Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 2.8Q] silnik ACK - przepustnica


irek

Rekomendowane odpowiedzi

Może wystarczy ją przeczyścić i od nowa zaadaptować?? Myślę, że koledze rozładował się akumlator lub aku był odpinany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG jest, ale nie chciał jeżdzić ani na LPG ani na benzynie poprostu gasł, przy hamowaniu jak i podczas skrecania w lewo / obroty na zero /, wczoraj byłem u "pana doktora" podłączył pod kompa samochodzik i stwierdził , że przepustnica jest co prawda zasyfiała i należy jej sie czyszczenie, ale nie reaguje na ustawienia - tzn. nie słychać jak się przestawia / brak regulacji/ i co wy na to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
LPG jest, ale nie chciał jeżdzić ani na LPG ani na benzynie poprostu gasł, przy hamowaniu jak i podczas skrecania w lewo / obroty na zero /, wczoraj byłem u "pana doktora" podłączył pod kompa samochodzik i stwierdził , że przepustnica jest co prawda zasyfiała i należy jej sie czyszczenie, ale nie reaguje na ustawienia - tzn. nie słychać jak się przestawia / brak regulacji/ i co wy na to :?:

jeśli to zwykły mieszalnikowy gaz to jest całkiem prawdopodobne, że wybuchł parę razy co uszkodziło przepustnicę (też tak miałem). Na ogół przepustnice się nie psują, raczej się tylko brudzą. Jeśli przepustnica nie chce się programować to znaczy, że jest do wyrzucenia na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem brudną, to też mi nie chciało jej zaadaptować. Pisało, że error. Ja bym spróbował ją najpierw wyczyścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem brudną, to też mi nie chciało jej zaadaptować. Pisało, że error. Ja bym spróbował ją najpierw wyczyścić...

100 % racji. Najpierw czyszczenie, a potem próby adaptacji. Jak przepustnica nie zajdzie do pozycji biegu jałowego to można zapomnieć o adaptacji. Coś kiepski ten mechanior, albo mu sie nie chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ciężko zdemontować przepustnice ??

Mam problem z obrotami podczas porannego odpalania (ale nie zawsze)

Przy niskich temperaturach to się pojawiło.

Czasem potrafił zgasnąć przy mocnym wciśnięciu pedału gazu i odpuszczeniu.

Dodam ze na gorącym silniku objawu nie zaobserwowałem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co demontowac, ludzie zacznijcie czytac forum dokladnie a nie czepiac sie w kolko tego samego,

NAJPIERW VAG-ujemy !!!!!

skad wiesz ze przepustnica? aphex ???? bo kolega tak mial to ty tez odrazu, ??? moze przeplywka, moze czujnik temp cieczy, moze 10 innych rzeczy, pamietaj ze mozesz sobie narobic szkod dopiero to niejest zabawka !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...