Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6 C5 2.7 BiT


D4V3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Decyzja zapadła i zdecydowałem zmienić Audi na... kolejne Audi :D . Klubową A4 1.9 TDI w sedanie zmieniłem na czarnego Avanta z 2.7 BiTurbo w Quattro. A6 szukałem miesiąc i na moje szczęście pierwszą, którą obejrzałem - kupiłem :)

Autko pochodzi z 2002 roku, ma 250 kucyków pod maską, 245 tys km i jest zagazowane pakietem BRC :P . Technicznie, jak i lakierniczo nie ma się do czego uczepić poza małymi pierdołkami, które na pewno ogarnę niedługo. Autko pochodzi z Niemcowni i widać, że poprzedni właściciele dbali o nie.

Wrażania po przesiadce z diesla na mocne V6 bezcenne, po prawie 2 miesiącach jazdy nadal mam dreszcze :D

Z wypasu:

-Skrzynia tiptronic 5 biegowa

-Tapicera - alcantara/skóra

-Navi

-Dekory w drewnie

-Fele 17"

-Pakiet oświetlenia

-Zenon

-klima na 2 strefy

-pełny komputer i elektryka

-w pełni regulowane grzane stołki

-Bose - 8gł + sub

W planach

-chip

-18-19"

-uruchomienie PL Navi (zrobione)

-wymiana zmieniarki CD na emulator

-pierdoły o których wspomniałem wcześniej.

Zdjęcia na razie z aukcji (po myciu zrobie nowe):

DSCN7792.jpg

DSCN7804.jpg

DSCN7796.jpg

DSCN7811.jpg

IMG_0572.jpg

IMG_0576.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladniutka.No i motorownia cudna.

Podreperowac lakier i te czarne plastiki i bedzie lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no furka KOX :kox:

możesz napisać na PW w przybliżeniu ile kosztowała? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladniutka.No i motorownia cudna.

Podreperowac lakier i te czarne plastiki i bedzie lala.

Tym zajmę się na wiosne :)

Na razie auto poleci do Ola żeby ogarnąć pierdoły i sprawdzić czy kucyki nie uciekły.

@vdm: dzieki, PW poleciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, cały czas mimo upływu lat C5tki bardzo mi się podobają, a jeszcze w Allroadzie to juz w ogóle...

Ale nawet zwykły Avant z 2.7T to super auto. Kiedyś mijałem się z takim codziennie pod żlobkiem i nawet się zastanawiałem czy 4fun sobie takiego nie kupić :grin:

3mam kciuki za bezawaryjność :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak troszkę pojeździsz to napisz do mnie na PW, jak Ci się podoba ten silnik w tym aucie, jak wygląda spalanie w mieście i trasie. Na wiosnę planuję szukać właśnie A6 c5 i coraz bardziej zastanawiam się nad tym silnikiem, bo 1.8t zmodzony pochla pewnie tyle samo co twój. Ile płacisz OC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje podobna zamiane ;) Troszke brakuje mi miejsca w bagaju w B5, a i miejsca z tylu jak na lekarstwo :kwasny: Butle masz w kole ile litrowa? Da rade pojezdzic choc chwile bez tankowania? :wink: Baaardzo mi sie podoba, ale waham sie jeszcze miedzy b6 w 3.2 bo pieniadze podobne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak troszkę pojeździsz to napisz do mnie na PW, jak Ci się podoba ten silnik w tym aucie, jak wygląda spalanie w mieście i trasie. Na wiosnę planuję szukać właśnie A6 c5 i coraz bardziej zastanawiam się nad tym silnikiem, bo 1.8t zmodzony pochla pewnie tyle samo co twój. Ile płacisz OC ?

Tez sie zastanawiałem na 1.8T ale stwierdziłem że teraz musi być V6 ktore mi sie od dawna marzyło. Dzwięk to poezja dla uszu, zwłaszcza powyżej 4 tys obrotów :) Sam silnik to bajka, chociaż wydaje mi się ze automat go trochę ogranicza, ale to cena wygody. Najbardziej podoba mi się wyprzedzanie na trasie, zmiana trybu na S i nagła redukcja 2 biegy w dól :D

Co od spalania, hmm, na razie ( juz 2 miesiace) jestem w trakcie zabawy nim więc trudno powiedziec. Komputer pokazuje srednie spalanie na poziomie 15l w cyklu mieszanym, biorac pod uwage ze mam gaz wychodzi mi jakbym spalał 7l benzyny.

OC wyszło w granicach 1,5 tys. ale miałem małą szkodę w tym roku, wiec tylko 20% zniżek..

Na razie nie planuje zmian, myślę że pojeżdze nią minimum 2 lata a potem się zastanowie może nad jakimś V8 :D

Planuje podobna zamiane ;) Troszke brakuje mi miejsca w bagaju w B5, a i miejsca z tylu jak na lekarstwo :kwasny: Butle masz w kole ile litrowa? Da rade pojezdzic choc chwile bez tankowania? :wink: Baaardzo mi sie podoba, ale waham sie jeszcze miedzy b6 w 3.2 bo pieniadze podobne :wink:

Między innymi dlatego zmieniłem B5 na C5, teraz miejsca i wygody jest dużo więcej. Siostra ma B6 i miejsca jest tyle samo co w B5, wiec jak dla mnie to mało.

