Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie


akita

Rekomendowane odpowiedzi

lukas309 daleko nie masz możemy się kiedyś ustawić :) zobaczysz na własne oczy. Poprzedni bak wyjeździłem tylko po mieście wielkości Jaworzna (jeżeli chodzi o ruch) i zrobiłem na całym baku 830km. Dzisiaj tankowałem do pełna (miałem 10km zasięgu przed tankowaniem) zatankowałem za 340zł dotąd aż pistolet mi odbił. Wyskoczył mi zasięg 870km więc podejrzewam że znowu zrobię ok 830km. Jeżeli przełączę na FISie na średnie spalanie (2) pokazuje mi w tej chwili 7.2l/100km. A spalanie średnie to na opcji (1) po tym jak już się silnik rozgrzeje rzecz jasna czyli po paru minutach po mieście mam wskazania średnio 7l/100km więc tak jakby się zgadzało. Dzisiaj jechałem A4 na Katowice prędkość 140km max spalanie na FISie pokazywało 6.3l/100km. DPF posiadam koła tak jak pisałem 245/40/19 dodam że jeżdżę cały czas z włączoną klimatyzacją bo to ma też chyba znaczenie. Niedowiarków zapraszam :)

Aha i biegi zmieniam przy 3000tyś. obrotów na ogół nie kręcę wyżej chyba że wyprzedzam rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibons musze sie przejechac z Tobą :) :) NIC TYLKO POZAZDROSCIC TAKIEGO SPALANIA

ja wczoraj lecialem A4 z Katowic 210 km/h i FIS pokazywal mi ponad 15 litrow :) :) autko szło pieknie zadnych drgawek i maska byla we wlasciwym miejcu

wiecej nie pojechalem bo jest ciezko na naszych drogach i niebezpiecznie sie czasami robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że na prawdę dziwna sprawa mi nawet tyle przy rozruchu nie pokazuje. Jak uruchomię silnik to pokazuje wysokie spalanie, ale w granicach 10l po paru minutach spada w dół. Na Kraków jak leciałem A4 200km/h FIS wskazywał 8.7l. Jak Tobie spala 15l przy takiej prędkości to ja nie chce wiedzieć ile 3.0TDI weźmie 25l ? Powiedz mi jeszcze na którą opcje w FISie patrzysz ? 1 czy 2 ? bo masz jeszcze coś takiego jak chwilowe spalanie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas309 daleko nie masz możemy się kiedyś ustawić :) zobaczysz na własne oczy. Poprzedni bak wyjeździłem tylko po mieście wielkości Jaworzna (jeżeli chodzi o ruch) i zrobiłem na całym baku 830km. Dzisiaj tankowałem do pełna (miałem 10km zasięgu przed tankowaniem) zatankowałem za 340zł dotąd aż pistolet mi odbił. Wyskoczył mi zasięg 870km więc podejrzewam że znowu zrobię ok 830km. Jeżeli przełączę na FISie na średnie spalanie (2) pokazuje mi w tej chwili 7.2l/100km. A spalanie średnie to na opcji (1) po tym jak już się silnik rozgrzeje rzecz jasna czyli po paru minutach po mieście mam wskazania średnio 7l/100km więc tak jakby się zgadzało. Dzisiaj jechałem A4 na Katowice prędkość 140km max spalanie na FISie pokazywało 6.3l/100km. DPF posiadam koła tak jak pisałem 245/40/19 dodam że jeżdżę cały czas z włączoną klimatyzacją bo to ma też chyba znaczenie. Niedowiarków zapraszam :)

Aha i biegi zmieniam przy 3000tyś. obrotów na ogół nie kręcę wyżej chyba że wyprzedzam rzecz jasna.

Kurcze, naprawdę tylko pozazdrościć spalania, jak mam podobnie jak Gibons :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Panowie to chyba zależy jaką kto ma kulturę jazdy. Nie powiem mi też wyświetla 8l-8,5l ale na krótkich odcinkach typu 3-5km ale to normalne zjawisko silnik nawet nie osiąga temp odpowiedniej. FIS tak czy tak pewnie jest nie dokładny najlepiej zatankować do pełna zobaczyć ile się przejechało i wtedy wyliczyć średnią. Ja teraz jeździłem tylko i wyłącznie po mieście na całym baku zrobiłem 830km. Więc jestem zadowolony a jazda ograniczała się do 60-70km/h tu skrzyżowanie tu przejazd itd tu jakieś rondo więc jak to w mieście. To co napisałeś że 15l przy 210km/h nie ma szans u mnie. Mi pokazywało przy 200km/h tak jak pisałem pod 9l. Najniżej udało mi się zejść ale to w trasie 6.0 nie chciało pokazać 5 z przodu :P ale to była prędkość 130km/h na odcinku 40km mniej więcej. Jak dla mnie jest to oszczędne auto pali mi mniej więcej tyle co moje poprzednie auto VW Polo 1.4MPI :) więc ja jestem zadowolony. A że tak zapytam gdzie tankujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tankuje na STATOILU DIESEL GOLD-a, ja osiagnolem w trasie 5,6 litra srednie przy vmax 140 km/h, wtedy zrobilem za 200 zł. ponad 600 km i bylem zadowolony :) :) na krotkich odcikach ( do pracy mam 6 km) jak jade obwodnica 7 l srednie a przez miasto w godzinach szczytu potrafi pokazac ponad 9l (kurde co bedzie w zimie :( :( )

