Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawo jazdy kat. C+E. Przebieg egzaminu i takie tam


cacek89

Rekomendowane odpowiedzi

to zapraszam kolego do bielska :) Mi sie trafil taki egzaminator na C ze z linijka w tunelu gonil i mnie uj***l bo stanalem 102 cm od linii koncowej ;)

Az boje sie kogo na C+E trafie na egzaminie :)

Powinno swiecic przeciwmglowe jak w ciezarowce tak w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latwo powiedziec chlopy, ale jakbyscie trafili na takiego egzaminatora jak ja co nic nie wie to inaczej byscie gadali :grin:

o co go nie zapytam, to mi mowi ze nie wazne, ze nie pamieta, a jak mu mowie ze jest tak a nie inaczej to mowi ze przepisy sie musialy pozmieniac :grin:

ty mialo byc napisane instruktora nie egzaminatora :wink:

---------- Post dopisany 09-11-2012 at 19:45 ---------- Poprzedni post napisany 05-11-2012 at 19:55 ----------

a wiecie moze czy jest okreslone w przepisach ile metrow stoi sie od "garazu" w przypadku parkowan prostopadlych tylem badz przodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś to jest ale przy parkowaniu tyłem aby przód 0,5m za pachołki się schował i będzie git, przy parkowaniu przodem podjeżdżasz do pachołków na 0,5m i też będzie dobrze. Nikt tego nie będzie przecież linijką mierzył, chociaż jak już ktoś pisał zdarzają się świry ale to naprawdę wyjątki.

Przed egzaminem a nawet i teraz jak jeździsz podjedź sobie do WORDu i zobacz jak wygląda egzamin na C+E i będziesz spokojniejszy bo zobaczysz co i jak należy robić.

Na plac pewnie nikt Cię nie wpuści ale pewnie jest taka salka z widokiem na plac manewrowy i tam można popatrzeć jak zdają inni. Zresztą C już masz więc świeżak nie jesteś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś to jest ale przy parkowaniu tyłem aby przód 0,5m za pachołki się schował i będzie git, przy parkowaniu przodem podjeżdżasz do pachołków na 0,5m i też będzie dobrze. Nikt tego nie będzie przecież linijką mierzył, chociaż jak już ktoś pisał zdarzają się świry ale to naprawdę wyjątki.)

boguki zle mnie zrozumiales... chodzi mi o to ile metrow stoi sie wczesniej zestawem (rownolegle do "garazu") przed przystapieniem do parkowania?

do WORDU pewnie ze bym podjechal oblukac jak to wyglada ale wlasnie problem w tym ze Lodzki nie ma czegos takiego typu: taras widokowy itp :kwasny:

stad tu wypytuje wszystkich co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cacek zapłacisz za egzamin 2 paki, pójdziesz zobaczysz co i jak i na kolejny raz już będziesz wiedział jak nie wolno :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś to jest ale przy parkowaniu tyłem aby przód 0,5m za pachołki się schował i będzie git, przy parkowaniu przodem podjeżdżasz do pachołków na 0,5m i też będzie dobrze. Nikt tego nie będzie przecież linijką mierzył, chociaż jak już ktoś pisał zdarzają się świry ale to naprawdę wyjątki.)

boguki zle mnie zrozumiales... chodzi mi o to ile metrow stoi sie wczesniej zestawem (rownolegle do "garazu") przed przystapieniem do parkowania?

do WORDU pewnie ze bym podjechal oblukac jak to wyglada ale wlasnie problem w tym ze Lodzki nie ma czegos takiego typu: taras widokowy itp :kwasny:

stad tu wypytuje wszystkich co i jak :)

No faktycznie, sorki:)

Tu masz link z placem manewrowym, Nauka Jazdy TURBO, prawo jazdy Warszawa, nauka jazdy warszawa, Miedzeszyn, Wesoła kat. A, A1, B, B1, - Egzamin kategoria E-C proporcje zestawu są zachowane więc mniej więcej możesz sobie obliczyć ile to metrów będzie. Ale jest na tyle daleko, że nie ma problemów ze złamaniem zestawu aby poprawnie zaparkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojutrze egzamin także trzymać kciuki! :naughty:

powiem mi ktos jak zapina sie przewód pneumatyczny zespolony czyli ten dwa w jednym (taki wlasnie jest w Lodzkim WORD)

nie mialem jeszcze okazji takiego podpinac, zawsze tylko dwie osobne sluchawki, jedna zolta, druga czerwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Mateusz za ten film

w sumie to chyba nawet szybsze i wygodniejsze polaczenie niz dwie oddzielne sluchawki, mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a egzamin tez zaczyna sie jak na filmiku ze najpierw zestaw rozczepiam a później spinam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak że byłem 2 i ostatni na liście. Pierwszy poszedł to auto było rozpięte i stało obok. Spiął, zrobił zadania na placu, rozprzęgnął postawił obok i wyszedłem ja, i tak samo sprzęgnięcie, plac i ja pojechałem na miasto a po powrocie rozprzęgnięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadania na placu czyli: pierwsze: naprewno rękaw, nastepnie dwa z listy : parkowanie przodem, tyłem, skośne, podjazd pod górkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak. I jeszcze losujesz 2 zagadnienia z obslugi pojazdu. No i spiecie rozpiecie samochodu. Nie wiem jak u Ciebie ale w BB jest wazna kolejnosc podlaczania i odlaczania przewodow do przyczemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie ale w BB jest wazna kolejnosc podlaczania i odlaczania przewodow do przyczemy

to jest az takie istotne? czemu wlasciwie to służy? jest na to jakies logiczne wytłumaczenie?

jeszcze przypomniala mi sie jedna kewstia: jak to jest z przebitką skrzyni biegów?

na jazdach mialem MANA starego typu gdzie zmienialo sie to poprzez przesuniecie lewarka biegow w prawo badz lewo

a na egzaminie przy lewarku biegow w MANIE nowego typu jest jakis dzynks ktory chodzi w gore i doł.. powie mi ktos kiedy i w jakim polozeniu jest skrzynia, mala a duza. pomozcie bo jestem zupelnie zielony w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest bardzo logiczne:

jak masz ten języczek na dole to masz dolną (małą) skrzynię w tgl najprawdopodobniej od 1 do 4

i odpowiednio języczek u góry- skrzynia górna (duża) biegi od 4-8

przełączać z górnej na dolną możesz bez użycia sprzęgła tzn jak się rozpędzasz i masz zapięty 4 bieg, możesz już przełączyć na górną skrzynię i później tylko wbić 5ty bieg

na wyświetlaczu po lewej obok numeru biegu pokazuje która skrzynia jest aktualnie używana. po prawej stronie masz pokazane czy masz cały bieg czy połówkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli skrzynia z przebitka to nic innego jak skrzynia ktora ma male/duze biegi dobrze kumam?

dzieki duffy za logiczne wytlumacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde a z tym cofaniem do tylu podczas spinania zestawu dobrze rozumiem: moge wysiasc z auta ile razy chce zeby zobaczyc czy wysokosc/odleglosc auta wzgledem przyczepy jest ok? ogranicza mnie tylko czas 5min dobrze to kumam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...