Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Jakie jest najbardziej pasujące radio do naszego auta ?


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

Montowałem tego pionieerka teściowi w a6 i komponuje się dość ładnie. Ale co do jakości wykonania mam pewne obiekcje. A co powiecie na JVC kd 501?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta alpinka fajna ale nie czyta płyt :confused4: jest tylko na karty bądź na ipod'a

no 2 sprawa jest taka że alpine oczywiście najlepsza ale zobacz jaka jest cena docelowa więc trzeba chyba coś tańszego szukać

ja na Twoim miejscu szukałbym albo Alpine albo Pioneera bo nawet bez pieca fajnie zagra

a co do soniaczy grają głośno ale jakość gdzieś tam zostaje z jeden kilomert za samochodem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak czy siak brał bym tą alpine bez cd bo co to za problem wrzucic cos na karte pamieci szybciej niz na płytke a pozatym radio jest matowe nieliczac tylko wyswietlacza a to mocno wplywa na estetyke jesli to sie dla kogos tez liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym nie przeżył czegoś takiego bo raczej ja używam nośnika Audio nie mp3 wiadomo że można przerobić na Audio empetróję ale to już trwa dłużej i jest denerwujące

no ale tak czy siak to kwestia gustu poza tym Alpine puściła tylko kilka takich designerskich radyjek i od tego odeszła

no i ten wyświetlacz tylko na pół radia też jest denerwujący delikatnie

ale to tylko w moim odczuciu

moje wygląda tak teraz w świetle dziennym może się to nie komponuje, ale radyjko nadrabia

9aa7f7577c17e15dm.jpg

cf2cfafaabddbfe3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem tego pionieerka teściowi w a6 i komponuje się dość ładnie. Ale co do jakości wykonania mam pewne obiekcje. A co powiecie na JVC kd 501?

srebrne do audi?

Czarne kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi grać poza tym to co jest u mnie nie wygląda jeszcze tak tragicznie i podświetla na czerwono jak ja widziałem u ludzi radia to ręce opadały jeśli chodzi o wygląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi Pionieer 5800 z rożnymi kolorami podświetlenia. Mam klawisze czerwone a wyświetlacz biały. Jak dla mnie spoko to wygląda i gra ładnie :wink4:

radion.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oto moja historia wyboru radia (wiem, że trochę długa...)

Ja uważam, że nic tak dobrze nie pasuje jak ori ale niestety mój chorus nie dość, że wieczne problemy z tym potencjometrem to no niestety bez chociażby cd a o mp3 czy usb już nie wspomnę. Mało tego chciałem posłuchać swoich starych kaset i okazało się, że nie chce ich po włożeniu oddawać. Miarka się przebrała... Myślałem na początku aby załadować concerta ale za ładnego trzeba dać 450zł + u mnie jeszcze jakiś adapter i wychodzi jakieś 700zł za bądź co bądź stare radio (które nie wiadomo jak długo pochodzi) no i bez mp3 i usb. Symphony mi się podoba ale niestety nie u mnie za dużo przeróbek no i też używka bez mp3 i usb. Więc pozostało niestety nie ori. Przy wyborze nie ori postawiłem sobie następujące kryteria (wspomnę, że nie jestem jakimś zapalonym melomanem za to estetą wrażliwym na piękno wszelakie jak najbardziej):

1) jak najbardziej musi wyglądem pasować do otaczającego wnętrza (kolor panelu, prostota i kolor podświetlenia)

2) nie może zanadto wystawać do przodu (nienawidzę tego !!!)

3) cena max do 600zł

4) USB

Przeglądałem, przeglądałem i tak: bardzo mi się spodobał ten oto clarion:

http://www.clarion.com/pl/pl/products/2009/audio/source_unit/bluetooth_usb/FZ409E/pl-pl-product-pf_1172420455870.html

wygląd, prostota i ciemny mat pasowałyby mi się wydaje bardzo ale niestety występują tylko z niebieskim podświetleniem, no i cena coś ponad 700zł (to bym jeszcze przebolał)

