Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stag4 na listwie magic i reduktorze ACR do AHL [ 1,6 benz 101 koni ] TO PRZESADA ?


dir

Rekomendowane odpowiedzi

Ciesz ęsię, że byłeś zadowolony z instalacji. Jednak patrząc co ludzie maja pod maską 90% gazowników nie nadaje się do tej roboty.

Nie zastanawailaście się, czemu tak usilnie są wciskane wszystkim VALTEKI i ALASKA, skoro ZAVOLI i REG FASTY są w podobnych cenach? Odpowiedź jest prosta: tak są kompletrowane kity i gazowniki mają najlepszy zysk na tych gratach.

Gwarancja? Nie znasz przypadku klienta, który jeździ X razy na poprawkę az w końcu znudzony i zdenerwowany jedzie gdzie indziej naprawić instalację za swoje własne $$? Bo ja ciągle to słyszę.

Teraz w dobie internetu mozna łatwo zdobyć informację przed montażem, ale większości sie nie chce. Dostaje STAGA, ALKASKĘ, VALTEKI. Jak leci ciśnienie, to sterownik po cichu podpiera się benzyną nie informując kierowcy i jakoś to jedzie. Przełącznie przy 40*C też nie pomaga oszczędzać benzyny.

Dla przykładu: ja ostatni raz tankowałem benzynę w lipcu. kilka dni temu zalałem za 50zł i mam znowu na kilka miesięcy. A jeżdżę prawie tylko po mieście kilka razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, co do Tomasetto / Alaski muszę przyznać się do błędu, źle to zrozumiałem, Alaska jest oczywiście produktem Tomasetto :wink:

Jednak co do reszty podtrzymuję :wink:

@ghost2255: zatankuj benzyny :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALASKA jest do 90KM. A wtryski lepiej dać REG FAST. To takie minimum budżetowe.

Myślę, że za 2200zł to będzie wrzucone a nie zamontowane. Jak gazownik porządny i wie co robi, zdejmuje kolektor do nawiertów to za te pieniądze nie założy. Wlew pod klapką to też dodatkowa robota.

Oszczędzanie na LPG zaczyna się po montażu a nie przed. Po zakładaniu tanich instalacji potem jest masa tematów: "nie jedzie na gazie", "dławi się na gazie" "mam problem z zapalaniem"

A wiem co mówię, bo prawie codziennie jestem w warsztacie kolegi montującego gaz i widzę jak ludzie przyjeźdżają na poprawki czasem po kilkaset kilometrów. No ale on ściąga każdy kolektor i jeden samochód robi 2 dni. I za 2200zł nie ma szans żeby zrobił takie AUDI. Za to klientów widzi tylko na wymianie filtrów.

To ten Twój kolega na chleb nie zarobi jak jedno auto dwa dni przerabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejka na miesiąc do przodu. Spokojnie patrzy w przyszłość.

Poza tym nie pisałem, że ma 1 stanowisko i pracuje sam.

Pisałem, że ściąga KAŻDY kolektor i auto w sumie robi 2 dni.

Wyjaśnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, jak LPG niszczy samochody - Motoryzacja w INTERIA.PL - auta używane, testy samochodów używanych, ocena stanu auta, opinie

---------- Post dopisany 05-12-2012 at 12:47 ---------- Poprzedni post napisany 27-11-2012 at 15:46 ----------

co sądzicie o takim zestawie do silnika AHL 1600 benzyna ?

"TERAZ" Witold Szymaniak - Instalacje Gazowe Łódź

ok, wybór padł wstępnie na KME + OMVL

---------- Post dopisany 27-11-2013 at 15:21 ---------- Poprzedni post napisany 05-12-2012 at 12:47 ----------

KME spisuje się wyśmienicie. po ponad pół roku całkowicie bezproblemowej eksploatacji - polecam :-)

Zobacz, jak LPG niszczy samochody - Motoryzacja w INTERIA.PL - auta używane, testy samochodów używanych, ocena stanu auta, opinie

---------- Post dopisany 05-12-2012 at 12:47 ---------- Poprzedni post napisany 27-11-2012 at 15:46 ----------

co sądzicie o takim zestawie do silnika AHL 1600 benzyna ?

"TERAZ" Witold Szymaniak - Instalacje Gazowe Łódź

ok, wybór padł wstępnie na KME + OMVL

---------- Post dopisany at 15:22 ---------- Poprzedni post napisany at 15:21 ----------

z tym, że zakładałem w firmowym zakładzie KME

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam instalke KME zakładana w KME i nie narzekam, tylko że ja miałem już instalke w a4, tylko po kupnie zrobiłem regeneracje wtryskiwaczy i standard filtry i korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...