Butla w kole, około 60 litrow, wlew koło benzyny. Na jednym tankowaniu to już zależy, autostrada - myśle ze z 400 km, normalna trasa około 300km - wyprzedzanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko. Kolego jakbyś był gdzieś w okolicach wagi, to czy mógłbyś zważyć ile realnie waży takie C5Q 2.7T ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko. Kolego jakbyś był gdzieś w okolicach wagi, to czy mógłbyś zważyć ile realnie waży takie C5Q 2.7T ??

Troche nie bardzo wiem po co, ale spoko, jak bede miec możliwość to to zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak troszkę pojeździsz to napisz do mnie na PW, jak Ci się podoba ten silnik w tym aucie, jak wygląda spalanie w mieście i trasie. Na wiosnę planuję szukać właśnie A6 c5 i coraz bardziej zastanawiam się nad tym silnikiem, bo 1.8t zmodzony pochla pewnie tyle samo co twój. Ile płacisz OC ?

Daj sobie spokój z 1.8 T w C5.. AJL pewnie ciężko będzie znaleźć..a nie wiem jak można jeździć na 150 KM przy takiej dużej budzie :wink:

Ja mam 180 KM i na prawdę..szału nie robi, d*py nie urywa..ale jeździć się jakoś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie jezdzic na 150 km ale ciezko strasznie zwlaszcza w Q :decayed::facepalm::polew: za to w zimie bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko. Kolego jakbyś był gdzieś w okolicach wagi, to czy mógłbyś zważyć ile realnie waży takie C5Q 2.7T ??

Troche nie bardzo wiem po co, ale spoko, jak bede miec możliwość to to zrobię :)

Też myślałem o C5 2.7 do użytku na co dzień, ale zastanawiałem się czy to coś pojedzie jak na te 250KM w tej budzie. Z tą wagą auta to jest tak, że najczęściej nie zgadza się to co jest w papierach, najpewniej zważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę kotleta, bo przyszedł sezon i czas na mody i ogarnięcie auta.

Na początek zdjęcia "Rodzeństwa" :) A4 B6 1.8T siostry i moje A6 2.7 Bit. Oba z 2002 roku i w podobnych setupie.

img20001u.jpg

img20002.jpg

img20003.jpg

img20010.JPG

img20013.jpg

Środek A4:

img20005.jpg

img20008.jpg

img20006.jpg

A6:

img20007.jpg

img20009.jpg

img20015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładniutkie autko :decayed::naughty:

powiedz kolego tak z perspektywy już "kilku dni " :decayed::wink: posiadania tej C5'tki jak się sprawuje autko i może już jakieś plusy i minusy mógłbyś napisać...zastanawiam się nad przesiadką na coś większego z motorkiem ,który by się już też w miarę "odpychał" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładniutkie autko :decayed::naughty:

powiedz kolego tak z perspektywy już "kilku dni " :decayed::wink: posiadania tej C5'tki jak się sprawuje autko i może już jakieś plusy i minusy mógłbyś napisać...zastanawiam się nad przesiadką na coś większego z motorkiem ,który by się już też w miarę "odpychał" :wink:

Widzę że trochę mnie tu nie było... Napiszę z perspektywy posiadania zarówno B5 1.9TDI jak i C5 2.7 Bit. W porównaniu do B5, wszystko w C5 jest na duży plus - komfort, motor, wyposażenie, cisza w samochodzie. Z autkiem od czasu naprawy boxa w której znajduję komputer nic się nie dzieje.. Wymieniam tylko części eksploatacyjne, które przy przelocie 260tys km mają prawo wymagać wymiany. Auto ma moc ale po prawie roku użytkowania już zaczyna być mało - wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dźwięk miazga, zwłaszcza przy kickdown na autostradzie o 2 biegy w dół na automacie :D

Zastanów się rownież na zwykłym V8 (nie S6), ponoć koszta eksploatacyjne takie same, i jeżeli nie masz zamiaru tuningować auta mechanicznie to odchodzi Ci ryzyko padnięcia obu turbin. No i oczywiście jeżeli znajdziesz manual to bajka, bo automat lekko kastruje te silniki, chociaż z drugiej strony przyjemnie się jeździ. Jakbyś miał więcej pytań to pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kilkoma c5 z 4,2 ...nie jeździłem z 2,7 ...chętnie bym porównał.....

Jak to sie zachowuje że spaleniem...??...wiem ,że pytanie śmieszne ale ciekawi mnie.....,czy to pali jakieś niestworzone ilości zupki ,czy w miarę rozsądnie ...12-17 np.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 siostry ze zdjec powyzej jest na sprzedaż, szczegóły na priv, niestety nie mam 50 postow ale na forum jestem dlugo, wiec mam nadzieje ze bana nie dostane.. :)

Edytowane przez D4V3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...