korzystam tylko i wylacznie z 1 komputera w FIS-ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz odcinki 6km i biegi non stop 1,2,3 światła znowu 1,2,3 światła to się nie dziw że Ci pokazuje 9l :) mi seicento w takiej jeździe pali 7l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem poprzednio Toyotą Avensis także z silnikiem opartym na technologi CR i paliła o wiele mniej niż B8. Jednak i tak nie mam tak wysokiego spalania jak piszą niektóre osoby. W mieście koło 8 spali a trasa około 6.5 mówiąc o normalniej jeździe:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez ostatnie 30tyś mam 6.3 średnie. 75% to trasy więc jest spoko. Biorąc pod uwagę że Klima włączona przez cały czas i quattro, jak dla mnie super.

Wysyłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tylko potwierdza się, że jeśli ktoś ma powyżej 10l/100km przy 2.0 to albo nie umie jeździć, albo ma skopane auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnijcie wziasc pod uwage ilosc przebytej drogi po miescie tak naprawde mozna mowic o srednim spalaniu w miescie po przejechaniu wlasnie po miescie np. 30 km a nie 5 :) :) :)

ja dzisiaj trasa + miasto 130 km przejechane na klimie i wynik zadowalajacy bo 6,2 litra :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnijcie wziasc pod uwage ilosc przebytej drogi po miescie tak naprawde mozna mowic o srednim spalaniu w miescie po przejechaniu wlasnie po miescie np. 30 km a nie 5 :) :) :)

ja dzisiaj trasa + miasto 130 km przejechane na klimie i wynik zadowalajacy bo 6,2 litra :) :)

No to spalanie masz eleganckie nawet ja takiego nie mam :) nie wiem czemu narzekasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to mam w d...e czy spali mi 6,5 czy 8, jak stać mnie na auto za blisko 100 k to i na paliwo się znajdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to mam w d...e czy spali mi 6,5 czy 8, jak stać mnie na auto za blisko 100 k to i na paliwo się znajdzie :wink:

Jak mało jeździsz i się bawisz, cisniesz autko to faktycznie, płacisz kilka zł więcej i tyle. ale jak więcej jeździsz to różnica jest odczuwalna. Spalanie 8l w trybie mieszanym to poziom 3.0 tdi. Przy mojej jeździe to ponad 5k rocznie. I nie ważne czy autko warte 20k czy 120k, jak za dużo pali to musi być jakiś powód.

Wysyłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 3.0TDi bierze 8l w cyklu mieszanym to chyba zmieniam na 3.0TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczę cię ale mam jeszcze starą b6 2.5tdi v6 z 04 roku, automat, quattro, program na 220km, Klima non stop i żona z ciężką stopą. Średnie spalanie to 10l. Ja średnie miałem 8,5, w trasie 7.

Wysyłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojego ojca A6 3.0 TDI paliło 8,5 / 100km, 99% to miasto :decayed: obecnej właścicielce pali 11 bo niedawno jechałem A6 i sprawdzałem na FISie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gdybym miał kupować szukałbym na 90% 3.0TDI to pali mi 7l/100km według przeliczenia kilometrów na cały bak. 4 razy mi już wyszło 7l/7.2l a 90% to miasto. Kupując zakładałem i liczyłem się ze spalaniem 9l więc 10l też spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to mam w d...e czy spali mi 6,5 czy 8, jak stać mnie na auto za blisko 100 k to i na paliwo się znajdzie :wink:

Ja patrzę na to trochę inaczej. Od kupna B8 mineło właśnie dokładnie 3 miesiące. W tym czasie przejechałem lekko ponad 5kkm - choć to bardzo dużo jak na moje typowe roczne przebiegi, bo trafiło się kilka przelotów autostradowych po kilkaset km.

Polecono mi bezpłatną aplikację na iOS "Moje Auto". Wpisuję do niej wszystkie koszty związane z autem. Paliwo, serwis, eksploatację (zakup letnich opon) czy ubezpieczenie + przebieg przy wystąpieniu 'eventu'.

Aktualnie koszt przejechania 100km uwzględniający wszystkie wydatki związane z autem to 156 PLN - przy czym biorąc pod uwagę samo paliwo 43 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...