej pierwszej jest o tym samym kształcie ale 2 mm cieńszy

i jest do citroen-a/ peugeot-a/renault-a

do tego zestawu musisz dokupic jeszcze łozyska i pierścienie ABS

nie zapomnij o płynie hamulcowym

polecam Ate Typ200, 1 litr wystarczy

---------- Post dopisany at 20:51 ---------- Poprzedni post napisany at 20:50 ----------

tarcze są jedne, zaciski się różnią alu i żeliwo aczkolwiek obydwa to system LUCAS i żadnych innych nie było

w B5 były dwa rodzaje alu i jeden rodzaj żeliwnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył w/g oznaczenia Ferodo to FDB1083

klocek ma być ten z drugiej aukcji

z tej pierwszej jest o tym samym kształcie ale 2 mm cieńszy

i jest do citroen-a/ peugeot-a/renault-a

do tego zestawu musisz dokupic jeszcze łozyska i pierścienie ABS

nie zapomnij o płynie hamulcowym

polecam Ate Typ200, 1 litr wystarczy

---------- Post dopisany at 20:51 ---------- Poprzedni post napisany at 20:50 ----------

tarcze są jedne, zaciski się różnią alu i żeliwo aczkolwiek obydwa to system LUCAS i żadnych innych nie było

w B5 były dwa rodzaje alu i jeden rodzaj żeliwnych

Dzięki za wskazówki koledzy i Tomek za gruntowne podsumowanie!Części zamówione potwierdzone więc wszystko powinno pójść bez niespodzianek.Po wymianie dam znać o jego efektach.

---------- Post dopisany 25-10-2012 at 18:26 ---------- Poprzedni post napisany 20-10-2012 at 14:48 ----------

Tak jak mówił Tomek, Włożyłem nowe tarcze Boscha nr: 0986478759, klocki Bosch nr:0986461769 i już założone i pasują jak ulał. Hamulce przywrócone do stanu wyjściowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...