Najbardziej moim zdanie pasuje clarion, którego wcześniej proponował SucharS4

http://www.clarion.com/pl/pl/products/2009/audio/source_unit/1din/CZ509ER/pl-pl-product-pf_1172437533590.html

surowy, prosty, ciemny mat ale niestety widziałem go w naturze i dyskwalifikuje go podświetlenie gdyż niestety nie jest czerwone a bursztynowe więc na 100% będzie się odróżniać

No i pozostał na placu boju tylko jeden, który spełniał wszystkie moje kryteria, ten oto sony cdx-gt33u a którego wcześniej prezentował "kierownik":

http://www.sony.pl/product/ica-in-car-usb-and-made-for-ipod/cdx-gt33u

Zakupiłem, zamontowałem, sfotografowałem

mNQCJ.jpg

mN_Bi.jpg

Bp82S.jpg

BppvS.jpg

Ciemny mat, prostota, nie wystaje zanadto, podświetlenie pasuje praktycznie idealnie, wyświetlacz z białą cyrylicą pasuje do białych zegarów po lifcie. Trochę mnie tylko denerwuje błyszczący wyświetlacz (mógłby też być w macie).

Mało tego, zakupiłem jeszcze na allegro małego czarnego pena (zdjęcie poniżej) i o czym na początku nie pomyślałem ale okazało się że jego kontrolka też pali się na czerwono, więc wszystko pasuje jak należy :radocha::

BpJt0.jpg

Mam nadzieję, że mój opis komuś pomoże w wyborze.

Pozdrawiam wszystkich estetów jeżdżących najpiękniejszymi autkami na świecie...

P.S. Przepraszam za zdjęcia nocne bez lampy (trochę słaby i już leciwy aparat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czytam te 20 stron postów o doborze radia do naszego autka. Dochodzę do wniosku, że przytaczane parametry elektryczne i inne użytkowe, to dla niektórych będą miały i tak drugorzędne znaczenie - jest to tylko i wyłącznie szpan. Sam zastanawiałem się nad zmianą radia i wiecie co, reanimowałem starego Chorusa + transmiter. Wiem, że bardzo wielu z Was natychmiast zacznie mnie wymyślać, ale już mówię o co mi chodzi. Gdyby te auta były nowe to pewnie nikt by nie musiał radia zmieniać. Ale te autka są już po przebiegu trochę większym, trochę mniejszym i nie ma siły, żeby nie dobiegały do wnętrza jakieś dźwięki inne niż muzyka. Oprócz tego, że jestem właścicielem A4 to zajmuję się również nagłośnieniami sal i bankietów. I wierzcie mi we wnętrzu auta odbiór jest tylko i wyłącznie sprawą subiektywną każdego z osobna, bo spektrum dźwięków po zmierzeniu jest podobne do pracy maszyn na hali produkcyjnej. Owszem w jednym radiu można korygować w większym lub mniejszym stopniu niedogodności wynikające z różnych źródeł hałasu, ale regułą jest pogłaśnianie radia. Inną sprawą, jak zapewne wiecie jest fakt, że podczas konwersji plików na mp3-ki znika jakieś 5-10kHz spektrum dźwięku, część z niskiego zakresu a druga z wyższego zakresu. Dlatego uważam, że wszelkie wydatki na bajer typu JVC, Sony i inne wynalazki to jest marnowanie pieniędzy. Wiem, że są pasjonaci, którzy potrafią tak z tuningować autko, że nie jedno studio mogło by pozazdrościć parametrów elektrycznych i efektów dźwiękowych, ale z reguły takie autka jeżdżą tylko na wystawy i podobne imprezy.

Pozdrawiam i przepraszam wszystkich ewentualnych urażonych - jednocześnie informuję, że nie było moim zamiarem nikogo urazić, chciałem przedstawić tylko swój punkt widzenia.

Antoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czytam te 20 stron postów o doborze radia do naszego autka. Dochodzę do wniosku, że przytaczane parametry elektryczne i inne użytkowe, to dla niektórych będą miały i tak drugorzędne znaczenie - jest to tylko i wyłącznie szpan. Sam zastanawiałem się nad zmianą radia i wiecie co, reanimowałem starego Chorusa + transmiter. Wiem, że bardzo wielu z Was natychmiast zacznie mnie wymyślać, ale już mówię o co mi chodzi. Gdyby te auta były nowe to pewnie nikt by nie musiał radia zmieniać. Ale te autka są już po przebiegu trochę większym, trochę mniejszym i nie ma siły, żeby nie dobiegały do wnętrza jakieś dźwięki inne niż muzyka. Oprócz tego, że jestem właścicielem A4 to zajmuję się również nagłośnieniami sal i bankietów. I wierzcie mi we wnętrzu auta odbiór jest tylko i wyłącznie sprawą subiektywną każdego z osobna, bo spektrum dźwięków po zmierzeniu jest podobne do pracy maszyn na hali produkcyjnej. Owszem w jednym radiu można korygować w większym lub mniejszym stopniu niedogodności wynikające z różnych źródeł hałasu, ale regułą jest pogłaśnianie radia. Inną sprawą, jak zapewne wiecie jest fakt, że podczas konwersji plików na mp3-ki znika jakieś 5-10kHz spektrum dźwięku, część z niskiego zakresu a druga z wyższego zakresu. Dlatego uważam, że wszelkie wydatki na bajer typu JVC, Sony i inne wynalazki to jest marnowanie pieniędzy. Wiem, że są pasjonaci, którzy potrafią tak z tuningować autko, że nie jedno studio mogło by pozazdrościć parametrów elektrycznych i efektów dźwiękowych, ale z reguły takie autka jeżdżą tylko na wystawy i podobne imprezy.

Pozdrawiam i przepraszam wszystkich ewentualnych urażonych - jednocześnie informuję, że nie było moim zamiarem nikogo urazić, chciałem przedstawić tylko swój punkt widzenia.

Antoni.

Fakt dźwięk jest lepszy z instalacji ORI, ale dla przykładu ja potrzebuję USB, bluetooth i wejścia AUX, czego nie ma w ori.

Co do MP3 wycinane są dźwięki których i tak podobno nie słyszymy, ale muszę powiedzieć że ja słyszę różnicę, jednak podczas jazdy autkiem jakoś nie tęsknię za jakąś super jakością dźwięku, ma coś brzdękać i przypominać moje ulubione utwory :) i to mi wystarcza.

Mówisz że szkoda kasy na takie bajery, ale ja wolę radio z bluetooth żeby zrobić z tego zestaw głośnomówiący, a jak chce sobie obejrzeć film z nawigacji podłączam pod AUX nawi i dźwięk jest dużo lepszy niż ze zwykłego standardowego głośniczka z nawi. A jak chcę poszłuchac swojej ulubionej muzyki wkładam USB i mam. Takie radio kosztuje ok 400 zł, gdybym chciał mieć ori (nawet się nie orientowałem czy ori ma takie funkcję), ale załóżmy że jakieś radio z 2010 roku dało by się włożyć do A4 z 90-tych lat by kosztowało sporo więcej.[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2010, 11:17_________________________________________________Także zależy kto co lubi i co chce uzyskać.

Widzisz Ty jesteś dźwiękowcem i chcesz mieć czysty i ładny dźwięk, dla mnie bardziej liczy się funkcjonalność radia. Piszesz że dla szpanu. Z tym się nie zgodzę, bardziej dla własnej wygody.[br]Dopisany: 10 Czerwiec 2010, 11:20_________________________________________________Ale na marginesie rozumiem Cię, jestem elektrykiem i też mam takie coś na tym punkcie. Przykład?? Zamiast kupić programator za 30 zł czasowy do gniazdka (chodzi o włączanie termy o konkretnych godzinach), to ja postawiłem całą rozdzielnie za 150 zł :) która steruje tą termą poprzez stycznik i zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ori radio to kupa pod wzgledem jakosci dzwieku na tych samych głosnikach względem radia z wyższej półki(700zł w góre) :gwizdanie: i tu nawet nie ma co debatować :gwizdanie: wcześniej miałem concerta i nagłosnienie Nokii jakos mi to grało podobało mi sie ale musiałem zmienić radio i załozyłem Pionka6800(stary model jest tu gdzieś fotka w tym wątku) i bez korekcji ustawien czysciej grało bardziej wyciagało herce wysokie jak i niskie :gwizdanie: wszystko sobie ustawiłem pod siebie i wiem jedno nie wróciłbym do seryjnego radia :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...