Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie


akita

Rekomendowane odpowiedzi

Przebieg 184tys i padł sterownik air baga . Po prostu w trasie się skończył i zapaliły się poduchy, auto nie było powypadkowe. Mało typowa podobno usterka ale się zdarzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych forumowiczów słyszał o jakiejś niby cichej akcji serwisowej wymiany wtrysków w 2.0 tdiku?

Jest akcja ale na rurki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie rurki?? A to takie pewne że bezwypadkowy może cofnięte liczydło?? Kolego to nie możliwe wręcz :facepalm: może coś nie kontaktuje i daje błędny sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam teraz pytanie bo wyczytałem ze zabierak D 77 mm stosowany w AUDI 2.0 PD ORAZ 2.0 CR do wrzesnia 2009 jezeli zostanie zamieniony na 100 mm stosowany od wrzesnia 2009 wcale nie rozwiaze problemu z prostego powodu poniewaz trzeba rowniez wymienic pompe na ta ktora współgra właśnie z zabierakiem 100 mm

wiec zostaje albo regeneracja dotychczasowej pompy wraz z przerobka na zabierak E albo ponad 5 tysi za pompe oraz wałki czy to PRAWDA ????

producent wmienil nie tylko zabierak ale wszystko... zarowno pompe oleju jak i walki (i to nie tylko "zrobiono glebsza dziurke by dluzszy zabierak glebiej wszedl")

Fachury przerobia Ci tak jeden z walkow ze glebszy zabierak da sie uzyc ze stara pompa i starymi walkami (po przerobieniu). Robia nawet wlasne "grubsze" (od strony walkow wyr) zabieraki

Jezeli g... seryjne rozwiazanie na krotkim zab to 200 - 200+ tys wytrzymuje (mowimy o b8 a nie b7 z mechanizmem na lancuchu) to nie wazne w jaki sposob sie to naprawi... i tak ten samochod pewnie rozsypie sie wczesniej niz naped (bez obaw :) )

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rezygnuje calkiem z wałkow i tej pompy a co do autka powiem Ci ze daje Ci slowo ze bedzie miec 20 lat i bedzie jezdzic wiec nie badz taki pewny siebie bo widze ze jestes bardzo pewny a czasami pewnosc to zguba :))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko :whistling: jak jest naprawde z tą wymianą rozrządu :wink: krótki opis- a4 b8 170 KM. rok 6.2010 z przelotem 146 tyś byłem w piątek w ASO chciałem się umówić się na wymianę rozrządu ,pan doradca serwisowy wzioł dowód posprawdzał i powiedział tak , a po co pan chce rozrząd wymieniać ,pan ma rozrząd przewidziany na 220 tyś lub 6 lat z tego co mówił doradca są założone szersze rolki i pasek co o tym myślicie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mial racje jezeli chodzi o wiek - 5 lat badz dany przebieg z ktorym co do podpowiedzi pana sie nie zgodze poniewaz 220 tysi to za duzo aczkolwiek zaryzykowac mozna i sprawdzic z jakiego materialu jest zrobiony pasek :))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, trzeba było pytać o rozrząd jak dzwoniłeś :decayed: u mnie w książce jest napisane 180.000 km na rozrząd.. ja profilaktycznie zmieniłem przy 132 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie tu jakby ktoś chciał zobaczyć :

w Gdyni 600zł , ponoć CAGA z 2008 też ma taki problem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przebiegami to jest tak że w naszym kraju nieważne jaki rok auta a przebieg to 155 do 185 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas309 Skoro profilaktycznie wymieniłeś pompę oleju to czemu włożyłeś używaną?

Osobiście nie widzę w tym logiki.

bo nie ma sensu wkladac nowej poniewaz mam pompe z przebiegiem do 100.000 tys km a z tego co wiem sa wytrzymale wiec tylko podzsespoly sa nowe, natomiast tutaj tez wystepuje zagrozenie ze strony łańcuszka i jego napinacza ale napewno mniejsze niz w zestawie za napedem szesciokatnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rezygnuje calkiem z wałkow i tej pompy a co do autka powiem Ci ze daje Ci slowo ze bedzie miec 20 lat i bedzie jezdzic wiec nie badz taki pewny siebie bo widze ze jestes bardzo pewny a czasami pewnosc to zguba :))))))))

jasne ze jezdzic mozesz... ale zycze Ci bys dorabial sie nowych aut a nie palowal sie ze starymi gratami

P.S.

ale wiesz o tym, ze silniki 2,0TDI CR (podobnie jak PD) w wersjach bez walkow fabrycznie maja inne waly korbowe z dodatkowymi przeciwagami by sie silnik nie telepal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...