Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto samo się rozpędza


mrigi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem z moją audi 1.8 quattro 125km którego nie potrafię zdiagnozować. Zdarzyło mi się to już parę razy. Pierwszy przypadek - redukuję bieg do czwórki, wciskam pedał gazu i wyprzedzam ciężarówkę. Audi zaczyna samo się rozpędzać mimo tego że nie trzymam stopy na pedale gazu. Gdy wrzuciłem na luz silnik skoczył na 7tys obrotów i myślałem że wyskoczy mi spod maski :). Jednocześnie hamulec w jakiś sposób zablokował się i tylko leciutko (ok 1cm) można było go dociskać, nie dalej. Brawurowo zjechałem na pobocze i po prostu zgasiłem silnik. Po odpaleniu pojechałem dalej bez żadnych problemów. Druga sytuacja - autostrada, na liczniku 160km/h. Przyspieszam do 180 i co? Po puszczeniu pedału gazu auto znowu zaczyna samo przyspieszać i pedał hamulca zablokowany. Tym razem sytuację uratowało dociskanie pedału gazu i za którymś razem przestał sam przyśpieszać, jakby się odblokował. Przy czym nie za każdym razem przy przyspieszaniu powyżej 160km/h gaz się blokował. Raz na autostradzie przy rozpędzie powyżej 120km/h gaz się zablokował. Mam dobrego mechanika, naprawdę nieraz cuda mi robi w aucie, ale kompletnie nie potrafi zdiagnozować tego problemu. Proponował wymianę linki od gazu ale nie gwarantuje sukcesu. Z kolei inny chce mi wymieniać sprzęgło, silnik i wszystko co tylko się da :). Czy ktoś z Was miał podobny problem albo pomysł na to co to może być? Auto nie jest wyposażone w tempomat. Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie raz robił Ci cuda w aucie, to żadnej filozofii nie ma jak masz przepustnicę na linkę. Hamulec to następna usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina moze byc linka gdzies sie przetarla i sie zablokuje . nie trzeba byc mechanikiem by to zrobic

---------- Post dopisany at 06:55 ---------- Poprzedni post napisany at 06:54 ----------

ewentualnie przepustnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co koledzy napisali albo przepustnica się przyciera lub linka, a jeżeli chodzi o hamulec to zobacz czy przewód który idzie do serwa nie pękł bo z tego co piszesz to nie do końca działa podciśnienie ja jeżeli wszystko bedzie dobrze to serwo do wymiany, zobacz jeszcze nie wiem ak to się nazywa dokładnie niech ktoś napisze ezegtor czy coś w tym stylu też potrafi się zacinać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje krokowiec sie wiesza, wyjac przeczyscic

A co to jest?

Tak jak koledzy pisali

Sprawdz przepustnicę i linkę.

Najlepiej wykręcić i wyczyścić i zobaczyć

co tam się może przycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje krokowiec sie wiesza, wyjac przeczyscic

Miałem identyczną sytuację w Fiacie Uno. Winny był krokowiec (regulator biegu jałowego jeśli ktoś woli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ADR nie ma krokowca jako samego krokowca tu przepustnica steruje wszystkim i jeżeli już jest coś nie tak to się wymienia przepustnice całą bo już tego nie rozbierze to nie uno tylko audi inne rozwiązania inna technologia, jak nie wina linki to przepustnica do wymiany zobacz jeszcze może uda ci się ją wyczyścić są takie specjalne zmywacze uniwersalne popsikaj tym kilka razy poruszaj przepustnicą może pomoże ale najpierw linkę wymień, aby nie lej do niej oleju bo wtedy już wogóle jej po jakimś czasie nie ruszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz problem z linka albo samą przepustnicą jak koledzy wcześniej pisali, a hamulec jest z tym powiązany jak masz do konca otawrtą przepustnicę to niestety w kolektorze jest bardzo małe podciśnienie a tym samym nie działa wspomaganie hamulców dlatego pedał nie dał się wcisnąć. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej z potencjometrem przepustnicy jest problem. czyszczenie moze tu nic nie dac. a najlepiej jak bys zrobil vag-iem adaptacje przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do hamulca to raczej normalne ze przy wcisnietym gazie do oporu (silnik ma maksymalne obciazenie) to wspomaganie hamulca moze dzialac bardzo slabo , wiec z hamulcami raczej wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...