Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepływka


wjot1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, miałem uwalony przepływomierz - tak pokazało na kompie, obroty falowały itd. - zmieniłem przepływkę na inną.

I teraz pytanie : czy powinienem teraz najpierw usunąc błąd z kompa, żeby zobaczyć ewentualne efekty? Bo nadal mam te objawy i zastanawiam się, że może się tak dziać dopóki nie usunę tego "starego" błędu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten błąd tam będzie dopóki go nie usuniesz :wink: Usuń go i sprawdź czy znowu się pojawi czyli standardowo...

Swoją drogą wydaje mi się że zakładanie nowego wątku, w notabene nieodpowiednim w/g mnie dziale chyba nie było konieczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się zrozumieliśmy... Sprawdzić, to i tak sprawdzę, czy się więcej nie pojawi na innej przepływce. Chodzi mi bardziej o to, czy jest taka możliwość, że obecna przepływka jest jak najbardziej sprawna, ale przez to, że błąd siedzi dalej w komputerze ( z poprzedniej przepływki), to dalej występują objawy uszkodzonej przepływki.

I dopóki nie usunę tego błędu, nie będzie wiadomo, czy obecna śmiga, czy też nie.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się zrozumieliśmy... Sprawdzić, to i tak sprawdzę, czy się więcej nie pojawi na innej przepływce. Chodzi mi bardziej o to, czy jest taka możliwość, że obecna przepływka jest jak najbardziej sprawna, ale przez to, że błąd siedzi dalej w komputerze ( z poprzedniej przepływki), to dalej występują objawy uszkodzonej przepływki.

I dopóki nie usunę tego błędu, nie będzie wiadomo, czy obecna śmiga, czy też nie.

Dzięki

Tak, może tak być. Dlatego go skasuj i sprawdź czy znowu się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Jutro podepne i zobaczymy. :wink:

---------- Post dopisany 25-10-2012 at 20:19 ---------- Poprzedni post napisany 24-10-2012 at 23:55 ----------

Błąd skasowany a obroty dalej falują...

W pn zrobie logi, to zobaczę dokładnie jak pracuje "nowa" przepływka (czy przypadkiem też nie jest trefna).

Macie ewentualnie jakieś pomysły, co to może być skoro pokazuje błąd przepływki ?> (oprócz przepływki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub tez nieszczelny uklad dolotowy , sprawdz wszytsko by miec pewnosc ze jest szczelne . Przeplywka mierzy ci ilosc powietrza zasysanego a komputer poruownuje z wartoscia jaka ma zaprogramowana do danych obrotow jesli gdzies dostaje sie lewe powietrze mieszanka bedzie niewlasciwa i bedzie falowac, Sprawdz tez sonde lambda czy sa prawidlowe przebiegi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za rady. Jest jakiś sposób na sprawdzenie szczelności dolotu oprócz wizualnego?

Co do odmy, to ciężko coś dopatrzeć przez kolektor, koledzy pisali w innych wątkach, że albo przez demontaż przepustnicy, albo alternatora.

Tak czy inaczej chyba wezmę się za wymiane odmy.

Sonde lambda sprawdze robiąc logi podczas jazdy, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psikasz plakiem jak silnik chodzi na wolnych obrotach. Strumień kieruj w stronę potencjalnych nieszczelności.

Jak praca silnika się zmieni, to masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne preparaty do sprawdzania szczelności. W ADR-ach za falowanie obrotów najczęściej odpowiedzialna jest przepustnica. Jeżeli nic nie grzebałeś przy aucie to dziura nie mogła się zrobić "od tak" Jeżeli spadłby jakiś wąż to na pewno byś go zobaczył. Usunięcia błędu z komputera to podstawa. Ja bym najpierw usunął błąd, pojeździł trochę i zobaczył czy nadal występuję, a dopiero później myślał o kupnie drugiej części. Poza tym te piracki VAG`i nie są dobre do profesjonalnej diagnostyki. Czasami niby błąd się usuwa, a tak naprawdę nic się nie dzieję. Wiem po sobie, dopiero mechanik oryginalnym VCDS-em zrobił mi porządek w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...